Kako monetizirati funny sajt

Radi se o
http://www.demotivationalposterz.com

Kao sto vidite stavio sam Adbrite ali na prosjecnih 200-250UV dnevno zaradim malo vise od 2$ mjesecno. Nije to neka impresivna posjeta ali ja mislim da bih trebao zaradjivati barem malo vise od toga.

Adsense nemam jer ne mogu upasti u njega (long story), a oni bas i ne traze ovakve sajtove nego neke sa puno texta jedinstvenog.

Znaci trebaju mi ideje kako monetizirati ovo, rast ce posjete i do 500, mozda 1000 ali sa Adbriteom necu moci ni $10 utući.

Međutim, vidio sam na par slicnih sajtova Adsense. Mislim da na verydemotivational imaju adsense bannere. Valjda za velike klijente prave iznimke, tamo su im oglasi totalno unrelated.

Svi prijedlozi dobrodosli.

1 Like

Rugaš se googlu sa onom trečom slikom i još očekuješ da te prime :).
Pokušaj promjeniti sadržaj da bude prihvatljiv googlu, mada nisam čuo da ne primaju sajtove koji imaju samo slike.
Sa adsensom bi mogao zaradi i dolar dnevno na te posjete.

Moj je demoties.com. Ugl, nakon godinu dana s skokovima od 100-1000 posjeta, mogu rec; pokusat ganjat nekakve kw-e na google s tim, jer recimo mene je cudilo (nisam bas na to mislil kad sam dizal domenu) da je ono 2/3 posjeta s google images. Te nemres monetizirat nikak. Dizat search engine rankings na web search, ne image.

Skoro.
Probal sam nekakve imagespacemedia. Ono, 2 dolara u 3 mj.
Adsense, hm, malo ili nista.
Onda je jos promjena image search-a kod google-a donesla vise prometa, al losije posjete (onaj overlay je ono killer).

Mozda binlayer, imam acc vec dulje vrijeme, al nisam ga stavljal. E i clicksor, ali moram malo pogledat to, jer znal sam dobivat i po 2 usd po danu, al ne sjecam se koja je konfiguracija bila oglasa, oni imaju par fora na CPM metrici.

Znaci, na 1000 posjeta, recimo ukopas s clicksor 3-4 USD, s binlayer 2 USD na dan. cca.

E i cak sam s cpaleadom uspio ono 50 usd utuc hehe. (sto nema logike jer content je sve samo ne premium).

To je to. Ak ti naletis na sto bolje ili isplativo pingni :slight_smile:

teško ćeš nešto od adbrite-a utržiti. meni ni ne odgovaraju na upite. kad je site na eng. ne možeš ni etarget. možda da se uključiš u neki game-ing affiliate ili direktno pokušati. meni na cimpanzi pomalo kapa sa adsensom a slična je tematika.

Heh pa mi smo kolege onda :slight_smile:

Samo nece da mi otvori tvoj sajt nesto :confused:

Stavio sam ovaj Clicksor, zasad mi stoji samo banner “Advertising space for sale”. Koliko dugo ce to stojati?

@doom, koliko zaradis s adsensom na toj cimpanzi i koliko UV dnevno imas?

@sime_zd, zbilja bi 1 dolar mogao dnevno zaradit na adsensu? Moracu onda ici da me prihvate za neki drugi sajt i stavit kod kasnije i na demotivationalse.

[quote=“Ace_”]Heh pa mi smo kolege onda :slight_smile:

Samo nece da mi otvori tvoj sajt nesto :confused:
[/quote]

Err, da, drugi put ovaj tjedan node crash na hostingu, otic ce mi sve kvragu sto imam. Cut cemo se za razmjenu linkova ak budes za kad mi tegobe prođu :slight_smile:

Ako radite već samo sa slikama, bez ikakvog teksta ili galerije slika slične tematike, onda probajte napravit stranicu tako da ima šta lakšu navigaciju pa da dobijete 10ak pageviewsa po posjetitelju. Slično recimo kao
http://www.uberpix.net/
Wordpress je idealan za takve stvari.
Kada dođete na nekih 500 UV dnevno, onda pošaljite zahtjev za neku mrežu razmjene posjetitelja, tu je (po mom mišljenju) najbolji 2leep.com, dodate njihov widget na stranicu (kod Wordpressa su ogromne mogućnosti sa widgetima) i za svakog posjetitelja kojeg pošaljete na 2leep.com, dobijete najmanje 2 natrag. Tu vam je šansa da vrlo brzo povećate broj posjetitelja.

@ace, pa mislim da bi mogao, barem pola $. Adsense je daleko ispred konukrencije.

Opa, nije ovaj Clicksor los. Za samo 5-6 sati (od toga je bar 1-2h stojalo prazno) sam skupio $0.12. Manje od toga zaradim sa Adbriteom za cijeli dan. Samo nece li biti bed crawlerima ovi pop up-i sto iskacu i ovi inline oglasi? Za korisnike me boli briga jer valjda 90% dolaze sa trazilica, ali nebi da utjecem lose na poziciju u trazilicama.

E, treas malo isprobavat one njihove cp-ono-ovo, s time da ciljaj da slozis samo jedan banner, visoko pri vrhu stranice, bez inline i bez pop upa. To bi između ostalog nosilo i jos vece pare.

Koje cp-ono-ovo i zasto bi to nosilo vise para? :smiley:

No znaci, imaju CPM i CPI, sto se tice placanja po prikazu. Kad dobijes samo banner, bez iceg ostalog da ti se prikazuje (js kod), mozes ostvariti 1-1.5 eCPM umjesto 0.5USD.

Probaj sa Adsensom, Adbrite je sranje… Ili ako ne mozes, prodaji linkove :P.

Koliko sam ja shvatio, ispravite me ako griješim, oglasi CPC i CPM donose neku malu zaradu ako imamo milijune posjeta i ako je samo jedan oglas na stranici - ne 3, 4 ili više u nekim slučajevima.

Ako je sa 200 unique zarada $2 usd a sa 1,000 to bi bilo nekih 100 kuna mjesečno (znam da se to ne može znati točno, ali otprilike).

Drugim rječima, ako nemaš viziju imati nekoliko stotina tisuća junik posjetitelja čemu se uopće truditi? Koliko vrijedi tvoj sat rada? Misliš li da tvoja stranica ima potencijal za to?

Jedino što sigurno znam je da je najbolje imati direktne oglašivače, odnosno agencije koje će tebi plaćati oglas i nekoliko različitih modela monetizacije stranice.

Zašto ne raditi lokalno i ciljano za lokalne poduzetnike i poslove. Imaš li lokalne posjetitelje lako ćeš prodati reklamu nekom lokalnom poslu.

Malo sam zapetljo’, ali nije mi jasno zašto većina ovdje pati na CPC oglase koji su stvarno glupost ako nema pravog prometa - a tada više nisu potrebni.

I na kraju, Ace_, koliko želiš zaraditi sa stranicom?

Promet je iz SAD vecinom sa trazilica. Zelim zaraditi sto vise, nije bitna metoda, sve dok mi ne unistava posjećenost. Zasad mi je Clicksor uvecao zaradu vise nego duplo, a za Adbrite sam ostavio jedan banner i zarada nije puno opala. Sve je to mizerno ali rast ce ovaj sajt kako budem dodavao sadrzaj, a bice to samo jedan od 20tak sajtova koje imam u planu raditi.

I dalje su svi prijedlozi dobrodosli ako neko ima jos nesto za reci. :wink:

Da nisam otvorio ovaj topic jos uvijek bi zarada bila 2.2$ mjesecno. Sada vec dva dana imam 0.20 sa cliscksora + 0.08 za adbrite, kad se to sabere i pomnozi dobijam oko $8.5 mjesecno. Samo se nadam da mi ovaj clicksor nece utjecati na crawlere jer otvara kao pop-up cijeli novi prozor s nekim sajtom, a vjerujem da to nosi najvecu zaradu. Nekako mi predobro zvuci 4 puta uvecana zarada da nebi bilo nekih posljedica.

Ljudi dolaz s trazilica tako da ih ne mogu otjerati fakticki ali mogu si unistit ranking.

Jutros ustanem kad ono za 1$ vise zarade na clicksoru. Odem na analitics kad ono neko shareao na redditu neki demotivator. 1500 ljudi doslo samo s reddita.

Guglam da nadjem to, kad ono comment: “fuck that website”, “yeah, that was an invasive storm or popups”. :smiley:

Prodao sam se za pare.

Auh, ja ni na svojim “krs” sajtovima ne bih stavljao pop-up reklame. Steta je sto neki ljudi hoce samo da sto prije obrnu pare, ne razmisljajuci o negativnim stranama.

Npr. ja radim vecinom sa sportskim sajtovima, gdje mozes prodati reklame kad god pozelis, ali ja ne zurim, nego prodje godina dana a onda mi se sami nude.

[quote=“Ace_”]Jutros ustanem kad ono za 1$ vise zarade na clicksoru. Odem na analitics kad ono neko shareao na redditu neki demotivator. 1500 ljudi doslo samo s reddita.

Guglam da nadjem to, kad ono comment: “fuck that website”, “yeah, that was an invasive storm or popups”. :smiley:

Prodao sam se za pare.[/quote]

Bolje za pare nego za krumpire ali od tih para jedva da bi kupio pomfrit u McDonaldsu.

Generalno životno pravilo “Ne čini drugom ono što ne želiš da drugi čine tebi” možeš prenijeti i na web sajtove…
Ne stavljaj na svoj web sajt ono što ti ide nakur… na tuđem sajtu.

[quote=“Ace_”]… Za korisnike me boli briga…
…Zelim zaraditi sto vise, nije bitna metoda…
[/quote]

Dobar trgovac bi rekao, … gospon kupac…, kupac je uvijek u pravu…

Izračunao je da može zaraditi $8,5 mjesečno, odnosno čak $100 godišnje!
Ehej, $100 godišnje!
Vidi se kako je dobar trgovac.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja