Kako besplatno prebaciti website u Android aplikaciju?

Pa mislim da je puno manji jazz između mobilnog weba i direktnog androida, nego li browsera i direktno vrtit na windowsu.

Mada se i u toj varijanti windowsa vidi da stvari masovno sele da budu online i smatram da je i tu budućnost dost očigledna.
Prednost potpunog rada u Cloudu je velika…em te tvoj setup računala čeka gdje god da si u svijetu, em bi to moglo biti pouuzanije što se tiče sigurnosti i očuvanja podataka…em bi i performansama moglo biti daaaaleko brže. Pod time mislim da se i CPU i HDD resursi takvog rada presele na blockchain, što već ima projekata koji guraju u tom smjeru. Za HDD Siacoin, za CPU Golem. I to su fenomenalne ideje (necu rec da ce prve izvedbe biti fenomenalne)
No zamislimo koliko CPUa na svijetu stoji većinu vremena nekorišteno, no dok se win zamjeni radom u cloudu, sve će se to moći konstantno upogoniti preko blockchaina. Tada će autocad u cloudu raditi nemjerljivo bolje…i razno razne 3D simulacije koje se ovako vrte doslovice danima, onako će ići u tren oka. To će doduše koštati, ali ti CPU resursi će se plačati po potrošnji (egzaktnoj potrebi) …a ne ovako da moraš kupiti pilu od računala, a da ti koristi samo onih par momenata kad se nešto kompleksnije zavrti.

Sve aplikacije se mogu vrtiti u u cloudu što je kod nas npr. primarno ali ce se npr ta usluga placati dodatno.

Naravno sve ima svoju cijenu.

Webview ima itekako smisla sto se tice marketinga, da ubrzas produkciju i gadjas fraze i pozicije, recimo ideja, da pravis fan strane od poznatih ljudi, i posle to prebacujes na google play, fan page od neke licnosti je dozvoljeno, pa onda ubacujes i njeno ime, taj deo nisam siguran kako je regulisano- deo u vezi imena licnosti + fan page fraza, ali video sam dosta fan strana od neke licnosti na google playu pa valjda jeste, s obzirom da je objavljivanje app-a prilicno kompleksno i zahteva vise nivoa provera . Uglavnom, webview moze biti sjajna opcija da se produkcija svede na minimum i da kreiras multi html sajtove i pravis pozicije na google playu u raznim nishama , a pogotovo sto ti ne trebaju posebni domeni, nego korisnik vidi ono sto zelis da vidi i moze se kreirati vise sajtova i app-ova koji su rasporedjeni na jednoj domeni.

1 Like

Sada mi palo na pamet, google play je ustvari kao i google pretraga iako je razvoj aplikacija skup sa webview opcijom se sve smanjuje jel tako , produkcija moze biti masovna, posto trziste nije zasiceno, mogu se razvijati i biznisi, recimo advokatske usluge, napraviti affiliate za svaki grad, recimo advokat novi sad, advokat zagreb, advokat ■■■■■ materina, i posle dogovoriti saradnju sa nekim advokatima isto vazi kuda veceras, izlasci, automehanicarske usluge, isto kao za web, samo sto je za google play verovatno neka 2007 godina sto se tice google play- google pretraga, opcije su velike .

Nakon sto se napravi samo je marketing bitan i nebo je granica.

Ja sam sa “glupom” idejom koju sam realizirao i u projekt ulozio svega 740 eura (potroseno u 6 mj.) nakon 6 mj prodao za x24

Pa nek mi neko kaze da ideja ne vrijedi koja je donosila mj zaradu 20-30 eura. Vrijedi kad ju realiziras kvalitetno.

A projekt je bio baziran na android aplikaciji koja je bila napravljena webview.

Isti taj projekt sadasnji vlasnik je bazirao iskljucivo na USA trziste.

Kao sto je i nama primarno USA trziste jer Ameri trose pare na sve i svasta i dosad po mom iskustvu su najbolji kupci sto se tice prodaje koju sam ja radio do sad a svasta sam prodavao.

Na balkan smo usli tj uci cemo i predstavit projekt iskljucivo vise radi radoznalosti koliko ljudi je zainteresirano za ovakvu vrstu usluge.

Pojedini su se javili na instagram ali slucajno su neke poruke greskom izbrisane pa ovim putem molim da se jave ovdje ili na instagram ponovno.

Hvala

Zanimljivo ./gradlew bootJar i bootRun(java za novake) !