Kad igram zahtevnije igrice grafička prestaje sa radom

Jesi zamijenio pastu,pocistio prasinu i onda probao?

Jesam. Ne pomaže ništa… pregreva i ne vidim drugog rešenja…

Znaci ta kartica trosi oko 300 w a u full 100 % stress testu 450 w. FX 6300 trosi oko 150 w (znam da je tdp 95 ali to je samo tdp). Znaci sa ovo dvoje imas 450 w vec, a gdje je jos sve ostalo? Ako zelis da ti izracunam koliko stvarnu snagu ima tvoje napajanje slikaj naljepnicu na njemu na kojoj pise wattaža pojedinih grana na napajanju. Kladim se da je stvar u tome.
P. S. Koja je tocno bila ta radeon r7? 260 ili
P. P. S. Sad vidim da je 265, a ona trosi oko 150 w. Znaci napajanje nije dovoljno sto je ocito. To sto je kartica na 85 stupnjeva je kod igranja manje-vise normala.

Možda grešim druže, ali stvarno se pregreva. Sve sam bukvalno pokušao i ne vredi. Izbacio sam gtx580 iz računara i vratio staru r7 265 https://www.anandtech.com/show/7754/the-amd-radeon-r7-265-r7-260-review-feat-sapphire-asus/3

Vidim da gore kazes da na 88 stupnjeva nestane slike. Ja sam uvjeren i dalje da nije do graficke. Mozes to testirati da na otvoris kuciste i na nju usmjeris ventilator obicni kucni.

Evo slike grafičke kartice… več je bila otvarana, na grejnom telu vidi se da je nešto bušeno. Kada sam skinuo grejno telo sa graficke kartice pasta je bila sveža verovatno je prodavac vec stavio drugu pastu.

Inace ti je za ovu graficku gtx 580 cut off temperatura 97 stupnjeva,a koliko vidim ti ju nisi niti dosegao. Druga stvar koja takodjer moze stvarati probleme je to kako je sve poslozeno u kucistu. Vidim da imas amd fx procesor. Da li je na njemu stock ventilator ili neki aftermarket?

Naručio sam danas R390 4GB 512bita u pitanju je nova grafička kartica. Sad sam se opekao sa polovnom i nikad više ne uzimam polovne :slight_smile: https://www.youtube.com/watch?v=xg-RLXUWMqo

1 Like

Preso si sa dreka na ■■■■■ kako izgleda hahah

Moze biti da ti ne radi neki od ventilatora, na CPU ili na GPU.

Rade sva tri kulera, menjao sam pastu… jednostavno grafička se pregreva i nema od nje ništa. Naručio sam R9 390, pa sad čekam da stigne… :slight_smile:

Nesto ti tu nisi dobro napravio. Jer ako se tebi graficka gasi na 88 stupnjeva onda nije do graficke. Moguce napajanje ili nesto drugo.