K: razne domene

Kupujem slijedeće tipove domena:

• jedna riječ u .com, .net, .org, .biz, .info, .me, .co.uk, .eu, .co, .cc, .xyz, .io, .in ekstenziji

• dvije riječi u .com, ako imaju smisla zajedno

• dvije riječi u .net, .org, info, .biz, .co.uk, .io, ako imaju smisla zajedno i ako je taj pojam jako popularan

• tri riječi u .com ako imaju smisla zajedno i ako je pojam popularan

• jedna riječ u nekoj od novih ekstenzija, ako ta riječ + ekstenzija imaju smisla

• kratke domene u .com i .net (maksimalno 3 znaka (d5j, d-9), 3 slova (abc), 3 broja (123)

• bilo koja 4 slova u .com i .net (fqjo.com da, fq6o.com ne)

• bilo koja .com domena koja sadrži samo brojeve i maksimalno 6 brojeva

• 7 brojeva u .com, gdje su barem 3 broja ista i u nizu (1222653.com da, 1798776.com ne)

• 3 slova ili 3 broja (ne mix) u .net, .org, .info, .biz, .me, .co, .co.uk, .cc, .xyz, .in, .eu

• .com koje sadrže točno 5 slova (ovdje imam puno kriterija, ali slobodno pošaljite ako imate neku od 5 slova pa ću pogledati)

Tražim isključivo domene na engleskom. Znači ne zanima me jedna riječ na hrvatskom .com.

Nemojte napisati ime domene u ovoj temi nego pošaljite obavezno na privat.

Obavezno napišite cijenu uz domenu. Razumijem se u cijene i sigurno neću preplatiti domenu tako da nema smisla da nabijate cijenu. Napišite zaista najnižu cijenu koju ste spremni prihvatiti, i napišite odmah tu cijenu.

Na ovom forumu je već bilo “pametnjakovića” koji su mi htjeli prodati domenu koju uopće ne posjeduju. Ako nismo već imali uspješnu suradnju onda ću tražiti malu izmjenu whoisa (u dijelu koji ne utječe na transfer lock) kao dokaz da ste vlasnik domene. Screenshotovi me ne zanimaju jer se lako krivotvore. Bez obzira da li se radi o $1 ili $5000 dolara transakciji tražit ću prvo dokaz vlasništva preko whoisa. Ako je mali iznos u pitanju onda može PayPal plaćanje, ali ću obavezno poslati uplatu za “goods and services” i u opisu napisati da se transakcija odnosi na xy domenu tako da bez problema dobijem claim ako do toga dođe. Veće transakcije obavezno idu preko Escrow.com. To sve pišem samo zato da muljatori kojih ovdje ima hrpa niti ne pokušavaju gubit vrijeme.

Budžet je od $1 pa nadalje. Za neke domene neću platiti više od $1, a za neke nije problem niti ozbiljan iznos. Normalno da ne očekujem recimo 2329.com kupiti za $1000 i za domenu tog tipa će biti primjeren i ozbiljniji budžet. Obavezno navedite cijenu kad se javljate.

To je to, ako netko ima nešto od ovog što tražim i ako želi prodati neka se javi na privat sa minimalnom cijenom koju je spreman prihvatiti.

Molim bez nuđenja ičega što nisam tražio. NE, ne zanima me SuperIgre.com, Prozori.com, House.tk i slično.

Zaboravio sam napisati da NE tražim domene sa crticom

Ne tražim niti domene koje sadrže TM, ali niti imena poznatih (i nepoznatih) osoba. Recimo RobertDeNiro.com me ne zanima, ali me zanima Robert.com. Ipak, Hrvoje.com me ne zanima, ali ako je ime standardno za englesko govorno područje onda me zanima.

nemam domenu, ali imam drugi topic gdje raspravljamo o crtici… a vidim da si iskusan u tome pa pitam zastone sa crticom?
hvala

Ja ne volim crticu jer je puno teže prodati domenu s crticom nego onu bez crtice.

Za sam SEO vjerojatno nema nikakve razlike da li postoji crtica ili ne, ali postoji razlika u percepciji i type in trafficu.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey