Kako funkcionira dostava artikla s Ebay-a?

Pozdrav, naručio sam nešto sitno preko ebay-a po prvi put. Da li ce to postar donijet to do kuce ili cu ja morat ici po to u postu kad dođe u BiH ? Kako to ide da mi objasni netko tko je prosao kroz taj proces. Hvala.

Ne znam točno, ali obično sve što naručiš stiže na kućnu adresu tj.donese poštar, izuzev ako je paket prevelik, pretežak i sl. U tom slučaju ostavlja cedulju s kojom podižeš paket na pošti.

Sorry, tek sad pročitah da si iz BiH, možda kod vas drugačije funkcionira…iako mislim da je svugdje slično :blush:

Dodje ti kuci, ak postar zna gdje zivis :smiley: Isto kao da si narucivao nesto iz bih preko poste.
Moze se desit da neces biti kod kuce, onda ce ti samo onaj listic ostavit i moraces u postu otic po to

Ok, hvala vam. I mislio sam da je tako nekako, ali opet kad nesto prvi put radis nikad nisi siguran kako ide.

prije je dolazilo, ali sad ti dodje zuti papir i ti uzmes taj zuti papir odes u postu, ona ti donese tvoj paket i na svaki paket moras platiti po 1.5 -1.7 km

Ebay ima najbolju zastitu kupca.
Veoma su efiksani i isplacuju brzo ako ste osteceni kao kupac.

Tako je, nikad s njima nisam imao problema. ili ti posalju novi proizvod ili vrate novac, sve kako kupac kaze

Najbolja zastita kupca, i najgora sigurnost za prodavca :smiley:

50

Koliko sam ja razumio došlo je do pošte u BiH 23 Oct ? Piše mi da je “Estimated delivery
Wed, Dec 12” što mi se čini predugo. Koliko treba čekat otprilike da nešto stigne do mene ?

oko sedmicu dana. To sto je estimated- predvidjeno je prije nego sto je stiglo, znaci neki paketi takvi stignu za 10 dana, neki stiggnu za mjesec i po

Naručio sam 13 oktobra. Već sam pomalo nestrpljiv, ali valjda će poštar doći ovih dana sa čestitkom. :smiley:

Prošlo je 30 dana od kad je naručeno i sad zvao poštu i carinu i nitko ništa ne zna. Po pošti leži vjerojatno na carini u Mostaru, a po carini nije ni došlo. Da li treba da se zabrinem već ili je to normalno ?

Nije normalno da im treba 20 dana da dostave paket unutar ~200 km (ili manje) ali nažalost dešava se često.