Kako editovati android app source code?

Imam namjeru kupiti jednu aplikaciju, tj source code od nje.

Sastoji se iz tog android app dijela i web server dijela putem kojeg dodajem sadrzaj u aplikaciju.

Eh zanima me sada, kada dobijem taj source od app kako cu ja njega editovati, tj tacnije prevesti nas jezik? Je li komplikovano? I kako taj source code konvertovat u gotov .apk fajl spreman za Google Play?

Odakle je mislis kupiti ako nije tajna baci link, ne moras konkretne aplikacije.
Generalno zavisi u cemu je pisana, ali to bi moralo pisati u nekom opisu ako prodaju njen source posto je vrlo bitno, ako ne, pitaj obavezno.
Npr. ja sam android igre izbacivao preko par razlicitih game endzina i jednu neku malu davno preko Jave i Android SDK, da vidim cisto workflow kakav je.
Znaci nije to kao za osnovnu web stranu da mora biti izradjena u html/css/js kombinaciji koja nema konkurenciju, nego ovde imas bezbroj mogucih opcija, tzv. IDE-a (Integrated Development Environment) u kojima ti koristis programski jezik koji znas i koji ti odgovara (C, C++, C#, Java, …) a onda eksportujes za zeljenu platformu (Android, iOS, Windows,…)

Android Studio i Eclipse

Najlakse ce ti bit ako je u android studio ako je eclipse imat ces malo vise zezancije oko dodavanje Sdk za android

App se builda pomocu gradle tak je bar bilo kada sam radio prije 2-3 god

I ako zelis stavit apk na google play znam da sam radio u cmd-u password koji potvrduje da si to ti koji izdaje tu aplikaciju i tek onda moze na google play

Haha, bas sam mislio da je codecanyon i ulazim na njega da vidim sta imaju, nisam odavno.

Android Studio sam koristio samo jednom i to davno, ko sto rekoh kad sam probao izbaciti neku bas basic igru u Javi da vidim kako sve to fercera i posle toga pala deinstala odmah.
Imao sam i Eclipse ali sad ga ne vidim iz nekog razloga na kompu, mozda je na drugom.
I za jedan i za drugi Java je native valjda, ali mislim da ove novije verzije ili uz neki plugin dozvoljavaju i dosta drugih jezika.

U svakom slucaju ako sam dobro razumeo sta hoces a nisi programer uopste ni blizu, to je scarry shit bas bas.
Ako gresim izvini, ali tako mi je delovalo po nazivu teme i opisu problema.
Iako su generalno skripte jeftine pa mozes kupiti da probas, sta bude bude, nije neki trosak, opet to tvoje pitanje kako editovati source code je onako,…,mozda te i ukenja jednom da nesto pogodis i da radi, ali na duge staze nema sanse, kao da pitas mogu li popraviti vodovod i struju na brzinu i kako se to radi?
Pa mozda i mozes, jednom, ako imas srece, ali moze sve i da prsti po celoj sobi ili neko da pogine.

Ako je npr u pitanju neka igra gde ti zelis postojecu verziju u kojoj su loptice plave, zameniti lopticama Pokemona, to ne bi trebalo biti tesko ako je code ljudski napisan i relativno se brzo da naci gde sta izmeniti.
Kad kazem ljudski napisan to znaci da se dodaju komentari pored code-a, kao u web-u, gde ti pise sta koji deo code-a radi, cemu sluzi, ti vidis gde npr.pise:
// importing graphics for game
…
Udjes tu pronadjes te slike njegove, zamenis putanje sa tvojima i cao zdravo.
Nazalost najcesce u praksi to nije dobro resenje, da ne kazem nemoguce, za sve osim nekih malih izmena potrebno je menjati tudj code, sto ume biti teze nego da ga pises od nule, jednu stvar namestis drugu ujebes i tako ukrug,…
Pogotovo sto, ako sam dobro razumeo, ti imas i tu server komponentu, znaci feature vise koji treba da radi.

Sta bih ja radio da sam na tvom mestu:
Prvo:
Trebalo bi da vecina tih ljudi ima mejl neki ili kontakt pa ih mozes pitati pre kupovine za tvoj konkretan problem.
Kazes im ej kupio bih tvoju skriptu ali zelim jos ovo da izmenim a nisam programer, mozes li mi ti to custom uraditi i koliko kosta?
Mozda ti lik uradi to za dzabe, ima i toga, ili da neku cenu pristojnu a posto je sam pisao code, zna ga bolje nego iko sa strane.
Drugo:
Plati programera koji radi u tom environmentu jbg imas problem mora neko da ga resi, to kosta.
Imao si par tema dole nekog lika koji radi Javu pa ga taman pecni, napisi spisak stvari koje zelis, posalji mu link aplikacije, vidi cenu dal ti odgovara,…
Trece:
Kupis skriptu i sam je menjas.
Ovo je resenje koje ne bih preporucio ni najgorem neprijatelju.
Evo linkova da vidis sta te ceka:
https://developer.android.com/studio/index.html

1 Like

Hvala za opsiran post.

Nisam nikada programirao phone i desktop aplikacije, tako da u tom segmentu nemam iskustva. Nadam se da ce mi pomoci snalazenje u web aplikacijama, tako da cu se nekako orijentisati…

Aplikacija je uradjena, moje je da je prevedem za nase ljude… Ako bude zarade od nje, lako je outsourcat nekog programera… da bi bila zarada jos veca logicno :smiley:

Mislim da mi nece biti problem slike zamjenit, dizajn dotjerat… ali da ubacam ja sad neke funkcije za app, to je nemoguca misija za mene.

Nema na cemu, inace se ja lako raspisem a i ti si bre tajanstven ko da juris racune onog KickAss baje.
Em stavio tamne naocare em ne das link konkretne aplikacije, pa nek je kupi jos neko, ne moras samo ti,haha.
Tako da ne mogu napamet da pogadjam o cemu se radi, sad vidim da je prevod u pitanju tj najveca stavka, opet vidi prvo sa tim ko je app napisao, najbolje resenje, njemu je u najvecem interesu da to proda osim ako ne moze sam brzo da ubaci tu stavku koju ti zelis i nekako zaradi ludacki na tome.

Nije iskljuceno da uradimo i torrent search engine s obzirom da imam bruku domena vezano za to bas (.rs .sh .cx i jednu .se) :stuck_out_tongue:

Poslat cu mail tom developeru da vidim jel problem prevodit aplikaciju, jer ja ne zelim nikakve druge izmejene u funkcijama sem tog jezika i estetike.