Kako do zdravstvenog i penzijskog osiguranja za freelancere u BiH

Davno meni jedan kolega pričao (danas uspješan u kriminalu) , zašto da budem pošten u državi koja mi je omogučila da budem kriminalac ?

Ispada da je tako.

1 Like

Kriminalac, kakav?

Kod nas je kriminalac ubojica, silovatelj i tako. lopov je onaj koji krade kokosi po dvoristu, bicikle i tako. A onaj kome padnu miljarde u djep on je gospodin.

tak d aneznam o kakvim vi to kriminalcima pricate.

normalno, pa pogledaj koliko samo ministarstava ima, koliko sekretarica, zamjenika, vozača, koliko ide na službena goriva, vozače, servis, koliko ima službi na svim nivoima, od grada preko kantona do entiteta i države, agencija, odjeljenja, pa svaki načelnik ima savjetnike, sekretarice, pa pogledaj javna državna preduzeća koja posluju u minusu a kojima isplaćuju u prosjeku plate od 3000 KM … a u svim tim državnim firmama i službama sjede stranački glasači koji naravno zajedno sa cijelom familijom glasaju za stranku koja ih je zaposlila, i eto strankama armije glasača na izborima, s tim da izađe na izbore jedno 40% glasača, dok stranka koja dođe na vlast preko neke koalacije možda nije dobila ni 20% glasova ljudi koji su sposobni da glasaju … i onda kažu nas je naš narod izabrao, jeste karinu moju izabrao

kredite dižu da isplate penzije jer je skoro isti broj penzionera i zaposlenih … jarane grad ima službu za poljoprivredu pa kanton ima ministarstvo za poljoprivredu za federacija ima ministarstvo za poljoprivredu a onda i država ima neko ministarstvo koje se bavi poljoprivredom samo se tako ne zove … i na kraju kad sve sabereš i oduzmeš federacija nema protivgradnu zaštitu, nema one rakete protiv grada a toliko ih se brine o poljoprivredi

pa ■■■■■ ti sunce, sada neko da dođe da iskešira pet milijardu u trezor BiH ne bi bilo dovoljno, kunem vam se

1 Like