Kako doći do backlinkova

Kako doci do dobrih backlikova ili opcenito backlikova … da li imate neke stranice gdje se mogu besplatno staviti linkovi a da bi dobio backlikove … na svoje stranice

koliko backlikovi utjecu na PR i rangiranje na trazilici?
da li je pametnije razmjeniti linkove umjeso banera
i da li backlikovi salju posjete …

Unaprijeh hvala na odgovorima

p.s. sajtovi su na HR jeziku

lp.

Na HR jeziku, daleko najucikovitija metoda po meni je otic na par konferencija, upoznat bitne ljude, cinit usluge njima, kad ti treba uzvratit ce i oni tebi i imat ces backlink s cega ti treba. Bolje metode za stvarno kvalitetne backlinke osim kupiti ih novcem (što je kršenje guidelinesa) nema.

hvala @w00t korisno … da li ima jos netko neku ideju …

Žicaj.

Dobar dan, dobar dan, ja sam taj i taj i imam web sajt koji može biti koristan vašim posjetiteljima i bilo bi super kada bi ga polinkali.

dao bi rep + ali mi nedozvoljava :wink:

Razmjena linkova većinom služi za stvaranje backlinkova, i građenja SEOa. A razmjena bannera služi više za posjete.

Backlinkovi utječu na rangiranje na tražilicama i na PR.

Backlinkove možeš skupit razmjenom linkova, upisivanjem u razne direktorije, i reklamama po recimo forumima.

Samo treba znati da je bolje jedan kvalitetan backlink nego deset nekvalitetnih.

Ja sam bio za jedan pojam rangiran na osmoj stranici na kraju stranice, sad sam na šestom mjestu na trećoj stranici. A bio na osmoj… Google Keyword Tool kaže za taj pojam da je Google Search Volume 30.000

Dobio sam link na domeni staroj 10 godina i na dva bloga (sličan sadržaj kao moja stranica). Nisam puno čekao da se primjete rezultati. Naravno, dobar anchor je u pitanju.

Ali fazon je u tome što kad ja tražim link na nekom blogu (starom par godina i još uvijek aktivan) gdje je PageRank 4, i autor tog bloga traži link na mojoj stranici.

Koliko meni može štetiti taj link? To me interesuje. Ne znam kako Google gleda na razmjenu linkova i koliko često to raditi?

mrcina i critical znaju sve sto i ja znam… neznam sto da ti kazem… iskreno od backlikova imat ces 5-6 posjeta dnevno, sto je zanemarivo… ali ni banner nije toliko ucinkovit ako nije dobro pozicioniran. zapravo, velicina banera i nije toliko bitna kkoliko pozicioniranje…

meni kako je poznato banneri imaju istu moc kao i obicni linkovi, ostim sto jos privlace paznju posjetiocima… :srednji:

kao sto rekoh od obicnih linkova imas ukupno 50-ak posjeta dnevno, a to su linkovi sa stranica koje imaju preko 3000 unikatnih poseta… ili nekih foruma kao sto su Elite security ili ovaj WM, ili krstarica i sl.

p.s. sto se tice statistike, dao sam statistiku za Download Igre.co.cc

pozz i nadam se da sam pomogao koliko toliko… :slight_smile:

[quote=“xapuc”]mrcina i critical znaju sve sto i ja znam… neznam sto da ti kazem… iskreno od backlikova imat ces 5-6 posjeta dnevno, sto je zanemarivo… ali ni banner nije toliko ucinkovit ako nije dobro pozicioniran. zapravo, velicina banera i nije toliko bitna kkoliko pozicioniranje…

meni kako je poznato banneri imaju istu moc kao i obicni linkovi, ostim sto jos privlace paznju posjetiocima… :srednji:

kao sto rekoh od obicnih linkova imas ukupno 50-ak posjeta dnevno, a to su linkovi sa stranica koje imaju preko 3000 unikatnih poseta… ili nekih foruma kao sto su Elite security ili ovaj WM, ili krstarica i sl.

p.s. sto se tice statistike, dao sam statistiku za Download Igre.co.cc

pozz i nadam se da sam pomogao koliko toliko… :)[/quote]

pa nije stvar backlinkova za posjetu nego za pobošljanje pozicije na tražilicama

da ja na to ciljam za bolju pozijiciju na trazilicama, a kad si na dobroj poziciji posjete same dolaze

Taman da jedna osoba klikne u mjesec dana na link nema veze. Bitan je backlink, što će poboljšati poziciju na pretraživaču.

Nego, ima li ko odgovor na moje pitanje? O razmjeni linkova.

[quote=“Critical”]Taman da jedna osoba klikne u mjesec dana na link nema veze. Bitan je backlink, što će poboljšati poziciju na pretraživaču.

Nego, ima li ko odgovor na moje pitanje? O razmjeni linkova.[/quote]

sto se toga tice… cuo sam price da je google banovao neke direktorije linkova… ali ako DMOZ zivi zasto ne i mi… Cak neki sajtovi imaju i svoje vlastite direktorije linkova… tako da nemam konkretan odgovor…

a sto se tice backlinkova… nisam ni spominjao da je njihov glavni zzadatak da dovlace posjete… za to su baneri… :slight_smile:

[quote=“xapuc”]sto se toga tice… cuo sam price da je google banovao neke direktorije linkova… ali ako DMOZ zivi zasto ne i mi… Cak neki sajtovi imaju i svoje vlastite direktorije linkova… tako da nemam konkretan odgovor…

a sto se tice backlinkova… nisam ni spominjao da je njihov glavni zzadatak da dovlace posjete… za to su baneri… :)[/quote]

ma ne donose ni baner posjeta ako nisu na vrhu i veoma naglseni, a i baner ce prenijeti PR, jer i on je link koji ima sliku za sadržaj… a tu je trik da se posatvi title tekst na link i alt tekst na sliku .

[quote=“xapuc”]sto se toga tice… cuo sam price da je google banovao neke direktorije linkova… ali ako DMOZ zivi zasto ne i mi… Cak neki sajtovi imaju i svoje vlastite direktorije linkova… tako da nemam konkretan odgovor…

a sto se tice backlinkova… nisam ni spominjao da je njihov glavni zzadatak da dovlace posjete… za to su baneri… :)[/quote]

Ne mislim na direktorije, već me zanima o razmjeni linkova, ovo što sam napisao par postova iznad.

Kratko i jasno, Google ne voli razmjene linkova.

Ili isto to, malo opširnije, od gospodina Gugla osobno:

A dobro je pročitati i ostalo sa
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=66356

Aha. Koliko sam shvatio Google voli link na drugoj stranici ukoliko nije razmjena. Kad nas neko linka radi kvalitetnog sadržaja :slight_smile:

Sad se postavlja pitanje, kako uraditi optimizaciju za neku firmu ili tako nešto. Uzmimo primjer za advokata nekog.

Npr. želimo optimizaciju za ključne riječi:

  • advokat
  • advokatske usluge u (naziv grada)

itd.

Postavlja se pitanje, kako ojačati, kad čisto sumnjam da će me neko linkati na svom blogu, sajtu i sl. Eventualno se upisati u neki direktorij, ili gdje se nalaze linkovi advokatskih/odvjetničkih kancelarija i slično.

kao sto je neko spomenuo… predlozi nekom blogeru da objavi post o tvom sajtu, ali samim tim moras i ti da se pokazes kvalitetom sadrzaja… :slight_smile:

[quote=“Critical”]Aha. Koliko sam shvatio Google voli link na drugoj stranici ukoliko nije razmjena. Kad nas neko linka radi kvalitetnog sadržaja :slight_smile:

Sad se postavlja pitanje, kako uraditi optimizaciju za neku firmu ili tako nešto. Uzmimo primjer za advokata nekog.

Npr. želimo optimizaciju za ključne riječi:

  • advokat
  • advokatske usluge u (naziv grada)

itd.

Postavlja se pitanje, kako ojačati, kad čisto sumnjam da će me neko linkati na svom blogu, sajtu i sl. Eventualno se upisati u neki direktorij, ili gdje se nalaze linkovi advokatskih/odvjetničkih kancelarija i slično.[/quote]

Postoje dva white-hat nacina:

  1. Imaj dobar sadrzaj. Imaj sadrzaj koji je toliko dobar i koristan da ce ljudi jednostavno linkat na njega sami od sebe.

  2. Razvijaj poznanstva i prijateljstva - dobij linkove.

To smo ti u principu napisali i prije ovog posta.

[quote=“gambo”]Ili isto to, malo opširnije, od gospodina Gugla osobno:

A dobro je pročitati i ostalo sa
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=66356
[/quote]

Ma Gugle previše [neka gospoda oprosti na izrazu] sere sa tim svojim "guidlines-ovima"
Backlink je backlink
Ja sam u prošlih 2 mjeseca [bio sam na 3. ili 4. listu] napravio nekih 1000 komentara [naravno koji imaju onaj box za upisivanje website-a] i sad uživam 6. poziciju :rolleyes:

Za ubuduće - vidjećemo! Al valjda me neće izvlačiti sa 6. mjesta taman sad kad sam se dobro uvalio - a namjeravam da se i više uvalim :zoro: