Kako najbolje riješiti?

Imam jednu staru stranicu.
Novi sadržaj se postavlja u WP CMS.

Kako da postavim wordpress, tj. gdje da mogu koristiti tipa stranice:
http://domena.com/akcija/
http://domena.com/akcija2/

itd itd…

a da poslije ne moram mijenjati puno toga, već samo kada bude vrijeme da se zamijeni stari web sa novim, točnije kad bude i naslovna gotova i usklađena.

Naime, postoji neki CMS, ali zanima me da li ako instaliram WP u root ili podfolder bolje ali da ukazuje na root.
Ne treba mi ni jedna stranica početna, već mi treba samo neke stranice koje za sada će imati neki URL povrh osnovne domene.

No ne znam kako da riješim index.php.

Naime instaliranje u podfolder i da tamo wordpress ukazuje mi ne pomaže.
Dakle da preimenujem index.php od wordpressa da to radi zajedno ili neki prijedlog?

Ja nisam baš skužio šta misliš? šta želiš redirected? ako imaš wp npr u root i želiš kada posjetitelj posjeti tvoju domenu da ga prebaci na wp koji je u /primjer folderu, možeš to riješiti u htacces da ga preusmjeri sa glavne domene na neku pod domenu, ili url, ili možeš lijepo staviti da ti domena www.primjer.hr, pokazuje na > root/primjer , folder.

Nisam te baš najbolje razumio što zelis ali prvo sto mi je palo na pamet

Pomalo nerazumljivo pitanje, mozda dolazi iz nesigurne slike kako stvari trebaju izgledat, ali dakle, AKO sam shvatio imas stari i novi web, i htio bi nakon “apgrejda” sve rjesit da ne “padne” (ako je rijec o pozicijama na trazilici i tako)…

Ugl, mozda ovako simple: razvijas novi web ionako nadam se negdje na localhost ili na http://test.domena.com pa imas vec bazu sredjenu do neke mjere. Kad dode do tocke gdje redirect (a to ti je rjesenje) radis, simply ili napisi sve potrebno (obicno .htacces to rjesava) u redirect rule po nekom principu ili cak, prisjecam se, ima pluginova za WP koji po “slicnosti” (treba malo proguglat to) nadju postove di treba redirectat. Iako sam ja pobornik manualne ali 100% ziher metode, dakle prve - napisat sve sto treba.

Neznam jel to kakav odgovor, nisam 100% skuzio pitanje ali to je to ako je o redirectu na novi CMS ili domenu.

Pozdrav, hvala ekipa, znam da je pitanje nerazumiljivo, sada čitam i ja pa onak :slight_smile:

Dakle klijent ima web neki custom CMS turbo članka tipa par stotina za prebaciti putem nekog CSVa u tablicu nije problem toliki riješilo bi se, ali treba to ipak posložiti poslije, tako da za sada, ide novi CMS pored ovog, i sve novo ide na novi, i postepeno se puni i baza sa starim stvarima, prebacuje.

Probao sam u root sa nekim imaginacijama, no ne radi.

Kada sam stavio jedan podfolder
/akcija/ koji je kao mejsto instalacije i prikazivanja WPa radi sve.
Ali ako napraviš recimo jednu stranicu, koja bi išla na:
/akcija/akcija-kolovoz/ sve se scima, WP nestane, a na tom linku vidite index osnovnog CMSa bez stilske liste.

Kopao sam po njegovom htaccessu, no nema ništa tamo već ima skripti koje vuku GET metodom sve i svašta.
Među ostalim i fraze kao akcija, proizvod itd…

Tako da sam odlučio na stavljanje u jedan prikladni podfolder gdje će i ostati CMS za sada, svi postovi će biti unutar njega.

Kad bude vrijeme samo ću ga izvući van u root (htaccess i index.)

NO problem je što sam mislio da će raditi to odmah jedno pored drugog, u rootu. No go!
Pa mi sada ostaje taj /FOLDER/ koji će biti vidljiv na linkovima dok se ne preseli to sve u root, a to bi moglo biti tek kroz nekih 2 mjeseca.

A to me brine zbog SEO, redirekcija i dodatnog posla tada.
Pa razmišljam o tome kako to najbolje riješiti da bude što manje problema u budućnosti.

Da naravno, ide novi folder nikako dva sajta u root.
Radis 301 redirekciju, a po google pravilima nakon nekih 3 ili mozda 6 mjeseci (provjeri) mozes brisati staru skriptu pa u root staviti CMS.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey