Kako "izvuci" sajt iz google sandbox-a

Po mom misljenju je pravo obrnuto. Ako prodajes luksuznu robu, obicno ciljas na kupce koji imaju pare, ne prevrcu svaki dolar 10 puta, i nemaju vremena za fake tekstove.

Optika i marka i par informacuja su vec dovoljne. Instagram i Pinterst su najbolji primjer da prodaja bez romana teksta super funkcionise.

O softverima, elektro aparatima i DiY mozes i sastaviti 5000 rijeci. U drugim nisama ne.

No ako Googlu treba, onda je iz SEO ugla opravdano.
Znaci prije je pitanje kako uvaliti Guglu 5000 rijeci koje ce korisnik moci lako izignorisati, a istovremeno da bounce rate ne bude visoka i da bude u korelaciji sa tih 5000 rijeci = slike i video.

Ja sam prije no sto cu kupit podvodni metal detektor proveo citajuci o njima bar jedno 100 sati plus bar jedno 200 sati video materijala na yt. Afiliate sajtove sam izbjegavao citat mada sam i par njih pogledao al za 3 sekunde uglavnom vidis da je to nidje veze.

I jel’ se isplatilo? Jesi iskopao neki dragulj na moru? :grin:
Hajd priznaj da si razmisljao da napravis affiliate sajt na temu podvodnih metal detektora? Ili bar clanak za poklone.

Mislim da si totalno u krivu, ne da mislim nego sam 100% siguran. Istina je da ne čitaš cijeli tekst, ali ti kao content creator moraš ponuditi dovoljno informacija korisnika.

Osobno se ne brinem previše za SEO (što se tiče količine sadržaja), već se bazram na to da pružim što više informacija. Plus, zašto stalno povezuješ Amazon sa sadržajem na blogu? Gdje su informativni članci, koji se sigurno čitaju… A i Google se mijenja tako da su članci BEST OF sve manje popularni, nego kroz informativni članak (How To), podijeliš svoju preporuku za određeni proizvod, i garantirano funkcionira (isprobano).

Nekog korisnika će zanimati samo jedan dio tvog članka, i na tebi je da ga napišeš kako on ne bi morao ići na drugu stranicu tražiti informacije koje ti nisi napisao/la jer misliš da su nepotrebne i da je samo ispunjavanje google-ovih zahtijevanja.

Ne mislim da znam nešto, još sam neiskusan, ali ovoliko sam naučio… Kada te nešto jako zanima, pročitaš svaku riječ.

A pored Amazona postoji milion načina za zaradu, pogotovo prikazivanjem oglasa gdje zarada lagano ide preko $15 na 1000 pageviewsa samo od oglasa

Ubjedjen sam da sam dobio najbolje sto se moze za te pare :slight_smile: i volim kad kupujem nesta da je tako. Bas mi je to dobar osjecaj. U stanju sam da kopam par dana da bi nesta sto kosta 10 dolara platio 8, a kamoli za nesta skuplje. Znam da kad se uvrsti u jednacinu vrijeme da je nebuloza to sto radim, al je to tako. Sto je najgore nisam stipsa i nisam bas odgovoran sa parama, al eto cesto kad kupujem sam (pogotovo onlajn) ovo radim.

Nisam zlato nasao sa detektorom. Nasao sam nekih 20-25 evra ukupno roneci (12 bez detektora), neki srebrni prsten, caure, olova, sacmu, ruske, ukrajinske novcice, stare dinare, autic… i jos masu nekih stvari i jos masu smeca. No stvarno je lijep hobi neuzavisno od nalazaka i stvarno sam uzivao. Sljedeca investicija mi je blu3 nemo, da mogu bit duze pod vodom.

Hehe apsolutno. Jer jbg dobio sam odgovore na neka pitanja na koja ranije nisam nalazio odgovor. Npr niko nikad nije mi nidje naglasio da je ■■■■■■■■ bez tegova za ronjenje kad se roni na dah da se detektuje, ovako tjelo oce vanka samo cim zaronis, drzat kamen od 15-20kg i roniti i detektovati. Jbg znam i sam taj zakon fizike al mi nije palo na pamet.

I koji model podvodnog detektora je best buy?

Mozda nije losa ideja napraviti YT kanal na tu temu, mislim da ima potencijala u toj cheapbuying nisi. Mislim, ako vec istrazujes proizvod, sigurno mozes napraviti video od par minuta na temu, zasto bas taj proizvod, sa dobrim argumentima

Inace, idem u totalni offtopic, ali freestufffinder.com je poprilicno uspjesan, cak do te mjere da outsourcuju ljudima sa naseg podrucja da unose nove kupone i ponude (placaju $6 po satu, radi se full time u smjenama, dakle nekih ~$900, samo traze dosta probnog neplacenog rada). Mozda nekome moze biti zanimljivo ako imaju znanje engleskog i osnovno znanje Wordpressa i Photoshopa.

Sve u svemu poenta je da ima potencijala, narocito za US trziste, gdje se uz kupone i kombinovanje proizvodi dobijaju besplatno(nekada uz cashback app se ode u plus)

1 Like