Kako iskoristit promet s google images?

Dnevno dobivam na jednu web stranicu nekoliko tisuća ljudi preko google images.
Zanima me kako da izbjegnem to njihovo famozno učitavanje i da dođu direktno na stranicu pogledati sliku, a ne preko njihovog pretpregleda?

Vidio sam nekoliko takvih primjera koji funkcioniraju na taj način da prilikom otvaranja tog pretpregleda te automatski redirektaju na pravu stranicu.
Probao sam i sa pathom pa napraviti redirekt na pravu ali bez uspjeha, jel se stranica učitavala i dalje u pozadini.
Gdje dalje tražiti riješenje?

[quote=“susjed”] Dnevno dobivam na jednu web stranicu nekoliko tisuća ljudi preko google images. [quote=""]

Dnevno ti stize na web nekoliko tisuca ljudi preko google images. Pa u cemu je onda problem?!

Problem je u tome što svakodnevno dolaze tisuće ljudi koji uopće ne pogledaju sajt nego samo uzimaju slike.

Jedno od mogućih rješenja je izlazak iz iframea JavaScriptom

if (top.location!= self.location) { top.location = self.location.href }

To je napravljeno na mom sajtu wallpapers4iphone.info ako se ne varam. Mogu pokušati kontaktirati starog vlasnika,prvo pogledaj pa vidi jel to to. Znam da mi je nešto spominjao.

ako koristis wordpress, imas jedan plugin za to -

kod mene radi, samo nakon instalacije odi u postavke i stavi header opciju umjesto footer.

Jebote kakvi pluginovi postoje! Ovaj ne radi ništa drugo nego upiše istu liniju koda koju sam ja dao. I ima ljudi koji koriste takve “pluginove” umjesto da isto to urade sami brže i jednostavnije nego s plugnom.

Nije baziran na wordpressu, a problem je jel ih dođe par tisuća na pretpregled ,a od takvih nema koristi, jel treba napravit još jedan klik da se dođe do web stranice.
Sve sređeno, hvala svima zarada skočila x2 … :smiley:

Ovo mi je drago vidjeti. :slight_smile:

Za one s manje coding znanja kao sto sam ja, trebate postaviti ovo

<script type="text/javascript"> 
if (top.location != location) {
    top.location.href = document.location.href ;
  }
</script>

iznad

E a pitanje glasi, nije li to rezultiralo deindeksiranjem stranica? Mislim tih gdje je taj redirekt?

Tko kaze?

Pa ne znam, nisam cuo nikog da kaze, pitam :slight_smile:

Zasto bi bili deindexirani, mislis da ce imagesi biti deindexirani? Nece biti jer se neradi o redirectu, samo o remove framea, a postoji i htaccess redirect no malo je kompliciraniji… Pa tamo ubacis redirect 301 pa si bez brige, no uglavnom mislim da nebi trebali biti deindexirani… nevidim razloga.

Jel moze netko od ovih gore potvrdit to?

Ja sam napravio posebnu stranicu za one koji dolaze s google images s tim kodom i nekim osnovnim stvarima, tako da redirekt bude još brži, i ne nije se dogodila nikakva deindexsacija, sve je ostalo po starom.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja