Kako najbolje iskoristiti aktivnu Facebook stranicu

baš zanimljiva karikatura

Započni sa pravljenjem klipova o zanimljivim stvarima iz svijeta fizike, te na te klipove ubaciš Ad Breaks i eto ti monetizacije.

Da da, :+1: ali nije to karikatura, riječ je o legendarnom stripu čiju sam nezaboravnu krilaticu prebacio na gorespomenutog lika. :blush:



:o:

2 Likeova

Eh a kako pravit oriđiđi klipove? Nisam baš Hashem Al-Ghaili :slight_smile: jer koliko sam vidio za adbreaks treba imat ipak neki orginal sadržaj brandirani kanal da to bude kao profi… ja uglavnom ripam tuđe sa fejsa/yt i to uvijek viralno bude…

Pa napravi orginalni sadržaj, hoćeš cijeli život kopirati tuđe? YouTube i uči o video-produkciji :wink:

Hehe, da, to je jedna od mogućnosti koje sam imao u vidu vezane uz onu temu (Visok CPC za keyword i AdSense na webu gdje je glavni keyword taj za koji je visok CPC)

To je valjda totalno očita mogućnost. Naravno da se ne bih išao za*ebavat sa rangiranjem weba na vrh tražilice za keyword phrase car insurance i slične :smiley: Ima oglašivača koji ne znaju optimizirat kampanju pa stave visoku cijenu po kliku za cijeli svijet i onda se može dobiti puno $ za klik i sa ovih prostora, ali prvenstveno sam mislio na US posjetu. Ako bi CTR bio previsok uzmeš VPN i čistiš cookije i posjećuješ sam svoj web sa raznih IP adresa, naravno bez klikanja, pa da padne CTR. Posjetu generiraš sa Facebooka kao jednog od brojnih mogućih traffic generatora, sa nekih facebook pageova koje prije kupiš. Najbolje od svega, to je čisti marketing i nije ilegala, niti ne oštećuješ oglašivače. Dovedeš traffic sa Facebooka, pa tko klikne kliknuo je jer ga je stvarno zainteresirao oglas i sve je čisto i legalno. Računao sam da je dovoljan 1 klik na oglas svaki treći dan, a nije uopće isključeno da bi ih bilo i 2-3 dnevno. Ako je prosječan CPC koji dobiješ $5 i uspiješ navući 2 klika dnevno sa 4 takva weba zarada je $1,000+ mjesečno, sa 20 takvih penje se na cca $6,000 mjesečno. Da se ubijam sa radom na AdSense zaradi i da zarađujem parsto dolara mjesečno sigurno bih se prebacio na ovo. Posao na autopilotu nakon što se sve podesi jer kad odabereš i kupiš FB stranice i optimiziraš webove uopće se ne trebaš zamarat vođenjem tih web i FB stranica. Daš nekom (ozbiljnom) klincu da je vodi i zauzvrat mu dozvoliš 1 njegovu promo objavu dnevno. On vodi FB stranicu i dnevno stavi jednu svoju objavu i jednu koja vodi na tvoj web, a ostalo ne marketinški vezano uz nišu stranice. Sjediš u birtiji i piješ pivo, a lova dolazi. To je samo jedna od mogućnosti i vjerujem da je to vrlo realno.
U mojoj temi nitko nije konkretno ovo napisao, ali nadam se da su samo čuvali to za sebe jer je žalosno ako je netko u AdSensu i gubi vrijeme na zaradu parsto dolara mjesečno, a cijele dane vodi FB stranice koje šalju posjetu koja ima CTR 2% i donosi 2 centa po kliku.

Nije offtopic jer je ovo ujedno i jedan prijedlog na pitanje iz ove teme :slight_smile:

Ajd mozda neko nesto pametno predlozi.
Stranica 500k, uglavnom spansko govorno podrucje, 75% devojek 25% muskarci. Uglavnom do 25 godina. Nikad nisam radio sa mladjom publikom pa ne znam sta da im radim. Probao sa nekim linkovima viralne zajebancije, bukvalno nista. Cim okacim ove njihove zajebancije bude super (vidi sliku ispod).
Nicha neke sprdacine. Pomagajte!!! :smiley:
Screenshot_2

Heh… dok naučim kvalitetni video editing radit fejs će već srezat reach algoritam na 0.01%… bolje da kupim onu kosilicu… :smiley:

Ako imaš puno para, taj CTR ti neće spustiti da sam sebi spuštaš s VPN, nego da podijeliš kakav članak i ubaciš koji pagebreak, ubaciš reload između preloma sa različitim vremenom, tako da vrijeme zadržavanja ne bude isto po člancima, dobit ćeš preglede i impresije, a CTR će biti niži.
Za sve koji ne vjeruju 3 klika iz Bosne :slight_smile: završiš ujutro i nariktaš kakvu udarni vijesti pogodiš dobre grupe i mjesta, potakneš raju da dijele članak i to ode daleko… A ti pijuckaš kavu i imaš vremena da misliš o drugim poslovima i zaradi. Poslije opet potrudiš se da tih 2 ctr ti bude takvo da ti balansira CPC i svede na minimalan i neprimijetan. To da čekaš da samo dodje klik 5eura ili više, ne pije vode, ali svako ima pravo na svoje mišljenje, da dobiješ klik svako 15 dana bilo bi super, ali nešto ne vidim da će to tako baš biti i ići.

Da je CPC za BiH i Srbiju išta bolji, ja bih bio bolji, ali očito mislim da smo mi tu niko i ništa, da pogineš i trudiš se nema te nigdje. Moja ti je preporuka Adsense :slight_smile: IA nisam probao niti znam ištao njemu jer me nije interesovalo, ako možeš tu bolju paru ubit drži se toga.

1 Like

Kako si uspeo da zaradis toliko sa stanicom od 60k? Daj molim te recept pa da zaradim koje milionce :slight_smile: imam mnogo stranica i ljudi na njima

da bilo bi super, kako povečati šanse za zaradu od Adsensa. koje metoda itd.

hvala :slight_smile:

Pa napisao vam je covjek, radi nedozvoljene metode po adsense pravilima. Svi vi znate koje su, sad da li toliko zaradjuje o tome bi se dalo raspravljati, ali je manje bitno.

pa ne znamo svi za te metoda. osobno ja za te metoda ne znam. ali volio bih informativno čuti za njih, da mogu razmisliti dali je to nekaj za mene ili ne. može i putem privatne poruke :slight_smile:

Pa ti si prvi ovdje godinama i nikada do sad nisi procitao kad se o tome pisalo? NIkad nisi posjetio sajt sa pop-upom? Jedne od najpoznatijih…te ovo klikanje sa vpnom pa ovdje se samo o tome pisalo 1000 puta.

1 Like

gle za pop up sam čuo, mislio sam da postoji još drugih metoda… ne trebaš se odmah ljutiti.

Pogresno si me shvatio, ne ljutim se ja ni najmanje…samo mi je onako cudno da to pitas. Ali eto najbolje da nam @m4ki o tome opsirnije napise.

Ako vas vec takve stvari zanimaju, mada i na google to mozete naci vjerovali li ne :smiley:

Sto se tice moje teme na 50k sam, jos uvijek nije iskoristeno. Mislim da cu opaliti trash news i to je to, ima li neko ko je u newsu da napisi rpm koji mu je?

ma daj ba pustite te priče, kao da google ne može otkriti vpn i proxy, nemojte biti smiješni … na kraju mjeseca adsense odbije sav fake traffic … a i ovi što rade sa popupom rade za 100 € mjesečno ako i to prođe … prije 5 godina se moglo zaraditi 7k€ po adsense nalogu sa popupom, to je vrijeme davno prošlo

svako ko me može ubijediti u drugačije neka pokaže relevantan dokaz, u suprotnom nemojte džabe obmanjivati početnike da se adsense prevarom mogu zaraditi pare, već im preporučite da nađu način da skupe pare i da te pare ulože u neku clean & legit metodu, na duge staze

svaki ozbiljan affiliate marketer ima milion načina da kada na nekoj mreži kreira kampanju blokira sve ip adrese koje dolaze iz svih datacentara, kako bi filtirao vpn/proxy/bot traffic a kamoli google

google ima način da čita slike i klipove i da njihov algoritam pamti sve a da ne može poteze miša pratiti i ponašanje korisnika na stranici

3 Likeova

Istog sam misljenja, zato sam i gore naveo da bi se o njegovoj “zaradi” dalo raspravljati. Ali opet, sve je moguce…

1 Like

Potpuno se slazem, pre 9 godina sam mnogo novca zaradio na Adsense ali tada je moglo sve i svasta da se radi, ali sada je drugacija situacija, Google ima mnogo jak Algoritam gde se vecinom otkrije fake saobracaj, sto nekada nije bila takva situacija. Koristio sam mnoge metode, kao sto su BotNet, popup , obavezno klikanje na reklamu da ti se otvori sajt dalje, stelovanje kljucni reci itd. Ali sada je situacija skroz drugacija sa domacim saobracajem tesko je da se moze vise od 100e zaraditi mesecno na LEGALAN nacin.

1 Like