Kako editirati plug in za Chrome?

Ne znam gde da smestim pa neka ide ovde…

Dakle da li neko zna kako skinuti plug in za Chrome ili Mozilu editovati ga i ponovo ga postaviti ?

To ti je najobičniji zip file otvori ga editiraj što trebaš i ponovo ga zapakiraj.

U Chromeu su sva proširenja raspakirana nakon instalacije.
Dovoljno je ući u folder sa proširenjem, otvoriti .html, .css i .js i editirati ih.
Ne sjećam se jesam li probao, ali mislim da ih nije dovoljno samo zazipati da bi se mogli instalirati drugdje, nego iz treba zazipati gumbom “Zapakiraj proširenje”

Za Operu se proširenja mogu zazipati bilo kojim programom i samo promijeniti ekstenziju.

Nisam radio proširenja za Firefox, ali čini mi se da je puno kompliciranije.

[quote=“gambo”]U Chromeu su sva proširenja raspakirana nakon instalacije.
Dovoljno je ući u folder sa proširenjem, otvoriti .html, .css i .js i editirati ih.
Ne sjećam se jesam li probao, ali mislim da ih nije dovoljno samo zazipati da bi se mogli instalirati drugdje, nego iz treba zazipati gumbom “Zapakiraj proširenje”

Za Operu se proširenja mogu zazipati bilo kojim programom i samo promijeniti ekstenziju.

Nisam radio proširenja za Firefox, ali čini mi se da je puno kompliciranije.[/quote]

Da li sam razumeo dobro ?
Dakle ja taj plug in instaliram, onda treba da ga nadjem gde je smesten na mom racunaru, zatim da pronadjem te fajlove i editujem ih. Kada to odradim sta onda ? Da li ja taj plug in koji editujem mogu podici kod mene na host pa kada neko hoce da ga instalira da se skida sa mog hosta ? Hvala.

Firefox plugin je promijenjeni zip datoteka s promijenjenom ekstenzijom. Promijeniš u zip i raspakiraš.

http://perishablepress.com/press/2006/09/10/hacking-firefox-extensions/

evo malo više o tome

Evo za OP jedan članak na temu Chrome proširenja

[quote=“CreatifCode”]Evo za OP jedan članak na temu Chrome proširenja


[/quote]

Da, upravo sam sinoc uspeo pronaci ovaj drugi link. Nasao sam plug in koji je instaliran vec je bio otpakovan, a folder se zove : hhoafgcejkpnfbnnfbmmkkeeokcmdhln

E sada ono sto meni nije jasno. Ja sam pronasao sta treba izmeniti 2 js skripte to jest samo neke putanje i to kada uradim, sta dalje ?

Ja bih zeleo onda ponovo da upload ovaj plug in da ljudi skidaju sa mojim izmenama tim.
Kada sve uradim da zipujem taj folder hhoafgcejkpnfbnnfbmmkkeeokcmdhln i da ga okacim kod mene na host, jel to to ili gresim negde ?

Uspeo sam da odradim to sto mi je trebalo, hvala na pomoci…