Kako da fizicka osoba dodje do novca iz odreene firme?

Pozdrav svima :banana:

Dosao sam u situaciju da preko svog zabavnog portala od jedne firme izvucem neki novac…

Zanima me na koji nacin je najjednostavnije doci do tog novca, a da za to ne trebam imati firmu ili obrt.

Je li moguce negdje otvorit žiro-racun koji bi glasio na portal, sto oni ustvari traze i na taj nacin rjesit stvar?

Ili mozda udruga? :neznam:

Unaprijed zahvaljujem i nadam se da vec nije postojala tema jer sam sve pretrazio…

Lp

Studentski ugovor
Ugovor o djelu
Putni nalozi :slight_smile:
Isplata gotovine
Kompenzacija (oni kupe nesto za tebe i daju ti)

Treba ti ziro racun svakako, otvori ga negdje. Na tvoje ime, jer portal predpostavljam nije pod nekim pravnim subjektom, inace bi imao vec racun.
Uglavnom se studentski ugovor najvise isplati, jer uzmu cca 15% poreza.

Ovo ugovor o djelu mi zvuci ok :slight_smile:

Ne bi pomoglo da otvorim udrugu i da u nju uplacuju? Naime ne radi se o velikom iznosu, 1.500 kn neto mjesecno.

a cuj, daleko najbolje ako bi se nekako uspio s njima dogovoriti da ti isplate u gotovini. E sad, ako oni to mogu ikako izvuc u vidu nekih troskova i tak…

za ugovor od djelu oni moraju platiti 2500 kn da bi ti dobio 1500 kn.

Najbolja opcija studentski, vec dugo vremena u hrv nacin kako izvlaciti pare sa manjim porezom, mislim da jos uvijek je.

udrugu nije tako jednostavno otvoriti, prije obrt. Udruge su po svojoj pravnoj definiciji neprofitne organizacije grupe ljudi, stoga ces morati smisliti kako izvuc novce sa racuna udruge!

Naravno, sve to ako ne uspijes nabaviti studentski ugovor. Ponudi nekom frendu par postotaka i neka ti podigne studentski ugovor, ako ti vec nemozes.

Kolko bi ja kao obrt mjesecno imao troškova?

moras barem placati racunovođu, sto prema informacijama koje ja imam kosta cca 400kn/mj. Otvaranje obrta se isto placa, provjeri na hitro.hr
Obrt je isto u sustavu PDVa, tako da placas 23% na racune koje izdas. Za otvaranje obrta treba imati odgovarajucu strucnu spremu/struku.
Neka me neko ispravi ako sam nesto krivo rekao! Nemam obrt nego d.o.o. pa pricam napamet:)

Ja ti mogu dici cca. 30.000 kn maks uz proviziju preko SS-a. :smiley:

Ispravit cu te ja Hudo…

Obrt ti kosta 1800-2100kn (papiri,biljezi,zig) , (samo otvaranje ti je 470 kn +troskovi ovisno o djelatnostima koje ces obavljati)

Ulazis u sustav pdv-a tek kad ostvaris promet od 85000 kn…
Za djelatnost web usluga nije ti potrebna strucna sprema…
obrt registriras na kucnu adresu i vec imas ispunjene uvijete za rad (wc+pizdarije) :zub:
Znaci za usluge izrade web stranice, promociju i marketing ti nije potrebna strucna sprema al ti je potrebna obrtnica za svaku djelatnost (60kn komad).

Postoje tu i neke povlastice da se neplaca obrtnica pa se mozes prepoznat u njima…mozda…

Fizičke osobe koje otvaraju obrt na područjima određenim Zakonom o područjima posebne državne skrbi, Zakonom o brdsko planinskim područjima i Zakonom o otocima.

Fizičke osobe navedene u programima zbrinjavanja kojih je potpisnik Ministarstvo s drugim ministarstvima i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, branitelji kao i osobe prijavljene na Zavodu za zapošljavanje starije od 45 godina ili s najmanje 20 godina radnog staža.

Ako se odlucis za obrt, zelim ti da sto prije uđeš u sustav PDV-a :slight_smile:

@linky - nisi student?

Student sam…

Izgleda da je jos jedan sponzor u igri pa ce ici i 3.000 kn neto mjesecno…

Cuo sam da mogu sam biti racunovodja bez da placam nekoga…
lovu mogu trosit kako zelim?

Hvala na odgovorima!