Kako da obrišem post meta u archive stranicama na Neve wp temi

Da ne zna možda neko kako da obrišem post meta (ono ispod titla članka, date author category) u arhivama tj kategorijama i na homepage a da ostane u postovima. U pitanje je free Neve wp tema

ako nema u opcijama teme onda ćeš morati theme editor … fajlovi category.php, archive.php, index.php …

A čim je free, vjerovatno će morati “ručno”…

@korisnik9758789 ja sam mislio da mi neko nacrta :slight_smile: a ne vidim ove fajlove što si naveo ii ja sam ih tražio da to ručno odradim, mada nisam previše kopo

@Q_Line nema ta opcija na temi, zato i pitam. ja zaista za ovo šta ja radim ne vidim potrebu da imam neku plaćenu temu. ova tema mi se sviđa, pregledna i baš je brza i ima nekih opcija koje su meni bitne.

testirao sam neke najpopularnije free wp teme (astra, generate press i još jednu koju zaboravih) i ova mi je davala najbolje rezultate na guglovom pagespeed score kao i na ostalim alatima. to je jedan od razloga što je uzeh

Moguce da ih nemas na child theme. Ali ako ti se ne prcka po kodu, zasto ne instaliras plugin?

Evo vidim na YouTube imas settings, pa biras hoces homepage ili sve postove…

Ja sam promijenila u CSS , ali sam za kompletan sajt uklonila s oviom:

/*Start Custom Styles to hide post date*/ .entry-meta { display: none !important; } h1, h2, h3, h4, h5, h6, .h1, .h2, .h3, .h4, .h5, .h6 { font-weight: 500; } /*End Custom Styles to hide post date*/

Moze vjerovatno CSS i s opcijama koje tebi trebaju, ali bom moras guglat :roll_eyes: Ili plugin

nemam child temu, no ja to ručno obavim i imam notepad fajl đe sve promjene zapišem đe i kako pa kad apdejtujem temu onda samo ponovim promjene. ovo je u rangu mog đeda koji je imao onaj mali notes sa brojevima telefona ljudi koje zove preko mobilnog.

uglavnom mislio sam ovo odradit bez plugina. ima neve tema opciju da se meta prikazuje i šta se od meta prikazuje, ali je za sve opcija, nema opcija da ostane uključeno samo za postove

vjeruj nisi jedini, i mene spašavaju dva notepad fajla, to-do liste hahaha

ovo što sam pregledao ta neve tema ima najčudnije fajlove od svih tema sa kojima sam se susreo :smiley:

Ajme, pa nema sanse da bi to upratila preko notepad. Zasto komplikujete, child theme je sasvim elegantno rjesenje. A i plugin je simple, nece zaglaviti stranicu.

Elem @anja1, ako bas neces plugin, zasto neces, bas bi me zanimalo?
I imas ovdje vise opcija, mogao bi vjerovarno iskombinovati sa svojim CSS:

ja sam seljak to je jednostavan odgovor, lakše mi je preko notepad no učit nešta novo. a ne volim da imam masu plugina, nije da nešta više znam od ostalih pa zato ne volim no jednostavno ne volim. a vidim i da ima negativnih ocjena u zadnjih godinu dana ovaj plugin. naravno ne mora ništa da znači, ali u mojoj glavi znači.

da i meni izgleda poprilično čudno u odnosu na druge korištene teme, ali koristi se masovno jedna je od najpopularnijih, najbolje ocjenjenih, tako da me to ne sikira.

1 Like