Kako mogu započeti vlastitu domenu

Kako se može započeti nešto poput co.cc domene… kako otvoriti valstitu… što sve trebam imati??

Pa da vidimo, ne treba ti puno stvari, za pocetak treba ti tvoja vlastita država…

Trebaš atraktivnu domenu, pouzdan server i dovoljno znanja.
Vlastita država nije potrebna. Eto ni Xinnet koji je vlasnik co.cc domene nema vlastitu državu.

[quote=“gambo”]Trebaš atraktivnu domenu, pouzdan server i dovoljno znanja.
Vlastita država nije potrebna. Eto ni Xinnet koji je vlasnik co.cc domene nema vlastitu državu.[/quote]

Onda ne dajes ljudima domenu nego subdomenu.

Ni co.cc ne daje domene već poddomene tipa nesto.co.cc
Koliko vidim, mile želi imati svoju domenu i nudit poddomene, kao co.cc,
a nije rekao da želi imati svoju državu, TLD i nuditi domene.

Pravo pitanje je zašto bi netko koristio tu subdomenu?

E jebiga to ne znam.

kupis preko neta domenu i host na
http://www.infoit.hr
i miran si

dobro al kad čovjek već pita kako je to moguće…lako je dodati poddomenu na svom hostu (ako imaš host s unlimited poddomena) al kako napravit da se čovjek registrira i ti mu daš pristup da on dns podacima upravlja tom poddomenom? .co.cc tako funkcionira ako se ne varam…ti poddomenu koristiš kao domenu. pa ni com.hr nije domena nego poddomena ako ćemo tako :slight_smile:

Netocno, .com.hr je TLD odnosno vrsna hrvatska komercijalna domena. .hr je samo ccTLD.

Dati ljudima upravljanje svojom subdomenom (kako si opisao) je prilicno jednostavno sa na primjer cPanel-om. I dalje ostaje pitanje cemu to?

Koju domenu onda ima Republika Peščenica? :smiley:

[quote=“w00t”]Netocno, .com.hr je TLD odnosno vrsna hrvatska komercijalna domena. .hr je samo ccTLD.

Dati ljudima upravljanje svojom subdomenom (kako si opisao) je prilicno jednostavno sa na primjer cPanel-om. I dalje ostaje pitanje cemu to?[/quote]
evo uzmimo za primjer da imam neku xyz.com domenu i oću djelit ljudima nešto.xyz.com i sad kako da ja to uradim al da se ne zajebajem ja stalno nego da ljudima dam da se registriraju ulogiraju i da poddobiju domenu, znači poddomena je moja ali fajle nisu na mom serveru a i nije opcija html fajla s redirektom nekim nego baš putem dns-a. kakvu fajlu ja moram stavit u taj folder da bi se to dogodilo :slight_smile:
(vidim da se kužiš dosta u to pa možeš pomoć :D)

p.s. kako funkcionira biz.hr? to bi ja htio recimo. koliko znam avalon je vlasnik domene biz.hr i svojim hosting kupcima daje jednu nešto.biz.hr poddomenu besplatno :slight_smile:

Ne mozes nikako dobit upravljenje dns-om sa subdomenom. Hosting i subdomena ce ti se nalazit kod tog provajdera. Jedina druga opcija je redirect.

a jel postoji ikakva mogućnost da npr. ja sam podešavam subdomene ali da nije “klasični” redirect nego da ja napravim redirekt ali kad ukucaš npr. poddomena.domena.com da ti ostane tako a ne da ti prebaci na nekadomena.com/nesto

znam da sam pila al eto čisto me zanima :zubo: heh :slight_smile:

Ak kreiraš acc kroz WHM (ako ga imaš) nikak te ne može redirektat nekadomena.com/nesto.

ne to :slight_smile: krivo sam postavio pitanje izgleda. ovo me zanima.

npr. ti imaš domenu free-zg.t-com.hr/iprezim12

a ja ti želim sa svog accounta domena.com napraviti tvoja.domena.com ali kad netko ukuca tvoja.domena.com da mu gore u traci ne piše
http://free-zg.t-com.hr/iprezim12/index.html
nego tvoja.domena.com/index.html

to me zanima :slight_smile:

[quote=“PeGO”]ne to :slight_smile: krivo sam postavio pitanje izgleda. ovo me zanima.

npr. ti imaš domenu free-zg.t-com.hr/iprezim12

a ja ti želim sa svog accounta domena.com napraviti tvoja.domena.com ali kad netko ukuca tvoja.domena.com da mu gore u traci ne piše
http://free-zg.t-com.hr/iprezim12/index.html
nego tvoja.domena.com/index.html

to me zanima :)[/quote]

to se zove pod domena neke domena npr
http://www.domena.com
a pod domena su npr. nesto.domena.com

da. poddomena ili sub domena… da te ne buni…

i to sto ti zelis moze se odraditi, ali ce ti uvijek prikazivati pod.domena.com

nebitno da li si trenutno na domena.com/index.php
ili na domena.com/about.php
ili na domena.com/about/me.php

u address baru ce ti prikazivati (pod.domena.com)…

a iskreno da ti kazem. ni ja nisam potpuno strucan na tom podrucju… za sve ostalo tu je google. :slight_smile:

ja znam zašto bi netko koristio tu podomenu.

zato što je besplatna

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja