Kako doći do backlinkova

Evo jedan post koji sam prije napisa na jednom forumu, mozda kome bude od pomoci!

Inspiriran temon na seo.hr blogu (
http://www.seo.hr/blog/324/10-skrivenih-tajni-kako-do-linkova
) palo mi je na pamet da malo prosirimo vidike i nacine na koje mozemo nabaviti linkove.
Osobno ovih 50 linkova sa seo.hr bloga mi i nije bas najbolje rijesenje (samo neke, sigurno ne svih 50) pa da malo popricamo kako i gdje nbaviti.

[quote=""]-link sa svojih siteova, to je prvo i osnovno, ne toliko vrijedno (ni to ne mora znacit) al kako drugo pocet :smiley:
-prijatelji, razmjena linkova, vezani siteovi, na raznim stranicama trazit razmjenu linka, opet ne toliko vrijedno al eto, nije ni stetno
-pametnija razmjena linkova - link unutar teksta unutar nekog clanka, preva vasem clanku, i obrnuto, mudrije, i korisnije nego standarnda razmjena linka
-direktoriji - neki osporvaju njihovu vrijednost, ali ima nekoliko direktorija koji nude sasvim kvalitetne linkove, pa i da nisu toliko dobri i kvalitetni, stetni nisu. prije svega
http://www.hr
dmoz ako je kvalitetan site, a i svi ostali, zasto ne (naravno, ako imaju neke zadovoljavajuce stranice)
-forumi - stavite signature sa svojim likom (ode to jos nisan), postajte link na vezanu temu i sl.
-komentari na blogove - vecina blogova danas ima opciju linka uz komentar, pa zasto ne, ionako svi mi citamo to, malo i komentara nece stetit :smiley:
-digg klonovi - za hrvatske webove naslov.hr i croportal.net za dstrane digg, del.isio.us i sl, stambleupon je msilin isto nesto tako, nisan ga koristia… od domacih ima i linkaj.net nesto slicno, al nisan proba, ima ih jos ulg, linke.rs san proba, al mi je ruzan pa je tlaka :smiley: iamju li digg klonovi ime? kako se zove takva vrsta servisa? :S
-social network - faceook, myspace, twitter, flickr, to sve koristi puno vise nego sta mislimo, facebook grupe, komentari, eventi, na sve to moze ic link, svaki site moze imat grupu, puno vise mogucnosti ima nego sta se misli.
-zlo - ako radite nekome site, odrzavate, imate pristup portalima i sl, zasto ne :smiley:
-doc do “velikih” - iam puno nacina, ja san dobija link sa svih vecih portala na vrlo lak nacin - slanjen obavjesti za dogadaj, vecina njih objavila najavu uz link!
-web dva nula - puno web 2.0 servisa ima opcije komentiraja, ocjenjivanja, unosenja sadrzaja… na dosta njih se moze stavit link. Oni su tu da vi mozete kreirat sadrzaj, pa ako imate slicnu tematiku - zasto ne!
-recenzije siteova ili nekog proizvoda - dosta siteova recenzira site ili nesto s tog site-a, javite im se da recenziraju vas, ucinili ste im uslugu jer ne moraju trazit :smiley:
-gotove skripte i sl. - siteovi koji nude gotove skriptei sl, (a vi je koristite) cesto imaju dodavanje sitea kao primjer te skripte, zasto ne im pokazat gdje ste ih koristili :smiley:

I jos dosta nacina, ne pada mi nista na pamet :D[/quote]

Jedan od besplatnih načina dobijanja backlinkova je upis na Mega imenik; besplatni poslovni imenik-
http://megaimenik.com/
. Upis je besplatan.