Kako legalno skupiti FB lajkove

oni su skupljali sa clickbait naslovima, sokantnim slikama, klipovima sa macama i kerovima jer žene vole da gledaju slatke stvari itd. itd. … isto kao i novi.ba … ali situacija je takva da im iz mjeseca u mjesec opada posjeta jer fejsbuk sve strozije regulise takve objave

i dalje im je posjeta odlicna ali opada, prije im je bila puno bolja + imaju adsense na stranici

jedini kojima strasno raste posjeta je novi.ba

https://www.similarweb.com/website/novi.ba#overview

oni su dali mnogo novca na marketing, kupili su već popularne fb stranice i stare web sajtove sa dobrom posjetom, kao što vidiš sarađuju i sa onim burazom, fb stranica

a novi.ba fb stranica je nastala spajanjem drugih popularnih stranica

Cilj NOVI.ba je da prestignu “KLIX”… to sam čuo od jednog njihovog “novinara”… Bilo mi je smijesno tada (prije god. i pol), ali sada vidim da novac moze jako brzo nakupiti brojeve u statistici za marketing.

E sad sto vise furaju zanimljivosti nego politiku, to je vec nesto drugo

pa bgmi kako su krenuli prestiće ga, mislim da ovaj mjesec imaju možda 20% manje posjeta od klixa

Imam domaci news sajt sa oko 95.000 lajkova 100% realnih i pravih. Trenutno sa Facebook IA zaradim oko 30$ dnevno + adsense oko 15$ (adsense se smanjio jer kad objavim na page vijest onda ne idu na sajt).

Facebook IA znaci radi tako ako imate veliku stranicu sa puno lajkova bice veca zarada? Ako je to tako sto onda Ekskluziva.ba ne postavi IA? Sa skoro 2m lajkova dnevno bi zaradili minimum 700$ ako bi to uporedio sa mojom stranicom.

mozda kod njih nisu 100% realni i pravi lajkovi haha :stuck_out_tongue:

Znaci da ti je publika neaktivna. Ja sa 16k likova radim 30-50 na IA…

1 Like

Zanimljivo, ali ako imaju toliki traffic kako je moguće da na stranici nemaju ni jedan komentar, a na fb imaju objave koje imaju 0 like, sve je to lažirano.

Ako napraviš stranicu s kvalitetnim sadržajem - objavljuj ga redovito i uz minimalne reklame lajkovi će dolaziti. Znam da zvuči neobično, ali vjeruj da djeluje.

Koliko objava dnevno imaš?

5-10

1 Like

O kakvoj se temi radi?

Ako su neki članci smanji broj objava i povećaj kvalitetu tih objava i doći će… FB je jednostavno prezasićen sranjima i nadam se da u skorije vrijeme će se to nekako ukloniti i staviti prednost na kvalitetu.
Ovdje isto imaš fenomenalno objašnjeno:

Neisplati se kupovati lajkove, ja sam bio kupio stranicu sa 3k lajkova ali aktivnost 0. Za novi projekt što radim neplaniram skupljati lajkove nego samo promovirati objave pa ćemo vidjeti… Testirao sam s objavom i puno bolje mi je prošlo nego kad sam promovirao stranicu.

P.S.
Ovdje ima kolega koji žive od FB-a i rade ga tako da će te oni sigurno dati bolje savjete i primjere, a ja ovo pišem iz osobnog iskustva tako da svako ima neku svoje priču ali isplati se za par dolara probati i jedno i drugo pa vidjeti što ti više odgovara.

Zanimljivo, kako ima budala koji ih još uvijek prate…
Bez naslova

2 Likeova

to su zadnji trzaji haha, koprcaju se

Objavljivali su par dana IA clanke, ali ne sa svoje domene nego s neke WP stranice, jer njihov “cms” ocito nije podesen za IA.

Nakon par dana sve je stalo, pretpostavljam i zasto…

Stalno raste broj lajkova sada imaju 1,902,749 na koju foru?

Ja postavim sliku i platim 20$ lajkaju je 3000 ljudi i sve ih pozovem da lajkaju stranicu ali kao da im to ne stigne?

Kako to radi Ekskluziva.ba da im stalno raste broj lajkova?

Ja imam sličnu situaciju.
Ja sam testirao na jednoj stranici sa 2$ i dobio sam 50 lajkova na sliku čak se i sherala i bilo je tu nekih organic pregleda ali nitko od tih ljudi nije lajkao stranicu.

Sad ću probati nešto drugo pa ćemo vidjeti, mada ti lajkovi na stranici su nebitni više… Bitni su oni na postu tako da promoviram samo postove , ali još ću par stvari iskusati sa par dolara pa ću vidjeti šta i kako.

Jel si prijavio IA ili?

Kupuju pa spajaju stranice?

Opcija pozivanja da se lajkuje stranica ocito ne radi kod mene, poslao sam u nekoliko dana preko 1000 pozivnica ali nisam primjetio povecanje lajkova

1 Like

a kakav ti je reach na stranici od 16k lajkova?

I kod mene na jednon pagu ista istuacija. Pozva san max koliko je moglo nijedan lajk.

Lagano je sakupiti lajkove na stranicu koja vec ima dosta lajkova. Imaju skoro 2 miliona lajkova, post koji objave lajka nez kolko ljudi, to vide njihovi prijatelji koji nemaju lajkanu stranicu da su oni lajkali neku sliku s te stranice i lajkaju stranicu… Evo ugrubo jer sam na mobu