Kako izvršiti php kod kada se uploaduje na hosting

Registrovala sam se na sajt Free Web Hosting - No purchase required. (napravila hosting), kada sam se ulogovala na ekranu se pojavilo nešto ovako, kako dalje, znam kako da uploadujem fajlove, al neznam kako da ih pokrenem, postoje komande samo za editaciju koda i za download (a nigde za izvršavanje)?
I gde piše DNS server tog hostinga, gde da ga nađem (gde piše), za odr. profil? :zbunj:

Ako neko ima iskustva sa ovim sajtom nek mi napiše kako se koristi?

Hvala! :slight_smile:

uploadujes fajlove preko tog “File Meanager” aplikacije…

“Izvrsavas” php tako sto odes na stranicu, dakle odes na svoju stranicu i tako ti se php izvrsio.

primjer:
ako uploadujes php fajl na “domena.com/username/test.php”, onda odes samo na tu stranicu i php ti se izvrsio

prouči pojam FTP :slight_smile: filezilla u google

Za upload fajlova mozes koristiti sljedece:

1.File Manager u cPanel-u
2.Da skines program FileZilla

Imas opcije u cPanelu Getting Started Wizard i Video Tutorials :slight_smile:

Nema tu prouci ftp nego googlaj create website kako sta

obično ti free hostinzi daju (pod)domenu na korištenje, tipa mojadomena.freehosting.com
ako imaš svoju domenu, onda je to npr. mojadomena.com
i jedna i druga se povezuju s nekim folderom na serveru

kada u browser netko ukuca mojadomena.com (ili onu prvu), onda se u tom folderu traži prvo index.php pa ako ga nema, index.html
tako se to pokreće.

ili, ako nema index.php odnosno, ako si drukčije nazvala fajl koji želiš pokrenuti, onda ga pokrećeš sa mojadomena.com/imefajla.php

i da, i ja ti svakako preporučam da se upoznaš sa filezillom, upload preko cPanela zna biti mukotrpan ako imaš više fajlova za upload

A kako da znam kako glasi DNS server mog hostinga (gde on piše), pošto je na tom sajtu besplatan samo hosting, a na sajtu iz.rs daju domen za određeni hosting, kada se unese DNS server ?

ns1.freehosting.com
ns2.freehosting.com

[quote=“nedimx2”]uploadujes fajlove preko tog “File Meanager” aplikacije…

“Izvrsavas” php tako sto odes na stranicu, dakle odes na svoju stranicu i tako ti se php izvrsio.

primjer:
ako uploadujes php fajl na “domena.com/username/test.php”, onda odes samo na tu stranicu i php ti se izvrsio[/quote] Ali ja iz browsera nemogu da odem na stranicu, mogu samo da se ulogujem, a kada odem na stranicu pojavi mi se ovako. ?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja