Kako donijeti tešku odluku na freelancer-u (dot) com

Zašto je tako teško odlučiti koga odabrati? Objavio sam jedan projekat na freelancer.com i do sada sam primio 22 ponude, suzio sam izbor na 4 i sad ne mogu odlučiti koga odabrati. Projekat je pomalo kompliciran što znači da ponuđivači moraju ispuniti neke moje kriterije što su ova četvorica i ispunila ali ne 100%, tj. svatko ima neku od kvaliteta koju tražim ali nitko se nije prije susreo s tim što ja trebam. Kako bi vi odlučili? Eci peci pec pa šta bude ili?

ps. malo me stid objaviti link na taj svoj freelancer projekat jer sam se spetljao s objašnjavanjem detalja projekta na engleskom jer sam to jutro još bio mamuran od sinoć i eto ja budala odlučio tada opisati šta mi treba ali su zato svi ponuđivači dobili preko privatne poruke detaljan i fino objašnjen projekat :smiley:

Pa kako da ti mi pomognemo bez linka na projekt i bez linka na profile odabranih mogućih izvođača, bez konteksta projekta i svega ostaloga što uz sve to ide. I mi možemo kao i ti pomoći ti odabrati pomoću “eci peci pec” metode.

Ne znam ni sam šta sam mislio pa nisam objavio link :)) evo linka:
https://www.freelancer.com/projects/2639489.html

Ukratko trebam klon stranice, tj. samo početne stranice i rubrike /sport. Početna stranica će biti skoro pa ista na svim drugim navigacijskim izbornicima tj. ista i na (njihov primjer) /news pa /travel pa /tech itd… samo što će se kod mene drukčije zvati, naravno.

Uvjeti koje sam kasnije poslao svima u poruci su (opet ukratko) sljedeći:

• da cijela stranica ima taj isti ili sličan transition effect
  • da bude što više u jqueryju (također ponešto i ajaxu)
  • da se članci otvaraju u lightboxu kao na usatoday-ju
  • da izgleda što više slična znači da poredak stranice bude:
    – slajder
    – headlines kao mozaik/grid
    – 4 izdvojena videa
    – par galerija u tabovima - 100% jquery

CMS sam im ostavio da biraju te rekao šta točno ne trebam na stranici npr:

• onaj desni sidebar “right now”, to bi zamjenio s nečim drugim
  • brzo prebacivanje iz jedne sekcije u drugu, tj. one skroz krajnje centralne lijeve i desne strijelice
  • video/media sekcija te ona “cover” sekcija
  • login sistem

Najbitnije da stranica bude u php-u.

Dvoumim se, odnosno četveroumim :stuck_out_tongue: između sljedećih kandidata:
timid
suhanasoft
infoway
itsoftwarelab

timid ukratko:
i have gone through details again and had a look at usatoday.
we are confident to produce such site but need more time for sure.
*Gantry would be better option for such site.
since we have to customize each single stuff so i dont think customizing a premium template (themeforest) would assist us much.
but we might have to buy few plugin to make the development process easier.
eg: responsive slider plugin.

itd…
*Obožavam gantry, na tom frameworku sam učio kako “prebacivati” html/css u joomlu i zato sam ovog izdvojio

suhanasoft ukratko:
I check all the points given by you and I am confident that I can do this with my team.But as you can see the task long so the most competitive price will be EURO 250 rather than 200. And yes the time will be 60 days but the work will be perfect. I will update about the progress regularly.
So, please let me know if you agree euro 250 then I will edit my bid and you can select me. Once selected, I will start the work from tomorrow.

ovi su wordpress, ajax i jquery eksperti, imaju svoju tutorial stranicu što znači da imaju veliko znanje. Po cijeni su najjeftiniji (pristao bih bez razmisljanja na 250e) i zbog toga što su ljudi stručni izdvojio sam ih

infoway ukratko:
Ovi su me pitali najviše pitanja i objasnili mi sve tehničke detalje stranice. Vidi se da ljudi kompletno shvaćaju projekat a i imaju fin portfilio. Jedina mana im je cijena jer su ovi najskuplji 450 eura ali opet ako će uraditi stvar da valja onda je to ok.

itsoftwarelab ukratko:
Thanks for sending all the project details. I have completly gone through the details and understand the project requirements. The project is not so complicated and we can do it as per the requirement.
I am highly interested to work with you on this project and I can assure you that you will get professional website as you want.

malo mi je čudno što kažu da nije tako zahtjevan projekat kad evo ja prvi ne bi pristao ispod 1500e za ovaj isti posao. Na žalost ne mogu im toliko ponuditi jer sam student i nezaposlen sam.

Inače sam dosta upućen u web dizajn i web programiranje ali se nikad nisam usudio napraviti nešto samostalno iako ću se s tim vjerovatno jednom baviti pa makar honorarno. Student sam na IT fakultetu, sa html/css sam se susreo prvi put prije 8 godina i nikad mu nisam posvetio previše vremena. Trenutno sam u donekle srodnoj industriji a to su mreže tj. CCNA je na pomolu a nakon toga idem na CCNP

Ja bih osobno izabrao infoway zbog njihove lokacije, susreo sam se sa dosta radova kompanija iz istočnih zemalja i uglavnom je to jeftin ali nekvalitetan rad.

Naravno, nije dobro generalizirati i podcjenjivati sve zbog toga što je većina takva, ima svakakvih u svim zemljama, ali eto, ako su ti ovi ameri sve dobro objasnili i djeluju profesionalno, plati malo više pa si sigurniji.

To je moje mišljenje.

Moram priznati da i ja imam takvo mišljenje, iako ne volim generaliziranje ljudi. Također ti amerikanci su od početka bili najsusretljiviji u smislu da ih je sve zanimalo za ovaj projekat i željeli su prvo sve provjeriti sa mnom dok su ovi drugi samo govorili da to mogu napraviti, tj. bili su jaki samo na riječima.

Po mogučnosti pojedinac a ne tvrka jer lako možeš zaglaviti sa projekt managerom a ne developerom (ovo naravno ovisi o projektu jel može biti samo developer).
Po mogučnosti iz istočne europe ili zapada. Koliko trubili o “indijcima” za bilo kakav projekt koji zahtjeva “intelektualni rad” su ipak skupi ili u konačnosti ispadnu skupi. A tu ti je i vremenska razlika.

Pošto se ovdje radi o CMS po njihovom izboru vjerovatno će netko jedan postaviti sve a netko treći petljati oko svega par tjedana.
Pošto si dao ozbir u CMS mogao bi malo razmisliti i probati podići budget.
Sa 200€ si dosta srezao kome možeš biti zanimljiv ali ako već uzemeš 600€ magao bi naletjeti na nekog kvalitetnog.
Jer ako svakodnevno rade u nekom CMS nebi trebali imati problema.

hvala na savjetima
poznavajuci sebe na kraju cu odabrati najskupljeg jer uvijek trazim savrsenstvo
@gorrc buđet cu uskoro povecati na 600 eura pa makar ne imao za kruha sljedecih mjesec dana :slight_smile:

[quote=“Davor90”]hvala na savjetima
poznavajuci sebe na kraju cu odabrati najskupljeg jer uvijek trazim savrsenstvo
@gorrc buđet cu uskoro povecati na 600 eura pa makar ne imao za kruha sljedecih mjesec dana :)[/quote]

Pa da sa ovim novcima bi mogao naletjeti i na kvalitetne providere ako uzmeš nešto tipa Joomla/Wordpress.
Čak i kod nas ima kvalitetnih ljudi koji bi za te novce izradili u tim CMS-ovima a da ne trebaju ništa custom razvijati.

S tim custom developmentom su ljudi dosta oprezni i žao mi što to nisam prije uvidio.
No recimo bio neki projekt za Magento i imaš relativno kvalitetnih ljudi koji će izraditi temu za 200€. No trebala neku sitnicu napraviti ali u custom developmentu i nije bilo kvalitetnog bida ispod tih para.
Čim nešto izađe van iz svakodnevne rutine posla, nekakvih dostupnih widgeta i samo modifikacije postojećeg (uzmimo da je i to izrada teme) onda mislim da netko sa više iskustva će tražiti pristojne novce.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja