Kako Google bilježi posjetu na subdomene?

Kako Google bilježi posjetu na subdomene?

Kao posjetu na subdomenu zasebno…
ili kao posjetu na glavnu domenu?

:hmmmmmm:

Ako posjetu pratiš preko google analytics za svaku subdomenu izradi novi web entitet, dobit ćeš kod za praćenje kao i inače i taj kod ubaci. Tada će se posjeta pratiti za svaku subdomenu zasebno.

OK, to mi je jasno.
Nisam dobro postavio pitanje.

Preciznije pitanje bi bilo:

Da li posjete na subdomenu utječu na poziciju glavne domene ili su zaseban entitet?

Ako na sve postavis isti tracking code, onda ce biti zajednicke s tim da Analytics po defaultu ne raspoznaje poddomene od domena, pa ces trebati koristiti filtre kako bi ih odvojio.

Drugu opciju je predlozio dombo, na svaku domenu i poddomenu kreiras profile i postavis zaseban tracking kod.

Ako ne pricas o Google Analytics, vec govoris o rangiranju na Google trazilicima, to je druga prica gdje mi onda pitanje i nije bas jasno. Posjete opcenito nebi trebale utjecati na pozicije u Google trazilici. Mozda CTR utjece, no o tome se moze diskutirati na veliko.

Mislim da google na sub-domene gleda kao na zasebne entitete i glavna domena nema neku vidljivu vezu u rangiranju i dr. sa svojim sub domenama bar je kod mene tako sa jednom .info domenom.