JS skripta za popup info GDPR na web stanici?

Vjerujem da su mnogi od vas već vidjeli popup info prozor o politici privatnosti i kolačićima, vezano za GDPR. (jedan primjer su večernji i 24sata).

S obzirom da moj web nije cijeli u CMS-u mene zanima kako implementirati jednu takvu skriptu na svaku HTML stranicu koju otvori posjetitelj bilo da na nju pristupi sa glavne ulazne ili preko Google na neku stranicu na dubljoj razini.

Je li to moguće na način kako sam zamislio i ima li negdje FREE takva skripta da se može implementirati direktno u HTML kod?

Plati pa ću ti reć :smiley:

1 Like

Koliko? (20 characters plus)

Zafrkavam se :smiley:
Mogu ti napraviti, jel su stranice (koje nisu cms) na php-u ili su čisti html?

1 Like

Vidi ovo, ne znam da li bi ti pomoglo https://www.onetrust.com/products/cookies/

2 Likeova

Čisti HTML (imam preko 2000 stranica). Može kontakt PP?

@Chema Hvala ti na linku. Meni ne treba ništa komplicirano. Ja već imam web stranicu koja pojašnjava pojmove o cookies. Meni treba samo popup prozor koji će se pojaviti kada netko pristupi nekoj HTML stranici izvan CMS-a a u tom popup prozoru button link do cookie.html ako visitor baš hoće čitati. Ako ne želi čitati jednostavno zatvori popup (upravo slično kao na večernjem i 24 sata).

Jesi mislio na ovako nešto:

http://testsite.com.hr/test/
Stranica je obični html (index.html)
jQuery je neophodan.
Za provjeru i postavljane kukija koriste se dvije odvojene .php datoteke (stranice ti mogu biti html, ali postavljanje i provjera kukija mogu jedino preko server side skripti, u ovom slučaju php)

(nakon što klikneš “prihvaćam”, cookie traje 30 sekundi)

1 Like

Ne nisam mislio tako nešto. Već isključivo kao na 24sata i večernjem.

npr:

  1. Upišeš u Google pojam “šihterica
  2. Prvi link ili drugi link vodi na moju web stranicu. Recimo da visitor klikne na drugi link.
  3. Otvara se moja HTML stranica
  4. Kada se potpuno otvorila nakon par sekundi treba se pojaviti popup prozor (kao na večernjem ili 24sata)
  5. Visitor ima dvije mogućnosti
    a. Pročitati tekst “Politika privatnosti i Politika kolačića” i kliknuti unutar popup prozora na “politika privatnosti” gumb. Ako klikne na taj gumb u novom prozoru mu se treba otvoriti ova web stranica (koja opisuje detaljnije)
    b. Kliknuti na gumb “shvaćam”. Nakon toga ima dostupnost dotične web stranice

Koliko sam ja upoznat s JS (u stvari jako malo), mislio sam na neku skriptu koja se postavlja u HEAD (ili se poziva iz HEAD)
ili
se postavlja odmah iza < BODY > ili prije </ BODY > taga.

Možda lupam gluposti ali eto, nekada davno sam radio sa Javom i JS (prilikom izrade tutorijala iz usluge) ali ne želim novi prozor u browseru već popup prozor.

Jel to uopće moguće ovako?
Meni treba JS “source code” koji ću ja implementirati na svih 2000 HTML stranica.
Naravno ja ne znam kako to funkcionira u stvarnosti jer nisam programer, ali ja mogu eventualne dodatne datoteke koje su vezane za JS smjestiti u folder “COOKIE” koji trenutno imam na serveru.

Tamo sada imam ovakvu situaciju (nešto sam bio kemijao ali nije to to)

folder

Da se razumijemo, ovo nema veze sa Cookie info koji se pojavljuje na CMS-u prilikom posjete glavne web stranice. Tamo je plugins koji je instaliran u CMS (a s njega također visitor može pristupiti HTML stranici koja opisuje detalje)…

Imaš AddThis gotov modul, i to free (bez posebne prilagodbe). Gotov .js u footer.
Tri klika i riješena stvar.

1 Like

Pa to je to :slight_smile: ovaj kod implementiraš na te stranice. Prozorčić ne iskače ako je prije toga se složio sa pravilima. Ako nije, skoči prozorčić (na bilo kojoj stranici gdje implementiraš kod).

1 Like

Očito ja nešto dobro ne razumijem (a nije ni čudno jer nisam programer). Ja ne vidim način da od tog tvojeg koda (koji sam vidio u source web page) napravim ovo kao na slici ispod.

Slika govori više nego 1000 riječi. :slight_smile:

@ControlEng hvala ti probat ću to potražitit i vidjeti kako to izgleda.

Pa staviš link u tekst koji god želiš… :smiley:
Evo, stavio sam da vidiš o čemu se radi.

Stavio sam i gumbić “Ne prihvaćam”, pa probaj sljedeće:
Kad se otvori, klikni na “ne prihvaćam” , pa kad se popup makne, klikni na “Idi na drugu stranicu” ;
otvorit će se nova stranica i opet popup sa pravilima.
Klikni opet na ne prihvaćam i klikni na povratak na prvu stranicu.
Opet će ti popup se otvorit, sad klikni na “Prihvaćam” i onda idi na drugu stranicu… (cookie vrijedi 30 sekundi još uvijek, zbog testa)

Naravno, privacypolicy link je u tekstu.

1 Like

header / footer - vjerovatno ti je povezan za svakom html stranicom, ako ne onda možeš dodati pomoću Notepad++ na svaki html.

1 Like

Hvala ti
Odgovor je ‘Ne nije’,
svaka HTML stranica ima svoj vlastiti Header i Footer. Tamo je 2000 HTML stranica. Ja to radim od 2005 godine i počeo sam u FrontPage98. Moš misliti koji je to posao. No nije mi problem neke stvari sa Find/Replace odraditi na svih 2000 HTML stranica.

btw: To mi nije sada prioritet (već to imam na CMS-u).

Za sada sam se koncentrirao na ovo što radi (programira) @dmitrecic

Može lock teme
riješeno

BTW: Sve pohvale za @dmitrecic, izvrsno je riješio problem. Hvala još jednom.

1 Like

Sad bu ispalo da sam te platil da to napišeš… :smiley:

1 Like

Ha ha,
S obzirom da si se zafrkavao (u četvrtom postu) i nisi htio ništa naplatiti, morao sam nekako vratiti dug :slight_smile: