Kako izmjesati slova osim prvog i zadnjeg?

Pozdrav,

Dakle trebala bi mi jednostavna skripta (ili funkcija) koja bi kao ulazni parametar imala nekakav tekst.

Za svaku rijec iz tog teksta bi izmjesala slova na taj nacin da samo prvo i zadnje slovo ostanu na svojim mjestima.

Znači ako kao ulaz ima: “Jadransko More” trebala bi vratiti nešto poput ovoga Jdanarkso Mroe

Uglavnom, neznam jel vam poznato to da je tekst moguće bez problema čitati ako su samo prvo i zadnje slovo na pravim mjestima, a sva ostala izmješana.

Znači meni treba skripta koja će od normalnog teksta napraviti takav sa izmješanim slovima.

Nije mi bitno jel će se slova mješati po nekom algoritmu, ili potpuno random, bitno je da nisu sva na svojim mjestima (osim naravno prvog i zadnjeg)

Ja jednostavno nemam ideja kako ovo uopće započeti. Mislio sam recimo prvo rastaviti cijeli tekst na rijeci, pa nakon toga provjeriti za svaku rijec koliko znakova ima, pa uzeti prvi i zadnji znak. Nakon toga izmjesati ostale (pojma nemam kako to)

Uglavnom cijenio bih ako neko moze napisati kod ukoliko nije prevelik posao, ili barem dio sa mjesanjem slova.

Zahvaljujem unaprijed na pomoći.

Caos,
ja bih to ovako napisao.

Ovdje se kao separator koristi [SPACE].
Ako imas potrebe za necim sofisticiranijim dodas odgovarajuci regex.
Nadam se da je to to…

Mozes i ovako

Nisan ima mira dok nisan proba …

Ovo ti nista nece raditi kako triba ako ima nasih slova (čćžđš) u stringu

evo ovo je sklapano na brzinu, mozda ima i elegantnije rjesenje, al evo kod…

E odlično super rade svi primjeri.

Zahvaljujem :smiley: