Kako izgleda vaš radni dan?

Ja ti pricam iz iskustva, 7 dana sam haluciniro i nisam mogo zaspat od anksioznosti… Zive muke su to za psihu.

Mogu potvrditi da si 100% u pravu. Dogodilo se i meni, a koliko vidim dosta je česta pojava.

Jbg, ja se jedva izvuko. Sanval, lexilium, misar… Dobijes strah od spavanja, kontas umrijet ces ako zaspes… Legnes ti u krevet, al mozak nece da zaspi i tako se valjas do zore i nadrkan po cijeli dan budes.

Ja sam imo iskustva da okrenem dan za noc pa da ne mogu spavati po noci, ali nisam imo nikakvih problema sa halucinacijama i slicnim stvarima samo bi zaspo kad dode jutro :smiley:

I ja se borim s tim. Jebiga dvoje male djece preko dana ne mogu radit nikako, pa kad radim radim do 5-6 ujutro, pa cesto povecavam na 9-10 pa ne spavam nikako, pa onda u osam navece, nema doba dana kad ja nisam lijegao spavat. I naravno primjeti se na zdravlju. Uhvatim ponekad da lijezem oko 23 ustajem u 7, a onda trebam nesta odradit pa produzim do 02 pa 04 pa tako u krug. Zlo mi bude kad imam neku normalnu obavezu koja se mora odradit do 14 sati. Meni cigare dosta doprinose da odgodim san, uz cigare bi mogao tri noci i dana da ne spavam. Tako da svima koji cadinjaju predlazem da malo smanje pred spavanje. Lakse se zaspe. Ja sam primjetio da ja mnogo lakse zaspem kod mojih dje se ne pusi pa pusim na stubistu zgrade da im ne cadim, samim ti sto stojeci pusim gust je manji pa samim tim i manje pusim pa i lakse zaspem u neko normalnije vrijeme. Jos jedan problem je sto kad legnem uzmem telefon i citam, a citajuci nikad nisam mogao zaspat. Dakle za regulisat san npr lijeganje u 00h treba ne pusit od npr 22h i kad se legne bez fona i ustajat bez obzira na sve u 8 navijat sat ako treba deset dana. Vjerovatno je problem svih ko i mene sto ne postoji taj pritisak da se mora ustat u odredjeno vrijeme, kao kod ostalih poslova. A na zdravlje mlad i zdrav covjek tesko moze mislit. Meni je od takvog zivota imunitet pao pa sam u zadnjih god ij cf

Veliki problem zasto ne mozemo zaspati je taj sto gledamo u monitor prije spavanja, cito sam da pola sata - sat prije spavanja treba prestati gledati u monitor i televizor te citati neku knjigu i mogu vam rec meni je pomoglo :smiley:

1 Like

Ne zavrsih post publisovah ga… nebitno.

No razmisljam da platim ima neki u banja luci kovorking spejs 75 eura mjesecno od 9 do 18 i po, ukljuceno net box pica kava caj i miting rum, cisto da probam. Ima li ko iskustva od vas sa coworking radom?

Rad u CoWorking prostoru ti daje i pruža neke nove mogućnosti, komuniciraš sa ljudima koji imaju slične poglede na ideje, čak možda tvoj neki savet pomogne nekom u tom prostoru koji radi pa počnete da sarađujete, edukacija, a najvažnije od svega da postajete deo zajednice koja razmišlja kao Vi tj. u istom ste društvu ljudi gde npr. u klasičnim varijanta ne bi mogli da se uklopite. Onda vam proradi jedna doza takmičarskog duha, želite da budete još bolji i uspešniji, sarađujete sa ljudima i saznate neku novi “trik”, primenite kod sebe, manje rada, a više energije imate da postignete cilj.

Onda primer samo jedan: Ako ste nešto radili što je donosilo solidnu zaradu, u tom prostoru dođe samo od sebe za nekom novom idejom, novim podvigom, novim mogućnosti i svoje vidike sami od sebe imate da proširite. Ako radite sami kod kuće Vi i računar, brzo Vas to slama, jednostavno imate uspone i padove, nekada nemate volju da uopšte dan započnete radno, četiri zid i kompjuter, nema tu neke motivacije, iskreno i realno.


E sad iz ličnog iskustva radno vreme fleksibilno, ustajanje šablonski od 10 sati, samo malo prelistavanje šta se dešava na sajtovima i to je to, onda klasična šetnja (dopuna baterija), ako treba nešto elektronski da proknjižim sebi kažem “Ostaješ ti onda ceo dan za računarom, pravac na završavanje obaveza”, mnogo mi je lakše da sebi učinim prijatniju atmosferu nego da se zakucam za računar i koristim blagodeti elektronskih upita u svakom smislu. Zašto da ne proćaskam i malo sa nepoznatim ljudim u smislu kada čekaš u redu da platiš neki račun, pa čuješ malo priče drugih ljudi koji ti daju energiju da nije samo život sedenje i dodavanje nekih besmislenih tekstova na sajtove, postoji i drugi svet izvan “virtuelnog”.

U svakom poslu ako ste slobodan radnik postoji umerenost, a postoji i onaj unutrašnji “ego” koji razara, hoću više, hoću taj novac, ima da radim i 24 časa ako treba samo da dođem do njega. Ali svako ima cilj u životu, pa nekog npr. ne zadovoljava 1k eura mesečno, nekog neće zadovoljiti da zarađuje 10k eura mesečno, a neko će pogledati realnost i reći sebi “Ja sam srećan kada pomognem svojima da budu srećni, da ono što su meni u životu pružili da im se odužim, neću da oni pate, jer onda i ja patim” i to je moja lična satisfakcija da budem zadovoljan ne sa malim stvarima, nego umereno i dovoljno.

Ja sam pročitao u ovoj temi baš “horor” priče, aksiznost, lekovi, poremećaj sna, samo mogu reći jedno neće Vas učiniti nijedna vijagra boljim ****** ako sami sa sobom ne rešite neke stvari, promenite život iz korena i otrgnete se sami od sebe i počnete da kontrolišete svoj život. Ima mnogo lepših stvari od zelenih novčanica, priroda, putovanja, pa vikend jedan na planini ili moru, sve to menja život iz korena ili bolje rečeno sredina.

1 Like

Probajte ovo https://justgetflux.com/
Inace sam mogao biti po 2 dana budan ako samo gledam u ekran, otkad sam ovo instaliro cim budem malo umoran odmah mi se zijeva i idem spavat, puno ljudi preporucava taj program. Malo ce vam trebat da se naviknete na tu boju ali vec nakon 2-3 dana je to normalno.

Malo offtopic: Ova poruka me podseti na one reklame “Za sedam dana, 5 kilograma manje”, “Otkad koristim bNet moj život se iz korena promenio”, “VIP sigurna veza, pričaj više, plaćaj manje”, “Afrički rakun, novo na našem tržištu, život menja iz korena”, “Iz dubokih afričkih šuma, novi preparat, kosa za 5 dana ponovo raste” i za kraj…

“Uz ovaj naš sedmodnevni program gledanja u monitor, ubrzo postajete naš klijent optike “Slabo vidim”, ali mi imamo rešenje, vaš vid postaje jasniji i bolji, sa našim specijalnim naočarama ima da vidite kao SOKO”…

Izvinjavam se, ali ovo je bilo jače od mene :smile: prostor su mi neke stvari malo čudne, ali stvarno čudne… Još malo će ljudi prodavati priče o parčetu software kojim se leče sve vrste bolesti (naivnog naroda koliko želiš), sotware za potenciju, sotware za produženje seksualnih odnosa, software koji umesto Vas čita misli komšije, software koji vam garantuje da za 7 dana postajete savršen ljubavnik, software koji će izračunati vašu idealnu ženu…

Ljudi da li se Vi šalite ili stvarno ozbiljno verujete, ali najiskrenije…???

hahaha stvarno kako sam napisao taj post izgleda kao da radim u top shopu.
Šalu na stranu, ja ga stalno koristim i meni je dobar, kako hocete :stuck_out_tongue:

A kako ces na more bez zelenih novcanica, kako ces biti srecan ako djeci nisi obezbjedio isto to more, planinu… tesko bez rada

Auu bome su cudne boje hahah Ali ajde vrijedi probati :smiley:

Da li si pročitao šta sam napisao ili nisi, ali koliko vidim postavio si pitanje jer nisi pročitao tekst i uopšte poentu teksta.

Ja u tekstu koliko znam nisam nigde napisao da nije potrebno raditi, i da treba zanemariti zelene novčanice, ali takođe sam rekao i lepo napisao da svako ima svoj životni put i zadovoljstvo koje ga ispunjava i životne ciljeve. Ja nikako nemogu znati da li je tebi potrebno 10k eura mesečno da bi bio zadovoljan ili ti je potrebno 10k eura dnevno.

Lepo si napisao da ti od prilike taj tempo posla ne odgovara, što je i logično pa ni mašina ne može baš da radi 24 časa, a da se neki deo vremenom ne potroši. Postavi to malo iz drugačije perspektive (znam deluje kao obično sra**** i oni motivacioni govori i slično), a šta će biti kada mašina dostigne svoj maksimu, a donosila je prihode pa se pokvari.

A konkretno odgovor na tvoje pitanje: Deci treba pružiti ljubav, zagrljaj, da uvek budete tu uz njih, da imaju vašu podršku i poverenje, to nijedno more i planina neće nikada kupiti niti to može, to je realnost života. Jedna šetnja sa svojom decom parkom, izlaskom na sladoled ili neku slatku poslasticu, obilazak ZOO vrta i slične društvene aktivnosti treba da čine čoveka srećnim i zadovoljnim, a ne materijalne stvari.

Imam mnogo prijatelja koji uz samo 500 eura mesečno mogu (muž i supruga rintaju kod privatnika za nekih 200-250eur mesečno 10-12 sati) da priušte deci (ne kupuju skupu firmiranu garderobu), bar u toku godine odlazak u prirodu, da prošetaju sa svojom porodicom gradom, izađu u društvo pa su opet zadovoljni i srećni, a druge strane imam prijatelja (žena i dvoje dece) koji nisu u finansijskoj situaciji da se kaže baš najbolje, ali i oni su srećni makar se to na licu vidi, ako treba da se pomogne rado se pomaže skromno, koliko može, ako treba neka sitna popravka da se plati zašto da ne.

Šta treba da gledam svaki mesec par hiljada eura na računu (ovo je figurativno rečeno) i da čekam leto ili zimu kako bi porodicu učinio srećnim ili da kupujem deci Nike patike i firmiranu garderobu da bi bili srećni i učinio ih da gledaju samo materijalne stvari. Mene lično neće učiniti boljim čovekom ni firma Nike, ni Luj Pedeset Peti i neću da robujem poslu narušavajući svoje zdravlje kako bi novcem kupovao sreću svoje porodice, a kada bi narušio svoje zdravlje nema tog novca na planeti koji bi kupio sreću moje dece i žene, oni žele oca koji je tu uvek za njih, koji će igrati fudbal, izaći sa njima, e to je za mene sreća i radost, a ne zelene novčanice koje su samo potreba.

Napomena: Ovo se lično uopšte ne odnosi na tebe kao osobu, ovo ako nisi pročitao poruku što sam prethodno napisao je moje lično viđenje i mišljenje, i naravno ne treba niko lično da se pronalazi, jer svako gleda na svoj život različito.

1 Like

■■■■■ ti drzao sam ga 2 minuta upaljena i ne mogu vise da gledam ugasim ga, te sad se vratile stare boje, sada baš ne mogu da gledam -.-’

1 Like

Procitao sam ja tvoj post, naravno i shvatio sam ja tebe. I u jednom se slazem treba cuvati svoje zdravlje.
Vidim da nemas djece :slight_smile: nas cetvoro samo ja radim, podstanari smo u jednom od skupljih bh gradova, djeca jos u pelenama, ja pusim, imamo tetu u kuci da pomaze… dalje da ne nabrajam, sracunaj. Ja ne znam da bi ista od ovog mogli da nije bilo neprospavanih noci.
Ja znam covjeka ide ulicom u stiklama prica sa sobom i nasmijan. Polusala. Meni su pare bitne.
Ne bitnije od zdravlja, al bitne. Bez para sa psihicki slab. Nisam bio dok djecu dobio nisam. 7 dana parizera tanko na suv leb nije problem. Sad bi mi bio problem da nemam za pelene, kiriju, mlijeko, igracke s kojim se igra dijete 2 min i baci ih… naravno ne fali im ni paznje ni ljubavi zbog posla i ne mislim da pare to nadoknadjuju.

Koristim i ja taj program, u zadnje vrijeme ga svi preporučuju, može se naštimati da jačina ne bude velika. U početku mi je bio čudan, ali ga zbog lijenosti nisam odmah izbrisao i sutradan kad sam izbrisao program oči se naprežu na toliku plavu svjetlost pred spavanje, pa sam si ga vratio, tako da ga i ja preporučam. Sigurno ne liječi anksioznost, nesanicu, itd ali sigurno da niti ne odmaže, a oči će ti biti zahvalne.

Evo pogledajte ovo: http://www.vidi.hr/Racunala/Novosti/Novi-Googleov-filter-za-citanje-cuva-oci

Google ja napravio istu stvar ko taj program samo za e-knjige tako da ako je to google napravio ocito da nije samo cista magla…

Ja ovaj f.lux imam vec dvije godine, meni je prva liga… nije bas najbolja opcija ukoliko se radi dosta s bojama

Evo ja ga koristim 2 dana i slucajno sam ga iskljucio malo prije, i bilo mi je cudno kako su boje jake i kidaju oci bez njega hahaha :smiley:

1 Like