Kako izbjeći Google Slap

Evo jedan odlican video, kratak i jezgrovit koji govori kako izbjeci Google Slap, odnosno kako dobiti puno prometa za malo novaca: http://www.affilorama.com/pay-per-click/quality-score-in-ppc.

Sto kazete na ovo?

To su osnove AdWordsa, reklo bi se lekcija 1. Uopce ne vidim zasto si fasciniran ovim videom :S

Ko kaze da sam fasciniran. Navodim ovo za mnoge koji ni ne znaju sto je google slap.

Ili da pojasnim na koji dio sam osobito mislio. Naravno da se gleda quality score, ctr, bla, bla…

Ali zanimljiv detalj je da treba staviti linkove na vanjske siteove i to one malo vece. Vecina webmastera to ne stavlja ako adword koriste zbog prodaje pa ne zele da im ljudi bjeze sa sitea. Medjutim, ovakvi linkovi osiguravaju da dobijes vise prometa za manje novaca. Ako se takve linkove dobro poslozi da ljudi ne klikaju na njih tutta-forza, onda je to ipak isplativije, nego skrto cuvati promet i ne stavljati nijedan izlazni link na svoju prodajnu stranicu.

[quote=“Dr_Ante”]Ili da pojasnim na koji dio sam osobito mislio. Naravno da se gleda quality score, ctr, bla, bla…

Ali zanimljiv detalj je da treba staviti linkove na vanjske siteove i to one malo vece. Vecina webmastera to ne stavlja ako adword koriste zbog prodaje pa ne zele da im ljudi bjeze sa sitea. Medjutim, ovakvi linkovi osiguravaju da dobijes vise prometa za manje novaca. Ako se takve linkove dobro poslozi da ljudi ne klikaju na njih tutta-forza, onda je to ipak isplativije, nego skrto cuvati promet i ne stavljati nijedan izlazni link na svoju prodajnu stranicu.[/quote]

To je nagadanje. Stavili su negdje link i to im je diglo QS, što uopce ne znaci da je u pravilu potrebno imati venjski link da bi digao QS niti da korelacija izmedu linka prema van i QS-a landing pagea stoji. Kvalitetan sadrzaj koji odgovara onome sto korisnik trazi je kvalitetan sadrzaj koji odgovara onome sto korisnik trazi, nema nikakve magicne formule tipa stavi jedan izlazni link prema wikipediji. To su gluposti.

Uvjek me divi koliko ljudi pokušavaju prevarit Google a Google vam je sve lijepo napiso ko za djecu jednostavnim rjecnikom: Zadovoljan posjetitelj sa Googla = zadovoljan Google.

E ne bih se s tobom slozio. Ovu istu pricu navode raznorazni izvori, izmedju ostalih i Jack Born, Perry Marshall, Brian Todd, Shelly Elis i azni drugi. nekako sumnjam da svi seru i nagadjaju.

Radi se o tome da google racuna ako tako velikodusno nudis ljudima da otidju sa tvog sitea, onda im doista nudis pravovaljane informacije. Adekvatne informacije nisu samo informacije koje su na tvom siteu, nego i na drugim siteovima na koje linkas. Stoga ovo nije uopce pokusaj prevare Googleta, nego ti google daje veci rejting ako si spreman slati posjetioce dalje od sebe ukoliko oni smaatraju da ce negdje drugdje naci dodatne informacije.

Druga je stvar ako netko stavlja male i sitne linkove ultra svijetlo sive boje na bijeloj podlozi. To je vec u domeni black hat. Ali s druge strane ne trebas ni stavljati ogromne linkove koji ekstremno navode ljude da ti odu ca, osobito akotajpromet placas.

Ideja weba - hiperteksta - je upravo u poveznicama sa sadržaja na sadržaje. To je temeljni koncept weba, iako se “s fasade” čini da su to tražilice, odn. Google. Linkati se na relevantni sadržaj, na izvore informacija će - ako možda ne sâm Google, ali onda svakako nagraditi posjetitelji. Koliko puta sam ja odkliketao s neke stranice, samo da bih poslije prekopavao povijest preglednika kako bi se vratio i bookmarkirao je.

tsereg,

U linkanom videu su gledali na to kao “dio formule” odnosno pokazali kako zabit mali izlazni linkic u footer di nitko nece odscrollat zato da bi sjebali algoritam a ne zato sto zele da posjetitelj posjeti i taj link.

Sto se tice postavljanja linkova u footer, to je vjerojatno odraz danasnjeg modernog drustva. Trebalo bi pitati Andjelka Milardovica neka da svoj komentar na tu situaciju.

quote=“w00t” kako zabit mali izlazni linkic u footer di nitko nece odscrollat zato da bi sjebali algoritam a ne zato sto zele da posjetitelj posjeti i taj link.[/quote]Katastrofa. :smije:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja