Kako GameForge zna kada netko vara?

Za one koji neznaju, GameForge je firma koja se bavi proizvodnjom online (browser) igrica, kao npr: ogame, bitefight, gladiatus, itd…

E sad, toliko su sigurni, da od n igrača koji igraju ogame, 0.1% vara u tom. Kad god se koristi neka skripta, bilo šta, GF automatski prepozna i igrač dobije bananu na xy godina. Kako? Igre su pisane PHP-om… Kad se koristi skripta sa greasemonkeya, oni opet znaju… Kad se koriste programi, oni opet znaju…

vjerovatno znaju kako skripta radi,pa kada netko koristi usporedi s potezima igrača i daju ban4life

OT igraš ogame?

igrao… hmm, nejasno mi je i dalje :smiley:

i ja tako UNI 2 bio u TOP 100…

pa vjerojatno neka skripta prati razvoj članova ukolko neki član prebrzo razvija ili ima previše bodova u malo bitki bude označen

recimo vidio sam neku banner exchange skriptu u kojoj ugasi kod od korisnika blokira ukolko se previše puta prikaže u 1 sata
kasnije u administraciji vidiš da je ista ip 1000 puta pogledala oglas

sve to ide na istu foru

ideja koja meni pada na pamet je budući da hostaju igre, sigurno imaju i hrpe statistika… od toga je lako stvorit razne grafove na temelju je vrlo lako skužit kada netko odstupa od “uobičajenog” ponašanja… pojaviš se kao peak u grafu i ukeban si. :smiley:

Ne znam baš za Game Administrator tool kakav im je, ali davno sam vidio da stari tool ima dosta nekih opcija. A ovi noviji su sigurno bolji. Doduše ja sam bio BA na GameForge forumu i GO mi pokazao tool davno. Ima na njemu hejbet stvari tako da me ne čudi da lahko fataju ljude kada varaju.

E sad što se ogame tiče, tu se fata po logovima. Tipa vrijeme logiranja, vrijeme podizanja flote i sl. Bio je neki bot jednom koji spija inaktivne i napada ih ali i to se provali. Bot spija nekoga vidi 50k resursa i salje 5 valova napada. :\

Ako se ko sjeća bichara taj je radio u igraonici i sve istjerao iz igraonice kad su ga ufatili u falangu samo da mu internet ne bi napravio lag kad bude bježao iz falange. XD

No ja sam davno igrao ne znam da li se ko sjeća biche. :smiley:

Kontam sada kakve skripte mogu postojati? Šta rade? Ako spijaju i šalju napade onda se po vremenima slanja flote može vidjeti da je korišten. :slight_smile:

Pitanje za vas koji ste igrali. Ko je po vama od GO,SGO bio cheater na ogame? :smiley: