Kako da napravim zaštitu contenta?

Pozdrav
trebam zaštitu contenta odnosno teksta, znam da imaju oni wp pugini koji onemoguće desni klik, ali ima metoda npr preko inspecta i isti k… koda nisi ništa radio…
Naletim danas na ovu stranicu https://www.hercegovina.info/ i vidim da nema nikakve opcije da se iskopira tekst…
e to me zanima kako da uradim ???
hajd pomozite, imam jednog idiota koji mi stalno kopira vijesti, mislio sam da mu krenem rušit adsense ali nemam ja za to vremena…

Ovo ne možeš da spriječiš.

Probaj ovo

1 Like

@tpojka hvala punooooooo, radi super
@ruin hvala i tebi :slight_smile:

1 Like

bandicam-2020-06-02-20-13-30-905

Sve može da se kopira, ne postoji zaštita… jedni način da zaštitiš svoj sadržaj jeste u da u yoast seo-u podesiš da si ti autor koji je prvi objavio neki sadržaj. I posle može neko i da ti kopira , ali mu je džabe jer google vidi da si ti prvobitni kreator tog sadržaja … čak šta više možeš u svakom trenutku da prijaviš googleu za pirateriju , momentalno mu sajt stavljaju na crnu listu.

2 Likes

Kako ovo funkcionira?

A ti si mislio na Yoast… ovo su podesvanja…

1 Like

Ja koristim Add-on za Mozillu:

Absolute Enable Right Click & Copy

Ne treba dodatni software :grin:

Ma ima na hiljade nacina da se skine sadrzaj sa bilo kog sajta, a pravi nacin da zastitis svoj sadrzaj jeste taj da google zabelezi da si ti IZVOR i KREATOR tog sadrzaja , onda ti je sajt bezbedan i ne trebaju ti nikakve druge zastite, sve i da ti kradu sadrzaj samo sebi prave zlo.

1 Like

O originalnom sadrzaju je dosta toga vec ispricano, i skoro sve je potvrdjeno i u praksi!

Uvijek se moze napraviti screenshot i sa ocr softwareom prebaciti u tekst.

1 Like

Našao sam čak i par dobrih free online OCR alata koji 99% prepoznaju i naša slova

Ugasiš javascript na chromu i lagano refresas sajt i kopiras sta hoćeš, kakvo skeniranje, slikanje i ostalo…

3 Likes

Previše je to posla.
Samo dodati view-source: ispred URL-a.

4 Likes

Da, s tim dobiješ čisti tekst i kopiraš cijeli članak u 2 klika…

Previše posla je skinuti dodatak za chrome/firefox, uključiti klikom i onda kopirati tekst, daleko lakše je dodati view-source: i onda kopirati odlomak po odlomak, pri tom pazeći da ne kopiraš i dio koda stranice…

Dakle da rezimiramo temu - zaštita ne postoji

Sljedeći…

Sve se može, samo je pitanje koliko je kompleksno. :slight_smile:

U ovom slučaju, zaštitu bi trebalo potražiti na drugačiji način…pravnu.

Ako još ne postoji, mogla bi se osnovati institucija koja brani autorski content…orijentirana na web content. Nešto poput DCMA koja štiti branetove djevojke koje rade na web camu. :smiley:

Naravno, to bi bio projekt sam za sebe …i to ogroman.

@bozoou ja to smatram ‘internet reketarenjem’ a protiv takvih pravno gledajući popu*ili smo.
Reket se riješava onako kako je i došo, mimo zakona

E da, nije autorski content ali je stručni tekst koji se treba isto tako stručno prevesti, a ne udariti naslov a dole ništa razumljivo, znaš već…

Institucija koja bi se bavila samo time nebi popusila protiv takvih…jer bi dobro znala što mora poduzeti. A onaj koji krade i koji ostane zatečen kad ga za vrat ćopi takva institucija kojoj je to core biznis…prvo bi se usro u gaće, a onda dao sve što se traži od njega…samo da ga se ne ganja na sud.

A ta institucija bi naravno bila fino financijski pokrivena. S jedne strane platu dobiva od ovih kojima čuva kontent…s druge strane od ovih kada se zaseru u gaće.
A i zakone bi lako utrla pod svoju ruku…jer kada netko djeluje za dobrobit zajednice, sva vrata ti se otvaraju… na kraju krajeva, zakoni tako i nastaju.

Hoćem reći i zakoni bi se prilagodili da olakšaju toj instituciji da sprovodi svoj posao…tj. da čuva original sadržaj od krađe. Bio on autorski…ili samo stručan prijevod…

Pa onda ne možeš ništa. Odnosno, dobro si proš’o ako i tebe ne tuže. :grinning:

Znam unazad jedno bar 6-7 godina (ako ne i više) za ukradenu fotografiju se na sudu dobija €500-1000.
Ne znam kako za tekst/artikl ide ali u ovom slučaju ne bi bilo primjenljivo.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey