Kako da prebacim konektovanu domenu sa jednog na drugi host

Pozdrav.Ovako moja domena je kupljena na 1and 1 i konektovao sam je preko nameservera sa namecheap i sad hocu da je odspojim tj da vise ne radi na namecheap nego da mogu unijeti nove nameservere od drugog hosta.Vec sam otisao na dns reset i obrisali su se nameserveri od namecheap i na 1 and 1 pise mi da domena “not in use” ali portal mi radi kad napisem dnevnevijesti.org.Hvala

Potrebno je 24 do 48 sati da se DNS-ovi propagiraju na globalnoj razini…

1 Like

Hvala puno, Da li ako smaknem te i ubacim nove nameservere da li ce biti sve uredu ili prvo moram sacekati onako prazno dok se to smakne pa tek onda cekati 2 dana pa opet nove nameservere unijeti?

Zapravo je nisi trebao “brisati” nego staviti na novi host i nakon propagacije bi se pojavila bez da si imalo bio OFF LINE. Možeš dodati nameservere na novi host (mogao si i prije) pa sačekaj i pingaj koji put dok ne utvrdiš da je sve otiško prema novom hostu (serveru). Kasnije ugasi “obriši” sadržaj sa starog i to je to…

1 Like

Uredu, To sam kontao trenutno mi stoji da se domena ne koristi ali jos portal radi uglavnom valjda nece dok se to sredi a sad me zanima kako mislis to kasnije ugasi "obrisi sadrzaj sa starog i to je to, na sta mislis?.Hvala

Pretpostavljam da si je platio 1$? Jel znaš da si im dužan sada još 15 $ i da ti je bolje da to platiš što prije inače ćeš imati problema.

što prepadate ljude sa tim pričama

ja sam registrovao najmanje 20 domena sa 4-5 kartica i samo sam platio 1$ … to je bilo prije 2-3 godine, do danas ništa nisam dobio osim mejla da je domena istekla

1 Like

Isto sam sto su ovi 1and1 preveranti…pa i moze imat problen
Ja san to radia na Godaddy ka i ti ruin…

Ne znam za tebe, ja sam preživio pakao sa njima. Nabijali mi dug svake godine, nisu mi dali da platim taj dug. Domene se produljivale same od sebe jer nisam imao pristup njima da ih otkažem dok ne platim dug, koji ne mogu platiti jer nemaju invoice link u panelu nego samo imaš upute da zoveš neki broj u Ameriku, njihovu centralu. Zvao sam taj broj 10 puta, ne javljaju ti se ili te preusmjeravaju, ili se jave neki indijci, sve organizirana šema da ti ne dopuste da platiš jer dogodine dug ide duplo. Sve zbog domene od 1$.

A i dovoljno je da upišeš u Google “1and1 scam”, dobiješ 10 stranica rezultata. Znači nisam jedini. Jednom kad kupiš domenu kod njih upadaš u njihovu klopku.

Što misliš zašto je već godinama 1$ com domena u neograničenim količinama? To nije nigdje na internetu osim ako bude neka akcija pa bude jedna domena po accaunutu na popustu. Gdje je tu logika i njima računica?

Nemres vjerovat cime se ljudi bave…al platio bi im kitu u čvalje…

1 Like

A ako ja ukinem kreditnu karticu i izvadim sebi novu u tom periodu npr za 10mj, kako ce mi onda naplatiti? Ili ako odem transfer domenu na neki drugi host hajmo reci primjer:Hostgator sta ce biti onda da li ja imam ikakve veze sa 1and 1 i hoce li mi naplatiti ili kad transfer domenu ostalo radim sa hostgatorom i nema nikakve veze sa 1and1. @bugi @cupomakarska @korisnik9758789

A gle, ako mijenjas kartice vjerojatno ces se skriti, meni to nije bila opcija, imam jednu na svoje ime.

Mislim da ne mozes seliti domenu od njih dok ne platis, ne dopustaju.

1 Like

ja sam svoje kartice pogasio, ionako su bile prepaid

1 Like