KAKO I ZASTO 250 reach na veoma aktivnoj stranici od 16k ?!?!?! :( :(

Braco imam 16k ljudi na Fudbalskoj stranici, zove se Football Day , ali nikako da uhvatim reach iznad 300 .Uglavnom je 250 … Ne znam sta da radim .Pomagajteeeee :frowning: :frowning: :frowning:

Ovo bi trebalo pomoći.

7 Likeova

Kazu da ovo dobro “dize” pa trebalo bi i ovo da pomogne.
africka%20sljiva-500x500

2 Likeova

Najpametnije ti je ostavi se toga dok je vrijeme. Svako malo neki novi algoritam sa manje reacha na stranicama. Jos malo i postat ce stranice beskorisne (naravno ima izuzetaka).

Moja je već postala beskorisna. Od 25k fanova, zadnju objavu (slika bez linka) je vidjelo 273 njih. Al ja sam već i prestala skoro objavljivat tamo jer je loše stanje već par mjeseci i nema mi smisla više. A prije 5 mjeseci sam zatražila promjenu imena stranice jer sam promjenila naziv weba i nisu to riješili, a čini se da ni neće. Dopisivala sam se sa FB supportom 15 puta i samo govore da trebam pričekat itd itd.

facebook je katastrofa vec duze vrijeme ostavi se tog… a nije ti nista bolje i na drugim drustvenim mrezama twitter, instagram… stalno mjenjaju algoritam i smanjuju reach kako bi mogli sto vise para da otimaju od ljudi, firmi…

jedino što se tiče instagrama storiji dobro prolaze, to svi gledaju i koliko vidim svi se reklamiraju tamo

A mislis da bih mogao nesto dobro uraditi na Instagramu, sto se tice fudbalskih novosti i slika, kao sto imam ovo na Fejsbuku https://www.facebook.com/Football-day-159062934758812/ ? Jer se trudim na ovome veoma , i ulagao sam pomalo , a mnogo mali reach i sve to…

Danas na FB-u preživiti može samo onaj ko ima viralne klipove, svi ostali imaju težak zadatak…

Stranica 11.2 lajkova, reach po objavi od 13k do 50…kako kad, link 5-8k…bez placanja ikakve promocije.

Jedini problem na ovom pageu imam, flagovan mi je invite vec 10tak dana, da li se kome slicno desilo? A imam ogromnu bazu za pozvati, ne moze ni sa vise profila. Dnevno pusti 10tak invite.

Svaka ti cast , ide ti lepo hvala Bogu, ali kako mozes da mi pomognes , da li imas savete neke ? Hvala tiii

Iskreno nemam, ali i neke moje druge stranice sa tom brojkom nisu tako ocajne. Probaj nesto viralno kaciti da malo dignes, pauziraj neko vrijeme linkove.

Nije loš reach bio…a šta uradiše linkovi od stranice, još sam tad imao duplo manje fanova nego sada :slight_smile:

a ja ni linkove ne kacim , imam 16 k ljudi , a reach fazon 300 … uzaaas

Samo 250 reach na fudbaalskoj stranici od 16,2k ???Zasto i kako ?

Pa najavljivali su da ce se sve rijeđe pojavljivati sadrzaj koji se objavi. Korisnici sami moraju otici na stranicu koju “prate” i kliknuti da vide vise ili manje objava. Koliko se sjecam.

Sve je vise sadrzaja na facebooku i sve vise smeca i sve vjerojatnije da ce manje ljudi vizdjeti sve objave.

Primjer: ako netko prati 300 stranica i 124 stranice objave post, vrlo vjerojatno da osoba nece vidjeti sva 124 posta.

Pogotovo ako si ikad platio oglas, facebook nakon toga smanjuje reach za obicne postove, thera da opet uplatis.

Ukratko facebook tjera da se placaju objave u kojima onda garantiraju reach. U prvoj placenoj objavi ikad za xx$ dobijes ogroman reach, vec sljedeci puta puno manji i manji reach za isto xx$.

I uz to smanjuju reach za postove koji nisu placeni kako sam spomenuo.

Ako grijesim neka me netko ispravi.

Meni bi bilo najdraze da facebooka nema uopce.

Smanjili su mnogo reach u poslednjih nekoliko dana, da sve vise forsiraju placene objave… nije fejsbuk ono sto je bio prije 3 ili 4 godine

sve drustvene mreze ista stvar… reach su unistili skroz i samo tjeraju da se placa, a hoce li to tako funkcionisati i do kad vidjecemo…

radis mjesecima i godinama da skupis dovoljno fanova i onda ni 10% ne vide tvoje objave trebas da placas svaki put, glupost najveca… jedni od drugih kradu opcije facebook od youtube-a, instagram od snapchata svako svakom hoce da zavuce i da mu uzme dio zarade.
instagramu smetaju influenceri sto zaradjuju a njima ne placaju pa su im smanjili reach sa nekih 10% na 2-3% kako kod koga… a izgleda da su zaboravili da su upravo postali popularni radi zgodnih cura, body bildera i influencera koji stalno ubacuju nove slike i oko kojih se skupi stotine hiljada ili milioni fanova koji to sve gledaju

Pa nadam se da nece, nemaju svi da im placaju stalno… :smiley:

Ne teraju, nego imas daleko vise konkurencije.

Eto zanimljiv podatak za Srbiju:

prije nekoliko godine samo 3 stranice sa preko 200.000 lajkova. Danas imas preko 300 takvih stranica. Sadrzaja na facebooku je 100 puta vise nego sto je bilo prije 10 godina. Shodno tome i manji domet