Kako da međusobno ukomponiram blog i shop kada oni nisu na istoj domeni? (wp)

Uf… možda nisam dobro objasnila :smiley: @c3po promijeni naslov ako imaš bolju ideju

Dakle, imam situaciju gdje klijent želi ljepši izgled bloga u sklopu web shopa koji mu radim. Objasnila sam mu da je to vrlo teško napraviti costum (ja osobno to ne znam napraviti), ali da mu mogu napraviti zasebno pravi blog (sa newspaper temom) na poddomeni.

Eh sada, on želi da mu sa tog bloga (koji je odvojeni site sa drugom wp temom) ubacim nekoliko članaka na naslovnicu shopa. Pretpostavljam da za to postoji neki widget tipa onog koji korisi linker.hr i slično…

Shema problema:

  1. Imam web shop na jednoj domeni
  2. Imam blog na drugoj domeni
  3. Trebam dio bloga ukomponirati u naslovnicu shop-a i obrnuto, a da to pri tom lijepo izgleda

Obje stranice su rađene u wordpressu.

Kako sam ja dobro razumijmo u cPanelu trebaš da “direktaš” domenu na glavnu (blog). Nakon toga u postavkama izabereš statične stranice. Kad “kupac” klikne na blog direkta ga na tu domenu, to jeste blog. A i možda griješim, javit će se netko iskusniji sigurno…

1 Like

Dobro si objasnio(la), sve je u redu što se tiče naslova. :blush:
A kako ćeš pomiriti te različite URL-ove, koji su takvi ako su na drugim domenama? Ne bi ni to trebao biti veliki problem, pripazi da u navigaciji budu ponuđeni (dostupni) odgovarajući linkovi i to će raditi.

P.S. Neću ni pitati a zašto je shop i blog na različitim domenama? :smile: To su dva različita elementa koji pomažu jedan drugom, ali kada su na istoj domeni. :o:

@Antun to mi je jasno da trebam napraviti… problem je u tom što mi se dio bloga o eteričnim uljima (npr 3 članka) treba nalaziti na mjestu gdje se prodaju eterična ulja na shopu… ajmo reći da ta 3 članka s bloga trebaju biti dio web shopa
zakoplicira ga ja maksimalno… hahah

@c3po Napokon! :smiley:

hvala na savjetu, skoro pa da sam iz prve razmjela što si rekao! :smiley:

jeb*ga… svatko hoće nešto svoje, a ja nisam tu da odlučujem nego da poštujem želje klijenta.

Btw, i dalje nisam pronšala rješenje, pa ako netko zna nešto što nije spomenuto do sada…

Možda se možete nekako drugačije dogovoriti oko toga. Ako npr.: ta “eterična ulja” imaju svoju kategoriju i kad kupac klikne na kategoriju iznad proizvoda neka se nalaze banneri (profesionalno urađeni), o tome. Npr: “Prije nego što kupite, provjeriti čemu služe ova ulja, primjena itd…” i taj link vodi na taj blog…
blablabla

1 Like

Imate i klijente? :smile:
Predlažen da napišete tutorijal o tome, kako su vas našli? Ili vi njih. Vjerujem da bi to mnoge zanimalo. :smile:
He he :o:

1 Like

To nije loše rješenje :slight_smile:

Zašto dvije domene?
Imam često te situacie, no ako su različiti sistemi.

Trenutno imam jedan portal cca 300-400 članaka na wordpressu, te OC dućan u pod folderu.
Kad se aktivira osnovni wordpress na domeni je već dignuo rajting a kad se dućan upali imamo domenu koja nešto znači.

Svaki put kada se išlo na više domena da se popuni ta prva strana googla, previše održavanja, previše različitih stvari.

U tvom slučaju prijedlog jedna domena, ako je wordpress oboje ne vidim problem.
Preseli sadržaj bloga u drugi wordpress. Uskladiš prikaz gdje što ide.
Nakon toga napraviš redirekcije.
Sa stare domene blog/dućan na drugu domenu koja ostaje gdj se sada nalazi preseljeni materijal.
Ne gubiš rajting, a i dućan i blog će biti na istom mjestu.

Jedino moraš poštelati gdje se što prikazuje.

Može biti kompleksno, ali i jednostavno ovisno što se traži točno.

Ovo sa banerima, stvar je kako ćeš to izvesti. Možda da ti pozove na templejtu product woocomerca na vrhu zadnji post iz te kategorije proizvoda, ako postoji. Pozoveš tu kategoriju.

Ili custom field na proizvodu sa linkom na članak na blog/IDem članka itd…, koji mora postojati. Ručni unos pri svakom artiklu.

U product na vrh staviš da se pozove link blog članka koji je unesen u custom field, i da ti povuće featured sliku. Npr…

1 Like