Kako najbolje da monetizujem sajt za oglašavanje

Pozdrav ljudi,
Imam sajt za oglasavanje (besplatni oglasi za Srbiju ) i tek sam poceo sa tim , hiljadu poseta dnevno imam za sad a neki cilj ubrzo je i 10 hiljada poseta dnevno s obzirom da radim jak marketing na socijalnim mrezama , seo i drugo.

Nemam iskustva sa adsensom i reklamama. Potrebna mi je vasa pomoc ,tacnije sta mislite kako najbolje da izvucem pare iz te posete. Da li je to adsense ili neki CPM sistem plus klikovi na reklame, I ako ne adsense za ovaj tip sajta ili u slucaju da me odbiju koji je sledeci najbolji ads sitem po vasim nekim iskustvima. Bilo kakva pomoc bi mi dobro dosla i unapred sam zahvalan!

S tom posetom, od 1000 do 1500 poseta dnevno, mozes da izvuces najvise 2 evra dnevno, ako ti poseta dolazi sa Googla, najvecim delom.
Ne znam kako bi bilo, ako bi ti poseta bila samo sa socijalnih mreza.
S posetom oko 1000 dnevno, mislim da ne mozes da uradis nesto znacajnije po pitanju zarade.
10.000 dnevno je ozbiljnija poseta koja moze da zainteresuje nekog da postavi baner, a mozda bi ti sam adsense dao par stotina evra (oko 400 do 500).

@drmko Hvala za pomoc, znaci max zarade za 10 hiljada poseta dnevno je 400-500 eura mesecno od adsensa ? Samo mi nije jasno adsense daje samo novac na kliknute reklame ili i za impresije (prikazane)?

samo na kliknute daje

toliko da zaradi za posjete iz srbije?

@korisnik9758789 Da li ti imas neki savet ili iskustvo kako bih mogao monetizovati najbolje ovakav sajt kao sto imam ja?

Ukoliko nisi za ozbiljno pokrenuo sajt da budeš jači od konkurencije onda nemoj dzabe, ukoliko koristiš WP kao oglasnik, batali u startu ne cimaj se džabe.

Za početak ubaciš adsense, te možeš nakon nekog vremena kontaktirati oglašivače npr AUTOMOBILI KATEGORIJA (vidjet ćeš koje će autokuće oglase besplatno postavljati) ponuditi im za neku cifru reklamu na svakom oglasu što se tiče automobila, tako isto i za ostale kategorije nađeš po 1-2 i mirna glava, ali doduše’ ukoliko to bude kvalitet i posjeta kvalitetna sami će te oni pronaći…

Tek na nekih 500-600k dnevnih možeš također naplaćivati coinse za isticanje postova u određenoj kategoriji što radi OLX.BA… Također da napomenem da oni što se tiče adsensa nemaju veze nikakve koliko ce imati reklama jer su premium, adsense sam određuje gdje će reklamni kod ubaciti i to sto je kad učitaš sliku artikla odmah pored slike reklama, ili u oglasu na homepage, to nema veze olx.ba dakle dobiju dogovoreni iznos xx.xxx € za mjesec dana ne bitno da li ce neko kliknuti na reklamu ili ne. Također što sam primjetio da nekada znaju sami ti urade klik, tj klikneš izvan okvira sajta a u wallpaperu učitana reklama :smiley:

@Zdenga Hvala ti na opsirnom odgovoru. Programer sam i oduvek sam zeleo da imam svoj sajt a vec sam radio na sajtovima koji su po principu moga s u nekim firmama zato sam se odlucio za oglasavanje. Sajt je vezan za polovnu i novu odeću , kao sto na auto sajtovima ljudi postavljau oglase za polovna i nova auta tako sam i ja hteo da ovo bude samo za odeću,obuću plus size itd druge kategorije odeće i naravno cilj je da budem prvi u tome a to i jeste poenta borbe ali treba biti realan i raditi da bi se do toga doslo.

Aplicirao sam za Adsense , cekam da vidim ima li sanse da me odobre jer su dosta zahtevni.
Muci me da li mi vredi adsense ako imam neku ok posecenost tipa 10 hiljada a vrlo malo njih klikne na reklamu . Ako Adsense ne vrednuje to onda mi je to kao propao traffic. Zato sma pitao sta bi uradili na mom mestu. Da li koristili vise ads sitema itd.

Da, toliko je moguce, bar meni je tako bilo par godina dok mi Google nije od pre nekoliko meseci, oborio posetu, bas naglo sa 1000 do 1600 dnevno, na 450 do 600 kada je zarada pala na 1.2 do 1.4 dnevno.

Koja je niša, health?

polovna i nova odeća besplatni oglasi

1 Like

Možda baš budeš koristio samo adsense vjeruj mi :smiley:

Danas dosta ljudi kupuje garderobu online a tako će google ubost reklamu spram tvog content-a tj garderoba, tipa reklama od Aliexpress :smiley:

Hej Zdenga , upravo danas me odobrio Adsens i vec je krenula zarada posle sat , zadovoljan sam bilo cime s ozbirom da sam tek pustio sajt i tek ljudi postavljaju oglase. Sadrzaj ce biti sve veci a i u planu imam reklame i ostale nacine dolaska do traffica. Hvala puno na odgovoru,

Naravno treba vremena da adsense sam vidi (ne bukvalno on vec algoritam) koje je vrste sajt koje reklame su najbolje i oni ce ti te reklame dodijeliti :slight_smile:

Evo kod mene nije sajt o garderobi ali s obzirom da sam nekada davno googlao o tome on mi preporučuje reklamu :smiley:


Siguran sam da će biti klikova :smiley:

@Zdenga da bas tu reklamu mi stavlja po sajtu i jos neke. I koristim ovaj novi auto ads sistem na adsensu i super radi ,stavio je reklame bas gde bih i ja …

1 Like