Kako iskoristiti potencijal

Evo pitanje… Kako iskoristiti najbolje znanje informatike (programiranje) i profesionalno znanje engleskog i njemackog jezika za dodatni profit?

Ja i zena trazimo ideje za dodatnu zaradu… Ja se bavim informatikom i radim kao programer, zena na porodiljnom ali perfektno govori eng i njem jezik. Ova je vise okrenuta prema turizmu…

Trazimo ideje, kako dodatno zaraditi.

Trenutno smo na ideji da radimo po portalima airBnb i booking gdje bi lokalnim ljudima vodili rezervacije i marketing za smjestaj… Znaci umjesto njih oglasavali uz proviziju…

Odite na neku od freelancing stranica i pocnite zaradjivati.

Tako sto ces raditi to sto si napisao :slight_smile:
Freelance posao sa strane mozes uvijek naci.

Probao sam, ali koliko vidim jako je tesko naci posao zbog velike konkurencije…ko zna, mozda se nisam dovoljno trudio :slight_smile:

Ja bih rekao da je danas biti “programer” slicno kao reci da npr radis u skoli, ne rekavsi da li si profesor, nastavnik, domar, cistacica :smiley:

1 Like

Sto mislis pod tim? Da nisam specificirao tocno za koje područje?
HTML, CSS, PHP, MYSQL, LARAVEL, JAVA, ECLIPSE SCOUT…

1 Like

Istina je da je na pocetku tesko (ako ides na Upwork ili slicne platforme), ali treba biti malo vise uporan.
Meni je trebalo ~2mj. da dobijem prvi posao na tadasnjem Elance-u, nakon toga je islo mnogo lakse, ali bas mnogo.

Da jasno, radis samo na upWorku ili i na ostalim platformama?

Trenutno imam full-time job, ne radim nista sa strane :slight_smile:

A poceo sam sa Elance-om, kasnije je to postalo Upwork.

Najbolje ti se predstaviti sa par radova na koje si najponosniji. To će svi najviše cjeniti.
Ovako samo popisati tehnologiju …to isto izgleda i od početnika i od profesionalca, zar ne?

Znači cilj ti je napraviti kvalitetnu prezentaciju sebe…najbolje da je online, pa se možeš iz bilo kojeg dokumenta referirati na istu.

Onda dalje ovisno što želiš…ili tražiš full time job ili freelance-aš …dođe na svejedno…u oba slučaja se predstaljaš sa svojom prezentacijom.

Ako ju imaš…možeš ju linkati i ovdje.

Ako ti nije hića do para…onda ti je najbolje postati svoj šef i raditi na nekom svom projektu. Doduše, tu je i veći rizik hoćeš li uspjeti, ali i puno veća potencijalna dobit.
Jer ako tvoje znanje može iskoristiti netko drugi, zašto ti nebi bio taj drugi i iskoristio svoje znanje? :slight_smile:

Meni je taj put/pristup daleko najslađi…i iskreno sam iznenađen koliko programera šikanira tu priliku da direktno naplati svoje znanje, bez posrednika koji se na tome okoristi više nego sam programer. :confused:

Sve jasno, cak i ja volim vise biti sam svoj sef.
Imam volju za rad u slobodno vrijeme, samo mi je naveci problem sto raditi…
Uvijek sam razmišljao da napravim crm nekakav saas, ili skriptu za oglasavanje smjestaja pa prodavati skriptu, ili bilo kakvu skriptu ili nekakav program, samo ideje nigdje, sto god gkedam konkurencija prevelika… Imas ideju? :slight_smile:

Iznenadio bi se oko ovog opažanja.
Ja sam tu zarotirao stajalište za 180 stupnjeva.

Ako nema konkurencije…onda ili imaš fakat inovativnu ideju ili imaš fakat glupu ideju.
Baš tako inovativna ideja koje nema nigdje ni u tragovima …je poprilično rijedak slučaj!
…tako da statistički vjerovatnije je da je to glupa ideja.
Mislim, ako je inovativna…znat ćeš…ali ako ćeš čekati tako neku pravu inovativnu ideju…to je isto kao da kažeš: “Moj plan je čakati da dobijem na lotu”

Zaebi to sve …i lijepo razmisli. Ako je negdje pregršt konkurencije, tu se djeli i najviše para. Jer para je upravo to što su svi namirisali pa su tamo.

Od sve te konkurencije njih preko 80% su šarlatani koji ti ovako zamagljuju vid…ali kao i da ne postoje.
A sa ostatkom…ti si ravnopravan igrač ako nećeš biti šarlatan ko ovih 80%. Tržište je očito veliko (to ti je dokazala velika konkurencija) …i kada isplivaš u top 10% igrača, ti si se izborio isto tako za 10% tog velikog tržišta.

Naravno, neće škoditi odabrati ok ideju kojoj ćeš se posvetiti…ali većina toga je u realizaciji, ne u ideji.
Od ideje je najbitnije da dijeli tvoju strast, kako bi to radio iz ljubavi…što će ti omogućiti da budeš ustrajan i kvalitetan, te da to ne radiš šarlatanski kao ovih 80%.

1 Like

P.S. ja sam inače i u Turizmu, komuniciram konstatno sa klijentima…i iskustvo mi je ukazalo na jednu ideju koja bi pravila pare ko blesava. Treba gotovo svima…

Na todo listi mi je…ali pitanje je kada ću joj se stići posvetiti.

Nije baš trivijalna za napraviti…ali po ovome što si spomenuo da te interesira od projekata…mislim da imaš potencijala za odraditi ju. :slight_smile:

Nebum baš ideju dijelio preko foruma, ali ako si iz ozbiljan …možemo nešto iskombinirati. :slight_smile:

Hm, dobro kazes za ovo, dobro kazes:)

Iz Zadra sam inače, ali uvijek ozbiljan ko infarkt :handshake:

Vidim brzo kontaš stvari koje su logične. :slight_smile:

Inače, dugo mi je to bilo mutno…dok mi upravo iskustvo nije pokazalo da tamo gdje sam se najviše bojao ići (radi najveće konkurencije)…je zapravo grana kroz koju se najlakše probiti, haha.

Pao sam na guzicu od istine/spoznaje. :smiley:

Je se moze detaljnije znati što točno radiš? :smiley:

Ma odmah sam obrisao “ako si iz Zagreba” …i promjenio u " ako si ozbiljan " , hehe

Jer, nebitno je od kuda si ako si ozbiljan.

Razmislim kako se možemo kvalitetno udružiti po mojoj ideji. Jer nije da odustajem tu od svoga kolača, pošto je ovo jedna od onih ideja koja je ili glupa (a nije glupa) …ili je… :slight_smile:

U međuvremenu ću molit tvoj portofolio ovdje ili inbox ili [email protected].
Shvati ovo kao neformalnu molbu za posao da šalješ, haha. :stuck_out_tongue:

Imam portal za oglašavanje apartmana u Hr (more pretežno). Pomažem bakicama postaviti oglas na portal, hehe. Tj. ne ja…nego administratori to rade…a ja štrikam code da se koncepcija ne raspadne i da postane što skalabilnija za šire mase.

Upravo što si spomenuo da bi ti i žena radili kao uslugu vlasnicima apartmana da ih postavljate na airbnb i ostale…samo što ja ne posredujem preko drugih portala, nego imam portal u svom vlasništvu.

S kojim nisam krenuo iz nule, nego sam ga kupio kada se nudio na otvorenoj prodaji ovdje na forumu. :slight_smile:

Ako dobro znas engleski jezik mozes predavati kinezima preko platformi kojih ima vise

1 Like