Kako ispisati drugi HTML ovisno o stanju brojača u JavaScriptu?

Pozdrav, imam ovaj HTML kod i njega bi htio izmjenit, htio bi ubacit da kad ovaj counter dode na manje od 1 da mi se ispise poruka “Dostupno odmah”, novi sam sa HTML-om a pretpostavljam da je ko u C-u al mi ne funkcionira, htio sam ubacit if(daysLeft<1) da mi ispise poruku, ali kad idem to napravit ne prihvaca, pa ako netko moze dole kod izmjenit da to funkconira bio bi zahvalan :slight_smile:
btw. poruka koju ispise “Dostupno odmah” mora bit tekst isti ko i kod ovog ispisa, ista boja i font.

[HTML]

JavaScript Countdown timer test

Dostupno za

dan(a) - Moguće rezervacije

[/HTML]

Problem za koji pitaš nije problem HTML-a, već JavaScripta, tj. client-side programiranja.

HTML je sve, samo nije poput C-a.

Međutim, ti imaš jedan drugi problem koji niti ne primjećuješ, a koji jest problem HTML-a, tj. izrade statičkih web-stranica. Prvi problem (client-side programiranja) nećeš riješiti dok ne savladaš osnove izrade statičkih web-stranica, tj. dok ne riješiš problem u HTML-u.

Kreni tako što ćeš svoju testnu stranicu podnijeti ovdje, i onda raditi dok tu ne budeš imao čisti prolaz:

http://validator.w3.org

Sad sam pogledao na toj stranici i za svaku stranicu koju upisem ima dosta errora, mislim da ta stranica javlja za neke stvari errore koji i nisu, smanjio sam za 20 errora stranicu ali ovo ostalo je iz vecinom iz originalne skripte.

Da li se onda moze gore napravit da onaj if ispisuje onu poruku?

<html>
<head>
<title>JavaScript Countdown timer test</title>

<script language="javascript" type="text/javascript">

today  = new Date();
todayEpoch  = today.getTime();

target = new Date("9 Februar, 2012"); 
targetEpoch = target.getTime();

daysLeft = Math.floor(((targetEpoch - todayEpoch) / (60*60*24)) / 1000);
</script>

</head>
<body>

<h2><font color=#33CC00>Dostupno za

<script>if(daysLeft=target){document.write("Dostupno Odmah");}
		else {document.write(daysLeft);}</script>

dan(a) - Moguće rezervacije

</color></font>
</body>
</html>

jesi li ovo htio?

Usput dobro ti kaže tsereg malo proči html, jer ono zatvaranje tagova i nije baš bajno.

Ne znam koja je greska, tako sam dobio kod ako se ne varam :smiley:

Nije to to, htio sam da ako su dani manji od 1, znaci 0 ili u minusu da mi samo ispisuje poruku Dostupno odmah, a ako je vise od jedan da ostane onako kako je vec u skripti.

Da nije ovo

<html>
<head>
<title>JavaScript Countdown timer test</title>

<script language="javascript" type="text/javascript">

today  = new Date();
todayEpoch  = today.getTime();

target = new Date("9 Februar, 2012"); 
targetEpoch = target.getTime();

daysLeft = Math.floor(((targetEpoch - todayEpoch) / (60*60*24)) / 1000);
</script>

</head>
<body>

<h2><font color=#33CC00>

<script>if(daysLeft<1){document.write("Dostupno Odmah");}
		else {document.write("Dostupno za " + daysLeft + " dan(a) - Moguće rezervacije");}</script>

</color></font>
</body>
</html>

Koliko vidim ne, znaci treba mi ako su dani 1 ili vise da mi ispisuje ko ona skripta Dostupno za x dana, znaci onoliko dana koliko je ostalo, al kad dani dodu na 0 onda mi treba samo ispisivat Dostupno odmah.

Editirao sam kod naknadno (vidi gore). Sad ti radi provjereno. U ovom tvom gore primjeru (9.2.2012.) daysLeft = -4. Znači ispisuje “Dostupno odmah”. A ako je daysLeft >= 1 ispisat će “Dostupno za X dan(a) - Moguće rezervacije”.

To je to, puno hvala, jos jedno pitanje u vezi koda, da li se moze napravit da ak upisem 12 Februar, 2012 da je onda 0 dana, znaci kad dode na taj dan koji pise da dode na 0, jer ovdje mi kad upisem 14 Februar mi pokazuje 1 dan, to se moze promjenit tamo daysLeft = Math.floor(((targetEpoch - todayEpoch) / (606024)) / 1000); da dodam +1?

edit: sad sam testiro sa +1 i radi kako treba, hvala :slight_smile:

Da, možeš i tako. A možeš i umjesto Math.floor metode koristiti Math.ceil. Metoda floor zaokružuje decimalni broj na najbliži manji cijeli broj, a metoda ceil na najbliži veći cijeli broj. A baš to je tebi potrebno.

daysLeft = Math.ceil(((targetEpoch - todayEpoch) / (60*60*24)) / 1000);

Aha, ovo je korisno :), al mislim da mi na isto dode, bitno mi samo da mi u 00:00 sati se to automatski promijeni.