Kako je sa .hr domenami?

Bok. Kako je sa domenami .hr? Može svakdo registrirat ili samo firme?

Od nedavno, svatko može registrirati .hr domenu uz plaćanje. Do sada je, međutim, morao imati adresu u RH. Ne znam je li to promijenjeno s ovim najnovijim pravilnikom.

Više informacija:

http://www.carnet.hr/dns/

Koliko sam ja shvatio (neka me netko ispravi ako nisam u pravu) to ide ovako:

• firme sa sjedištem u Hrvatskoj mogu registrirati 1 besplatnu domenu i 9 domena uz plaćanje

• udruge sa sjedištem u Hrvatskoj mogu registrirati 1 besplatnu domenu i 1 domenu uz plaćanje

• osobe sa prebivalištem u Hrvatskoj mogu registrirati 1 besplatnu domenu i 1 domenu uz plaćanje

• strane firme sa predstavništvom u Hrvatskoj mogu registrirati 1 domenu uz plaćanje

• firme/osobe bez sjedišta/prebivališta/predstavništva u Hrvatskoj ne mogu registrirati .hr domenu

Jesi ti siguran da fizičke osobe mogu registrirati 1+1? Ja sam mislio da mogu samo jednu plaćenu i to je sve…

[quote=“gambo”]Koliko sam ja shvatio (neka me netko ispravi ako nisam u pravu) to ide ovako:

• firme sa sjedištem u Hrvatskoj mogu registrirati 1 besplatnu domenu i 9 domena uz plaćanje

• udruge sa sjedištem u Hrvatskoj mogu registrirati 1 besplatnu domenu i 1 domenu uz plaćanje

• osobe sa prebivalištem u Hrvatskoj mogu registrirati 1 besplatnu domenu i 1 domenu uz plaćanje

• strane firme sa predstavništvom u Hrvatskoj mogu registrirati 1 domenu uz plaćanje

• firme/osobe bez sjedišta/prebivališta/predstavništva u Hrvatskoj ne mogu registrirati .hr domenu[/quote]

Osoba sa prebivalištem u RH može registrirati 1 besplatnu (iz.hr ili from.hr) domenu te 1 naplatnu .hr domenu!

OT
Ovdje je dobro naglasiti da su iz.hr i from.hr domene (obje registrirane na Carnet) odnosno da su besplatne poddomene na njima.

Hvala svima! Nije bilo da lahko dobijo .hr domene samo firme in društva?

Hmm, nisam baš u potpunosti razumio pitanje, ali ako ste pitali to što ja mislim, samo firme i udruge i sl. mogu dobiti besplatnu .hr domenu :wink: (i to ako im se .hr domena podudara sa nazivom firme)
za sve ostalo morate izdvojiti 615 kn god.

Puh, 615 kn je veliko :smiley: I ja sam mislio da je .si domena skupa (stane oko 16€)

kod nas ti je sve preskupo… cijene su 300 % višlje nego šta trebaju bit

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja