Kako još niko nije izmislio usb heated masku za sinuse?

Ako ko od vas ima problema sa sinusima zna kako boli to sranje iza iznad i oko očiju, a kad boli ispod očiju to je zlo. Ja u zadnje vrijeme nemam glavobolje česte od toga ali ranije kad sam imao ili uzmem brufen ili nimulid i ako mi se da stavim neku kao masku za sinuse. Ta maska izgleda ovako


Iako na gugl images pise maska za relaksaciju očiju, ja je koristim za sinuse, zagrijem je u vreloj vodi i stavim na glavu. E problem je što se ovaj gel brzo oladi pa me mrzi stalno ga stavljat i grijat. Ne znam možda ostalim ne pomaže ali meni pomaže vrelina po ovim šupljinama đe su sinusi (vruća voda iz tuša, puvanje fena i slične aktivnosti). Valjda se ona ■■■■■ što su se nataložila po sinusima malo omekšaju pa istoče neđe, šta znam, uglavnom bude bolje. E sad pošto je na netu pun vrag nekih predmeta koji se zagrijavaju preko usb imaju neke rukavice, neka plata za grijanje šolje, usb deke, šalovi, prekrivači za kuce i mace, nema šta nema, a ne nađoh niđe ovako kao masku oko očiju. Evo nekih predmeta
Ajd da ne stavljam više slika vidite da ima svega ima i usb upaljač. No nema maske oko očiju koja grije, ne mora bit tog gela, bitno je da se ugriju sve šupljine oko očiju. Vidim da se prodaju te plate raznih dimenzija i oblika

i to se prodaju po nekim jeftinim cijenama. sad mene interesuje jesam li ja jedini lud pa zagrijavam sinuse i bude mi lakše kad me bole ili postoji nešta čega se kinezi nisu sjetili jel šta god ja pomislio kinezi su napravili već. Zašto nisu usb grijaću masku za sinuse?

Pretpostavljam da je preveliki rizik stavljati grijače na lice (oči), pa makar bili oni na 5V i cuclaju samo parsto mA. Jedna sudska tužba može pojesti sav profit.

Ovi uređaji bi se kao trebali kopčati u mobitel? Od kuda mobitelu energije za grijanje? Odokativno bi rekao da ne može dugo mob grijati…i da sve to onda nema nekog smisla…a nisam primjetio da je ista od toga zaživjelo.

https://www.amazon.com/Self-Heating-Blindfold-Temperature-Relieving-Treatments/dp/B01HAZH6JK/

postoji već nešta slično što grije ali je valjda za spavanje ako sam dobro shvatio i ima dosta tih proizvoda na ovom principu usb grijača koji se stavljaju preko očiju ali dok se spava (znači nije frka oko toga) da ne smije ići preko i oko očiju.
mada meni bi trebalo nešto za budno stanje i sa otvorima za oči

@bozoou
ne u mobitel no u punjač ko i mobitel ili u računar ili eksternu bateriju.

Je, ali ne vjerujem da si u rukavicama ili u ovom gore čizmama u blizini punjača. To su stvari za van…
Ok, zaboravio sam mogućnost powerbanka/baterije … Mada grijanje je prilično veliki potrošač i za powerbank.

Vidio sam da se ove rukavice koriste za laptop da se ruke griju. Sve su ovo stvari za u kuću gore navedene i mogu se spojit na punjač. Ja sam mislio i ako nisu spojene na punjač da one mogu raditi neko vrijeme (ne znam da li je tako) doduše meni bi bilo ok za tu masku i da je non stop spojena na punjač. ali evo npr. električni upaljači koji se pune na usb oni ne moraju biti spojeni na usb i kažu da se može od jednog punjenja upalit upaljač oko 150 puta. znači neđe je u tom upaljaču uskladištena energija (nemam ja pojma kako sve to funkcioniše, baš laički pišem) https://www.youtube.com/watch?v=5Fl-UlUw2Uk
ako se može u upaljaču od nekoliko dolara vjerovatno može u u toj maski uskladištiti energija, pogotovo jer nije za grijanje sinusa potrebna neka ogromna temperatura.

Velika je razlika, upaljač ne grije…samo daje izvor zapaljenja. (I to kratkotrajan)

Svi ovi drugi uređaji ne vjerujem da skladište energiju…jer bi morali imati ugrađenu bateriju (i to ne malu). Ne želiš imati bateriju u maski ili rukavicama. A baterija je i najskuplji dio…

Ono što želim reći, čizme na USB grijanje nemaju previše smisla dok smo ograničeni sposobnostima baterija. Te čizme ne možeš spojiti na mob jer će ga izcuclat za čas. Ne možeš se previše ugrijati niti na powerbank. (Koji međuostalim kada bi bio dovoljnog kapaciteta…em bi dobro koštao, em nebi bio lagan za nosit)

Da nema gornjeg problema, pošto grijači nisu skupi (a bome ni usb konektor) …svi bi fino hodali u toplim čizmama zimi i grijali prste u rukavicama. Nebi na odmet bila ni kapa i šal sa grijanjem. Slobodno i majica…

Tvoja maska za kućnu uporabu ne spada pod gornju opasku dok je za kućnu upotrebu uz računalo.

1 Like

Hm…oči, sinusi, glavobolje…
Ja sam imao sličnih problema zbog buljenja u monitor po 24h dnevno.
Uzrok tome sam pripisivao isijavanju iz monitora i mislim da sam bio u pravu.

Imam osjećaj da IPS monitor, što je kvalitetniji - ima jača isijavanja.
Nakon nekog vremena su mi glavobolje i očibolje nestale, očito su se se organizam i oragni prilagodili novim uvjetima.

Sad, kako nisam radio preko godinu dana, opet imam isti problem i razmišljam o kupnji zaštitnih naočala.

svega se nadje na ebayu
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2053587.m570.l1311.R1.TR6.TRC0.A0.H0.Xusb+warme.TRS0&_nkw=usb+warmer&_sacat=0

Ma te kineske gluposti su bacanje love. Mislio sam na kvalitetne zaštitne naočale za računalo. Nešto ovog tipa http://www.optika-curin.hr/rad-za-racunalom/ jer sam i dalje uvjerenja da do toga dolazi zbog višesatnog buljenja u monitor.
Eto, ovi imaju i zaštitne leće za rad na računalima.

neki dan sam preletil clanak neki na tu temu al sad nemrem nac vise… kako i ti ekrani mobitela u pincipu stete i svaki pol sata bi trebalo gledat negdje mal u daljinu da taj misic u oku ne zakrzlja il kaj…i kako ce buduce generacije zapravo biti sve coravije…

to mi se cini i logicno… nikakve te naocale nece spasit al ak ides setat malo i gledat u daljinu mozda kompenziras…

A gle, jedno je običan user, koji večinu stvari obavlja preko telefona ili tableta, dnevno možda par sati. A drugo smo mi, koji visimo 0-24h, na 24< inča, IPS.

Ja sam si sve na winima podesio na tamne ili zeleno-tamne boje. Npr. notepad++, ako kodiram par sati na defotnoj temi (bijela pozadina), zabole me oči a onda i glava nakon dužeg vremena. Tako je bilo kada sam se počeo baviti webom a tako mi je i sada ponvno, nakon cca godinu dana brejka. Opet isto.

Ali taj efekt “isijavanja” je manji ako kodiram u editoru sa postavkom na pozadine na tamnije nijanse.

Imam polu-profi Dell IPS 24" monitor koji me služi odlično već 3-4 god. Dok slažeš nešto za web, kalibracija monitora nije nešto o čemu trebaš voditi previše računa, jer previše je tu usera sa različitim tehnologijama, odstupanja…

Ali zadnje sam radio grafički dizajn; mega posteri, prozorska grafika, vizitke…- i tu dobar monitor dolazi do izražaja jer CMYK na monitoru mora biti u suglasju sa tiskarskim strojevima/printerima. Ako staviš cmyk na (0, 0, 0, 0), komad bijelog papira ne bi trebao imati odstupanja od onoga što monitor pokazuje.