Kako da napravim zaštitu contenta?

Print Page -Copy text - paste text.

Izgleda da je @anon26411054 upravu, jedino preko seo yoast mogu kroz duži period da ga google flaguje …
A sve trugo mačku o rep.
Posebna je tema taj internet reket

Kada postaviš podešavanja kao na onoj slici gore što sam objavio, svaki tvoj čalanak koji objaviš se u google-u upisuje kao izvorni oreginalni članak. Ako se negde pojavi isti takav, to je za Google kopija. A taj ko postavi taj članak na svoj sajt samo uništava sajt i domen, jer Google taj članak neće indeksirati. Google to radi ovako: Dođe na tvoj sajt da pokupi nove stvari, uzme taj članak koji si kopirao sa nekog sajta odnese u svoju bazu, kada ga uporedi odmah zna da je kopiran i odmah zna odakle je kopiran i neće te kazniti ništa, ali taj post neće indeksirati, jer google kaže .aha ovo je kopija, a sem toga to već imam u svojoj bazi ne trebaju mi duplikati GOOGLE NAJVIŠE MRZI DUPLIKATE …google voli jedinstveni sadržaj.

3 Likeova

Nekada je Sud jedini način da zaštitiš svoj sadržaj, jer je u poslednje vreme i GOOGLE počeo da se ponaša čudno povodom kopiranih tekstova. Pa se dešava da recimo neki sajt koji ima mnogo jak autoritet postavi svoj tekst na svom sajtu i GOOGLE naravno vidi da je to tvoj tekst, ali u tom slučaju GOOGLE indeksira njihovu verziju ,a tvoju odbace i ne indeksiraju je… Verovali ili ne to se dešava, retko, ali se dešava… upravo tada je jedini način da sadržaj odbraniš na sudu, jer drugog načina nema.

Pa onda…

:smiley: Dva posta jedan za drugim, a totalno kontradiktorna :slight_smile:

Ali slažem se sa ovim drugim postom. Ako site sa jakim autoritetom kopira neki tekst i objavi ga, ne samo da će često biti indeksiran, nego će često biti i bolje rangiran od originala. To je taj “savršeni” Google kojeg većina još uvijek gleda kao božanstvo, a algoritam im je daleko od savršenog.

Što se tiče zaštite sadržaja, tko želi iskopirati taj će to i napraviti, na ovaj ili onaj način, bez obzira na zaštite (a neke od zaštita nisu dobre za SEO). Zato je najbolji način obrane staviti oznaku “Copyright”, “Sva prava pridržana”, “All rights reserved” i sl., pa ako netko ukrade sadržaj tužiti ga i uzet mu novce. Originalan sadržaj je po defaultu zaštićen internacionalnim zakonima i nema greške tko bi dobio sudski spor.

2 Likeova

Da zaštitiš svoj tekst jednostavno, nemoj ga objavljivati, nigdje. Tvoj je, uživaj u njemu

1 Like

A sa cime se ne slazes ???

Sa citiranim u prvoj dijelu. Kontradiktorno.

Google je daleko od savršenog i itekako zna inteksirati kopije, a bome nekad ih staviti i ispred originala ako plagijator ima dobar autoritet.

Nije tu ništa kontradiktorno, samo ti nisi razumeo šta sam ja napisao, moraćeš da pročitaš, lepo i polako nekoliko puta.

Čim na svoj sajt staviš 5-6 kopiranih tekstova ti si sa tim sajtom završio, a od indeksiranja nema ništa.Ne indeksira Googl kopije nikada u životu. A ovo što ponekada indeksira tuđ članak na nekom jakom sajtu se dešava veoma , veoma rekto, maltene se mogu na prste nabrojati takvi primeri.



što se zaštite kontenta tiče po meni je najbolje se obratitit hostingu i vrlo vjerovatno će reagovat.

1 Like

Mondo, Informer, Amazon… ajde stavi taj teks na svoj sajt da vidimo da li ce google da ga indeksira

posljednja slika 60ak sajtova isti tekst. mogu izvuc i tonu krs sajtova bez autoriteta ciji su clanci indeksovani sa kopijama, ali cini mi se da bi bilo besmisleno

1 Like

ok…

Dobro , onda uzmi tako kopiraj i stavljaj na sajt , nemoj nista da pises, ajd cao