Kako isčitati rezultat dobiven SQL upitom?

novi sam u programiranju, pa molim pomoć.

U bazi imam tablicu sa četiri retka.

imam upit

sa <span class="syntaxdefault">$nazivi_pijaca</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxdefault">mysql_fetch_array</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$pijace</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span> dobijem array polje u kojem je spremljen rezutat gornjeg upita

sa <span class="syntaxdefault">$koliko_ima_pijaca</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxdefault">mysql_num_rows</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$pijace</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span> dobijem koliko imam redaka u rezultatu. Svaki redak ima tri podatka. REZULTAT UPITA je ČETIRI retka - to je OK :slight_smile:

sa <span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword">while&nbsp;(</span><span class="syntaxdefault">$nazivi_pijaca</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxdefault">mysql_fetch_array</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$pijace</span><span class="syntaxkeyword">)){<br /></span><span class="syntaxdefault">print_r&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$nazivi_pijaca</span><span class="syntaxkeyword">);<br />echo&nbsp;</span><span class="syntaxstring">"---<br />"</span><span class="syntaxkeyword">;<br />};&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>
si ispisujem rezultat, redak po redak. REZULTAT - PRESKOČI mi prvi redak iz tablice i ispiše SAMO zadnjaTRI retka.

U čemu je kvaka? Gdje griješim? Može li se na neki drugi način “provrtiti” rezultat SQL upita osim sa tom while petljom?

Zahvaljuem

PS. ovaj print_r koristim trenutno samo radi vizualne kontrole dobivenog rezultata. Tek trebam razraditi šta ću sa dobivenim podacima iz SQL upita.

imaš ovo: "SELECT id_pakiranja, id_kupca, datum_pakiranja FROM"
znači samo ta 3 si odabrao, da odabereš sva polja iz tablice koristi: "SELECT * FROM

ne…ne…
ja dobijem TRI RETKA - a u svakom retku su po tri podatka koja sam i tražio preko SELECTa

evo kako mi izgleda ispisani rezultat:

[quote=""]SELECT id_pakiranja, id_kupca, datum_pakiranja FROM pakiranje WHERE tko_pakira = 0 and status_pakiranja = 1
koliko_ima_pijaca 4 <======= OVDJE JE BROJ PIJACA
Array ( [0] => 26 [1] => 9 [2] => 2012-11-30 ) —
Array ( [0] => 27 [1] => 1 [2] => 2012-11-30 ) —
Array ( [0] => 28 [1] => 4 [2] => 2012-11-29 ) —[/quote]

evo slike tablice

[attachment=1]pijace.jpg[/attachment]

npr.

$sql=mysql_query("select....");
if ($sql){
    if ($row=mysql_fetch_assoc($sql)){
         do {
              print_r($row);
         } while ($row=mysql_fetch_assoc($sql)); 
   }
}

?

evo, sad sam tablice sa kompa iskopirao na online pa pogledajte ovdje Glavni meni

kliknuti na PAKIRANJE

nadam se da nitko neće ništa mijenjati po bazi.

izbaci ti 3 rezultata umjesto 4?

koliko slogova dobiješ kad izvršiš sql query sa nekim sql managerom ili u phpmyadminu?

[quote=“dankodr”]evo, sad sam tablice sa kompa iskopirao na online pa pogledajte ovdje Glavni meni

kliknuti na PAKIRANJE

nadam se da nitko neće ništa mijenjati po bazi.[/quote]

imas liniju iznad

$nazivi_pijaca=mysql_fetch_array($pijace);

pa onda ispod toga imas

while ($nazivi_pijaca=mysql_fetch_row($pijace)){

ova prva linija ti sadrzi ‘prvi red’, i onda while nastavlja od toga… obrisi ili zakomentiraj prvu liniju dakle onu s mysql_fetch_array i to je to

@webdeveloping031 - to je to, hvala na uočenoj greški :slight_smile:

zakomentrao sam onu gornju liniju u sad sve radi kako treba :slight_smile:

zahvaljujem :slight_smile:

np. :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja