Kako izvuć korisnike iz baze

Pozdrav!

Pravim jednu stranicu i sad želim da napravim da se na stranici mogu sklapat prijateljstva kao na facebooku.

u mysql bazi sam napravio tablicu

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `friends` (
  `friend_one` int(10) unsigned NOT NULL,
  `friend_two` int(10) unsigned NOT NULL,
  `accept` tinyint(1) NOT NULL DEFAULT '0',
   KEY `friend_one` (`friend_one`),
   KEY `friend_two` (`friend_two`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_unicode_ci;

e sad neznam kako ispisat iz baze prijatelje “da dobijem samo id od prijatelja”

ja sam probo vako

dalje nikako nemogu da napravim.

Hvala !

uzeo si malo prevelik zalogaj…

moras prvo nauciti makar php mysql CRUD(Create Read Update Delete), pa tek onda ici dalje…

za ovakav projekt moja preporuka je da prvo naucis objektno programiranje u php-u jer ces se inace pogubiti u kodu…

sto se tice tvog problema reci nam u koji key spremas taj id korisnika?

pa samo selektiraš friend_two kolonu.

E da i staviš AND u where a ne. Tako da mora biti ID od prijatelja i ID od korisnika točan.

Niste vi mene dobro razumjeli.

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `friends` (
  `friend_one` int(10) unsigned NOT NULL,
  `friend_two` int(10) unsigned NOT NULL,
  `accept` tinyint(1) NOT NULL DEFAULT '0',
   KEY `friend_one` (`friend_one`),
   KEY `friend_two` (`friend_two`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_unicode_ci;

Korisnik koji šalje zahtjev za prijateljstvo njegov id se sprema u “friend_one” a korisnik koji prima zahtjev njegov id ide u “friend_two” kad korisnik koji je primio zahtjev prihvati prijateljstvo u stupac “accept” sprema se 1

e sad ja bi da izlistam na profilu listu prijatelja od korisnika ciji je profil, znaci imam id od korisnika ciji je profil i u bazi provjeravam sa kim je korisnik prijatelj

znaci nasao sam u tablici friends sva prijateljstva od korisnika ciji je profil al sad neznam kako da izvadim id od prijatelja

A imaš opciju u mysql da staviš uvijetu na mjesto kolumna ali mislim da ti netreba.

Jenostavno povučeš rezultate i nad rezltatima napraviš php uvijet da ako je friend_one jednak korisniku odna je frend_two prijatelj i okrenuto.

ja sam probo vako al neradi

nikako nemogu da dobijem imena korisnika.

Znal neko kako ovo da uradim?

Hvala

Probaj $fetch[‘friend_one’] == $user_id) OR ($fetch[‘friend_two’] == $user_id)) {

Znaci OR umjesto AND
Jer ako njegov ID nije nijedan, ni drugi, znači da to nije njegova lista prijatelja. A ako je on na friend_one, ili friend_two, znaci da je on ili poslo ili primio zahtjev.

Možeš napraviti u sql tako da napraviš dva joina na user tablicu jedan za frend one a drugi za frend two i dobiti ćeš odma i username.
A možeš i u php da pokupiš Id od usera i napraviš jedan queri na user tablicu i pokupiš username.

evo napravio sam radi mada mi nije baš ni ovo najbolje konto sam kako da napravim izjednog upita al nemože

da ne otvaram novu temu posdtavit cu pitanje ovdje.

Dali neko zna kako da iz niza brojeve poredam po velicini.

npr. imam array(0 => 4, 1 => 2, 2 => 1);

kako da dobijem 4,2,1

ja sam probo sa for() petljom al neuspjeva.

[quote=“susok”]da ne otvaram novu temu posdtavit cu pitanje ovdje.

Dali neko zna kako da iz niza brojeve poredam po velicini.

npr. imam array(0 => 4, 1 => 2, 2 => 1);

kako da dobijem 4,2,1

ja sam probo sa for() petljom al neuspjeva.[/quote]

dafuq? ovo sto si ti napiso vec je poredano, pa ne kuzim jel mislis to uvrstiti u string ili poredati…

http://php.net/manual/en/function.sort.php

http://php.net/manual/en/function.implode.php

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja