Kakav je vaš radni stol/setup?

E jbga … takvo odgađanje po meni baš i nema smisla.
Inače ovaj stol se full lako montira/razmontira …puno lakše od nekog drvenog stola … tako da si nebi opravdao taj razlog nikako.

Ako puno sjediš i osjetiš da ti škodi, zdravlje bi ipak trebalo biti daleko veći prioritet nego li jedna montaža / demontaža.

Što se tiče montaže, ovo se pošarafi u manje od pol sata. :wink:
Doslovice se samo noge spoje (svaka došla iz dva dijela)
Noge se zašarafe na frame (koji je isto bio iz dva dijela)
I ta dva frame-a se spoje jednom šipkom, koja ulazi u svaki frame i na taj način se može regulirati razmak između nogu.
I na to ide tabla kakvu god želiš.
Puno jednostavnija montaža od onih drvenih pimpeka kada slažeš drveni stol.

Ja sam uvijek bio zadovoljan i onim najjeftinijim, dok frend nije zapovijedio da uzmem neke bolje xd.
Nisam mjerodavan, ja sam za zvuk ko daltonist za boje. :grin:
A bio je neki internet test sluha … svima je rekao da čuju prema njihovim godinama, a meni da čujem kao 70- godišnjak. (Tad sam imao nekih 25 xd)
Tako da …meni su odlični zvučnici. xd

1 Like

Ma i meni u zadnjih par I i više meseci me leđa ubiše jer i ja sedim jako mnogo za kompjuterom.
Inače imam sličan sto kao što si ti imao mal i nekako “neudoban”
A što se tiče stajanja to je prelazna bol od sedenja verujem da će brzo proći. Kažu da stajanje prilikom rada poboljšava koncentraciju kao i daje više produktivnosti kao i ideja (ako se o nečemu misli)
Na kraju krajeve stajanje ne pravi pivske stomake :smile: nego nam dođe kao nekakva sobna vežba za celo telo

skupiću jednog dana kad porastem pare za takav sto podizajući :smile:

1 Like

Haha cini se slicno, ali nije :smiley:

… i malo customizacije…


:slight_smile:

5 Likeova

Krenuo raditi … fali ladica u pm. Još malo customizacije :sweat_smile:

…now we can talk. :sunglasses::sunglasses:

1 Like

Sve je bas tip top sredjeno. Moze bit da ti fali ladica, ali fali ti i neka biljka, lampa, suvenir iz Mostara, slika, poster s svjetlosnim andjelom …

2 Likeova

Samo puć na zid iza monitora ovaj poster

I na sto stavit ovo

Ostalo ja nič ne bi diro. Izgleda ko kancelarija arhivatora

@bozoou jesi probao raditi ležeći?

3 Likeova

Lampa je na stolu…pogledaj bolje. :smiley:

…a o ostalom bi mogao razmisliti, mada ja volim samo svrsishodne stvari. Pogotovo biljku volim samo kad je ima ko drugi zaljevat xd.

Nope.
Pričamo li o nekom prvom ležećem podestu za rad? …ili ono ako se izvališ u kauč sa laptopom na krilu?
Ovo prvo bi možda moglo biti dobro, ovo drugo sumnjam.

Uhhhh… kad vidim ovaj brutalan sto(l) bozoou tačno me je naložio da sad stvarno kupim takav.
Eto uspeo sam naći na internetu ovde u Novom Sadu firmu gde prodaju postolja za takave stolove a tablu ću sam da “skrojim” (što da im dajem dodadnih 80€)

2 Likeova

Ja radim na ovaj drugi način i jasno da tu je pritisak na vratu ili donjem djelu leđa, zavisi kako ko leži, opet meni je masu lakše ležat (ili poluležeći položaj) i radit, no sjedat i radit.

A ležeći podest za rad neam pojma da li to postoji. Meni nekako se čini da bi neka apgrejdovana zubarska stolica bila najbolje rješenje. Monitor da bude đe ono svjetlo da ga možeš okretat približavat odaljavat, a stolica može na sve strane spuštat dizat i u sve položaje… možda proširit malo naslonjače za ruke zbog miša… vazda mi je na pamet ovo dok sam udobno smješten u stolicu kod zubara dok on burgija po zubu.

Ne znam ni ja jel postoji ležeći podest, ali slično smo razmišljali …kad bi nešto takvo postojalo…
…mislim da bi ležanje moglo biti među zdravijim opcijama, ali samo ako je stvarno moguće nekako ispravno ležati … onda bi tijelo bilo ravnopravno opterećeno posvuda.
Naravno, nebi valjalo niti puno ležati, jer bi onda sve atrofiralo…

Ako imate Ikeu … gotovo redovito u odjelu “kakvo je takvo je” ima tih tabli u 50% cijene. To su doduše oštećene table, ali ima ih sa mizernim oštećenjima. Ja sam svoju tako uzeo (jedva da je oštećena i to još sa donje strane xd), doduše opet košta 70eur, (nove-nove su sve bile cca 150eur)

Ali teško da bi igdje drugdje mogao naći ovako pošten komad dasketine ispod tih 70eur, pri tome je ovaj komad dasketine još fino završno obrađen da bude stol.

1 Like

Ikea ima samo Beogradu mi u NS nismo takve sreće :smile: Inače ako budem uzimao podiizajući sto uzeću vervoatno s belim postoljem a dasketinu ću gledati neku kvalitetnju ako nađem ako ne može i medijapan :laughing:

Mislim da ima takvih mehanizama i bez struje, tj. na onu kurblu. Oni su sigurno još jeftiniji, i onda ti ostaje samo tabla.

1 Like

Ako trazis neki keftiniji podizni onda u Jysk za oko 2000kn ima kupiti.
Barem sam ja kupio prije godinu dana.

A u firmi smo kupili ispod 2000kn ovaj set, a dodatno smo morali uzeti radnu ploču koja se montira na taj set.

Kupljeno u ovoj firmi:

1 Like

7 Likeova


5 Likeova

Baviš se metal detectingom? Zanimljiv hobi, kakve terene obilaziš? Koliko ti u prosjeku treba vremena traženja da pronađeš jedan predmet?

Samo podvodno detektovanje, Jadran, Crna Gora, ništa na suvom ne detektujem. Zavisi od plaže do plaže, ako je solidno posjećena i pjeskovita nedetektovana pišti detektor svako malo, rjetko prođe više od 3-4 minuta. Ako sam izdetektovo dosta i prolazim istu plažu 3-4 put zna se desit da prođe 7-8 možda i više minuta. Izgubim pojam o vremenu pa možda i nisu tačne brojke, uglavnom ekstra je zanimljivo i proleti dan pod vodom. Da ne spamujem i ovu temu evo ima ođe više o tom mom podvodnom detektovanju

Tamo sam sam sebi zaspamovo temu, ali je dosta povezan ovaj hobi sa mojim prestankom čađenja, pa je to onda ok

1 Like

12 Likeova