Kako Google gleda na backlinkove sa ovakvog sajta?

Sajt je
http://www.kakodaonline.com
. Webmaster tools mi prijavljuje oko 70 backlinkova s tog sajta. Koliko vidim to je wordpres i mislim da sadrzaj uvozi preko nekog plagina, preko feed-ova. Kad malo bolje pogledate vidjecete da naslov nema veze sa tekstom ispod a kad kliknes na “Detaljnije” odvede te negdje nidje veze sa sadrzajem. I ako pogledate citav sajt je takav, ako ga uopste mogu nazvat sajtom.

Tako i ono malo posjete sto mi donese je beskorisno jer nijedna posjeta ne traje duze od tri sekunde.

Mozda je greska a mozda je namjerno, jer dok posjetilac isklika sve redom trazeci ono zbog cega je dosao mozda ubode i neki adsense.

Pitanje je da li je ovo stetno po moj sajt?

Sta podrazumijevas pod "Pitanje je da li je ovo stetno po moj sajt?"
Koji faktor?

Mislio sam da li su ovi backlinkovi losi, posto dolaze sa takvog sajta koji je prepun losih linkova koji vode gdje ne treba. Da li mozda obaraju poziciju na trazilicama? Na primjer citas intro o fudbalu, kliknes na detaljnije i zavrsis na sajtu turisticke agencije.

ne postoje backlinkovi koji ce ti naskoditi

u najgorem slucaju nece ti pomoci nista i to je to

[quote=“Ace_”]ne postoje backlinkovi koji ce ti naskoditi

u najgorem slucaju nece ti pomoci nista i to je to[/quote]

Bas tako…inace bismo mogli tlaciti konkurenciju postavljajuci njihove linkove na te neke “lose” webove…

Pogledao sam ti web…i mislim da je totalno bezveze (sorry)
Dali si razmisljao o postavljanju nekog php formulara tipa “Kako da:” pa da ti posjetitelji sami rade “content” koji bi se automatski publicirao na tvom webu?
Znaci…dodjem na tvoj web “kakoda” naidjem na “Kako da:” formular i dodam: “pokaram susjedu” ili “pokosim travu u vrtu”…Moje se pitanje automatski publicira na tvom webu pa ti ponudis neki smjesan ili ozbiljni odgovor.
Znaci…ponudis “Kako da” pa ja dodam "pokaram susjedu"
Pa ti se na webu pulicira:
"Kako da pokaram susjedu?"
Pa ti ispod publiciras odgovor tipa: “Pridji joj odostraga” ili ·"Pozovi je na kafu"
ili pak “Kako da pokosim travu u dvoristu?” pa ti publiciras "Kupi si kosilicu"
ili nesto ozbiljnije…
Takav bi web, mislim ja, i mogao imati neki uspjeh…ovisno o tvojim odgovorima i savjetima…

Otkud ti ideja da je to njegov sajt?

He, he, he, moram priznati da ti je ideja za sajt dobra ali posluzitelju kakodaonline nije moj sajt, nisi pazljivo procitao. Mislim da ni autoru tog sajta nije bitno kakav je i on ga je sigurno za pola sata napravio, stavio adsense i to je to.

Ups…imate pravo… (nisi valjda mislio staviti link na taj web?!)
u svakom slucaju…pozicionirali smo jako dobro webmajstore na guglu sa keywordsima “pokosim travu u vrtu” i “pokaram susjedu”… :ehm:

Nisam mislio postavit, postavio ih je administrator tog sajta. Sad sam pogledao, svi su nofollow. Mislim da bi trebalo organizovat nagradnu igru “Ubosti pravi link”, mislim da je skoro nemoguće na tom sajtu. Na kakvim je ovaj drogama bio kad ga je pravio. Svakakvog smeća ima na netu!

A “pokaram susjedu” je zabetonirano prvo mjesto!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja