Kako mjeriti posjete landing page-a na tuđem sajtu?

Trebam kao landing page koristiti stranicu na tuđem sajtu i, logično, nemam pristupa da bih mogao pratiti broj posjeta, mijenjati sadržaj i ostalo.
Zanima me, ako bih koristio FB ili Google reklamu koja bi vodila do te landing page, postoji li način da mjerim posjete? Da li FB i Google daju neku statistiku u takvim slučajevima (ako ne posmatraš statistiku kroz Analytics na svom sajtu)?

Hoćeš statistiku tuđe stranice, ili želiš znati koliko neki baner tebi radi prometa?

Prvo ne možeš. Drugo možeš, ali trebaš dopuštenje webmajstora te stranice. Ili da ti uradi report u analytics sa filtrom ili da uz baner staviš neki kod koji će tebi davati brojke koje te zanimaju.

1 Like

Možeš vidjeti koliko si im klikova poslao, koliko košta klik, CTR, broj prikaza oglasa.

Ako te zanima konverzija, vrijeme na sajtu, bounce rate, page vews… za to trebaš imati pristup Analyticsu.
Ako radiš nekomu marketing taj bi ti trebao dati i pristup Analyticsu.

Samo želim znati koliko mi baner radi prometa. Konkretno, radi se o online knjižari, a ja samo želim reklamirati jednu knjigu.
Kako misliš “uz baner staviš neki kod”?

Ali samo ako imam pristup Analyticsu? Nažalost nemam pristup.

Da li bi bilo moguće da baner vodi na neki sajt kojem imam pristup, pa da pomoću neke skriptice samo uhvatim “u letu” podatke o posjetiocu i onda ga redirekcijom proslijedim na ciljanu adresu?
Da li bi to bilo efikasno?

Nisam siguran da sam razumio što točno želiš, ali možda ti pomogne goo.gl servis za skraćivanje linkova. Kad skratiš link na ovaj način onda imaš uvid koliko puta je kliknuto.

1 Like

Ne. Kada koristiš Adwords ili Face oglašavanje imaš uvid u te podatke i bez Anylticsa, znači i za tuđi sajt.
Da bi vidio više treba ti Analytics (konverzija, vrijeme na sajtu, bounce rate, page vews…)

1 Like

…tada će ti oni pružiti i sve potrebne podatke o korištenju linka.

Ovakve linkove kao na postu gore vrlo vjerojatno ne možeš koristiti.
Takvi linkovi nisu poželjni niti na našem Forumu. :name_badge: :o:

Zašto ne? …

Jer to nije Forum friendly da se vidi gdje si kliknuo tek kada se otvori link. :o:

2 Likeova

Pa to je ono što tražim. Ne trebaju mi detaljniji podaci u ovom slučaju. Hvala ti!

I to može biti rješenje, ako ovo prethodno ne bude radilo. Hvala ti!

OK, nije problem sam link, nego što nemam pristup stranici (online knjižara) do koje bi vodio link s reklame. Pokušaću predložena rješenja.