Kako da pronadjem posao kao pisac clanaka

Ni posle skoro 10 dana na forumu niti jedna ponuda za pisanje clanaka :frowning:
Citam da mnogi zaradjuju stotine evra kao pisci clanaka za razne SEO firme, agencije, kompanije, rade od kuce i uzivaju, pa me zanima - gde i kako se nalazi taj posao?

Probala sam Fiverr, Upwork, Freelancer, iWriter, sve gore od goreg.

Probaj sa manjom cenom dok se ne probijes. Ne mozes odmah da trazis cenu koju naplacuju provereni pisci.
Daj nekoliko besplatnih clanaka u zamenu za revjue.

1 dolar za 100 reci traze provereni pisci? Mislim da je striptiz bar moja sledeca stanica :slight_smile:

Koliko sam na Freelanceru i Upworku slala probnih clanaka, stan bih mogla da kupim do sad. Naravno, nijedan gig nisam dobila.

Ako pišes na engleskom jeziku, na kojoj razini ti je poznavanje jezika? Ne pitam jer mi treba pisac nego možda imas gramatickih gresaka ili nesto pa zato imas poteskoce s pronalazenjem posla. A mozda je jednostavno prevelika konkurencija.

Ja koliko dobijem uzasnih prijava za posao kada trazim pisca, cini mi se da je manjak kvalitetnih pisaca na Upworku.

Koliko se secam cena ti je 1.5$. A ja sam ti rekao za ovde, za temu koju si pokrenula.

Mani se gore navedenih sajtova odnosno posrednika, dobre poslove mozes sklapat putem drustvenih mreza, facebook grupa i linkedIN-a, pogotvo ovo drugo LinkedIN, napravi dobar profil, spoji se sa ljudima (konekcije), piši nesto, napravi WP sajt linkaj svoj portfolio itd… govorim ti iz iskustva, posla ima, niz mogucnosti… samo je bitno kako se predstavis. :slight_smile:

Edit: kod facebook grupa veoma je bitno obratit pozornost na članove grupe, iz kojih su zemalja (vecina barem), sta traze i kako im se moze “uletit”. Nemoj nikada direktno nuditi svoje usluge, admini ce te fino banirat, nek daj neke sajvete, ponudi nesto free i kasnije to unovci kako treba. Moras biti kreativna :slight_smile:

Napravi svoj sajt oko neke teme koju volis, poznajes npr idealno bi bilo da se tu uklopi nekoliko vrsta clanaka, npr. Clanak na slobodniju temu, clanak sa listama najboljih proizvoda, filmova ili mesta slicno, review necega, uporedjivanje necega, clanak gdje ce doc do izrazaja kreativnost… mozes i npr i kategorisati po cijenama npr review sa vrlo malo istrazivanja i sa dubokim istrazivanjem. Sve to spojis u sajt koji ti moze donijeti profit a imas i primjer za pokazati svima kako pises.

Inace ne razumijem pisce koji dobro pisu, a pisu za druge, jer umjesto za sebe nekom drugom zaradjuju novac. Ovdje ne racunam pisce koji rade rewrite i samo odradjuju posao.

1 Like

Gde se mogu videti neki primeri tvog rada i sta bi izdvojila kao neku uzu specijalnost (par niche-a) ?
Ne vidim na onoj tvojoj temi nijedan link a malo je scary shit to da pises tj mozes pisati sve tematike, ako sam dobro razumeo.

Btw mislim da su saveti koje si dobila ovde odlicni, iako zvuce kao da svi to znaju, ipak su pain in the ass da se primene irl, ali mnoooogo bolje resenje nego da cekas uzaludno poziv ili vuces pogresne ljude za rukav.