Kako najbrže indexirati backlinkove?

Pozdrav ljudi!

Dakle, interesira me kako najbrže doći do indexiranog backlinka.
Npr. koristio sam ‘‘Pauls backlink’’ kao bazu foruma na kjima mogu pustiti link na svoju stranicu. Nakon registracije pričekao sam tjedan dana, stavio linkove, pingao stranice javno vidjlive (s mojim linkom) na više ping servisa, postao na jednom mom blogu koji se često indexira linkove na forume s mojim backlinkom. Sad nakon 15 dana provjeravam i ti linkovi još uvijek nisu indexirani od strane tražilica.

Naime, nakon svog, naizgled dobro obavljenog posla ne nailazim na rezultate jer svi ti moji ‘‘backlinkovi’’ su još uvijek samo bezvrijedni linkovi.

Molim Vas za Vaše savjete, kako što brže do indexiranog linka.

Vjerujem da i to i druge interesira.:lula:

Gradi linkove na mjestima koja googleovi spideri cesto crawlaju, a ne u nekim zabitima.

Takodjer, mozes linkati na backlinkove koje zelis indexirati.

[quote=“Ace_”]Gradi linkove na mjestima koja googleovi spideri cesto crawlaju, a ne u nekim zabitima.

Takodjer, mozes linkati na backlinkove koje zelis indexirati.[/quote]

Tnx. Konkretno govorim o forum linkovima tipa:
http://www.androsasoft.net/forum/index.php?action=profile;u=61484;sa=summary , vidjeti ćeš link Party Poker Bonus.

Linkao sam gornju web adresu na blogu kojeg spideri često posjećuju,
ali još uvijek taj link nije indexiran !?

Profilne linkove Google slabo indexira. Ja na svakom forumu odradim 5-10 postova da budem siguran da ce bar jedan od tih linkova u potpisu biti indexiran.

Rizik je da se adminu nece svidjeti sto imas linkove u potpisu pa ce ih obrisati ali unaprijed trazis neki forum na kojem su linkovi u sigu dozvoljeni.

Uglavnom, moj savjet ti je da napravis par normalnih ne-spamerskih postova koji imaju barem 2 smislene recenice.

ps. ako bas moras raditi samo profilne linkove onda ubaci i nesto unique opisa u profil, jer Google zeli indexirati nesto novo i vrijedno, a ne glupi profil nekog lika koji ima 0 postova. Sta ce im to?

[quote=“dejan001”]Tnx. Konkretno govorim o forum linkovima tipa:
http://www.androsasoft.net/forum/index.php?action=profile;u=61484;sa=summary , vidjeti ćeš link Party Poker Bonus.

Linkao sam gornju web adresu na blogu kojeg spideri često posjećuju,
ali još uvijek taj link nije indexiran !?[/quote]

You’re doing it wrong :slight_smile:

Kao što vidiš taj URL niti domena nemaju apsolutno nikakve veze sa pokerom niti imaju ikakav sadržaj. Da si ti inžinjer u Googleu, koliku bi vrijednost tvoj algoritam dao ovom linku?

[quote=“w00t”]You’re doing it wrong :slight_smile:

Kao što vidiš taj URL niti domena nemaju apsolutno nikakve veze sa pokerom niti imaju ikakav sadržaj. Da si ti inžinjer u Googleu, koliku bi vrijednost tvoj algoritam dao ovom linku?[/quote]

Možda imaš pravo. Uglavnom temeljim svoj nazovimo ga ‘‘seo’’ na broju backlinkova, odnosno kvantiteti ne kvaliteti, i vjerujem krećem se u krivom smjeru. Mislim da ću s vremenom morati nešto mijenjati…

Kao prvo, ne vjeruj svemu što pročitaš na Internetu.
Osobno ni likovima iz Googla ne vjerujem previše.

Drugo, traži blogove na WP-u. Iz nekog razloga Google ih voli i brzo/često indeksira.
Da, jesam pročitao na netu ali i sam sam se uvjerio na vlastitom blogu nekoliko puta.

Treće, imaš zeznutu nišu pokera za koju vjerujem da nećeš puno napraviti bez da zavučeš ruku u džep. Poker linkovi sve asociraju na $$$.

[quote=“dejan001”]Pozdrav ljudi!

Dakle, interesira me kako najbrže doći do indexiranog backlinka…[/quote]

Dobro ti woot kaze, nebitno je dali će link biti indexiran ako ti ne nosi bodove.

Za “paul & angela” linkove ti je često i bolje da ih G ne nanjuši, ako ti provali manipulatorsku shemu, odrezat ce ti cijeli link profil ( kao da nemas ni jednog linka )

A ako bas inzistiras na indexiranim linkovima, spamaj news grupe.

Gomila spam sajtova gradi content automatiziranim mažnjavanjem postova s grupa, neki se čak i provlače s tim… dobro je nekad radilo na VB forumima :slight_smile:

To je nekad bilo “in” :slight_smile: A i sad mi se cini da nije masovno provaljena BH shema.

U svakom slucaju baci oko na
http://www.stuntdubl.com/2005/08/17/balancing-the-link-equation/

i na
http://www.seobook.com/link-growth-profile

i držse toga ako misliš biti u društvu indexiranih sajtova…

Uf da je meni ovo znat, takodjer ne znam :slight_smile:

Iman pr2 stranicu, linkam na jednu novu i google ne indexa backlink :S

[quote=“digits”]Dobro ti woot kaze, nebitno je dali će link biti indexiran ako ti ne nosi bodove.

Za “paul & angela” linkove ti je često i bolje da ih G ne nanjuši, ako ti provali manipulatorsku shemu, odrezat ce ti cijeli link profil ( kao da nemas ni jednog linka )

A ako bas inzistiras na indexiranim linkovima, spamaj news grupe.

Gomila spam sajtova gradi content automatiziranim mažnjavanjem postova s grupa, neki se čak i provlače s tim… dobro je nekad radilo na VB forumima :slight_smile:

To je nekad bilo “in” :slight_smile: A i sad mi se cini da nije masovno provaljena BH shema.

U svakom slucaju baci oko na
http://www.stuntdubl.com/2005/08/17/balancing-the-link-equation/

i na
http://www.seobook.com/link-growth-profile

i držse toga ako misliš biti u društvu indexiranih sajtova…[/quote]

Hvala na savjetima. Uglavnom imam linkove i na nekim poker forumima (u profilu) koji su također neindexirane te me stoga interesira brza indexacija. Uglavnom proučiti ću malo ove članke.

Ima ih koji kazu da je dobro linkanje sa foruma…ako se radi o link kotacu…100-200—10000 backlinkova ti moze odraditi neki indijac za lovu…
ali to se mora “odrzavati”…sa keywordsima koje zelis “forsirati”…sumnjam da ce ti ista pomoci…

[quote=“posluzitelj”]Ima ih koji kazu da je dobro linkanje sa foruma…ako se radi o link kotacu…100-200—10000 backlinkova ti moze odraditi neki indijac za lovu…
ali to se mora “odrzavati”…sa keywordsima koje zelis “forsirati”…sumnjam da ce ti ista pomoci…[/quote]

Zasto bas indijancu prepustit takav posa?

Zato sto je jeftiniji. Pravo pitanje je zasto uopce odradit taj posao.

eto…zaskocio me wut s odgovorom…da ti je keyword “krastavac” ili “samoposluga”…brzo bi dogurao medju prvih 10…ali sa bilo kojim keywordom u kombinaciji sa “poker”…link wheel ce te “nagurati” s 500 i neke pozicije na maximalno 300 i neku…
eto kak izgleda jedan od tih kotacica:

http://www.virtualsheetmusic.com/forums/member.php?u=152415

Klikci po linkovima u “signature”…pa ces skuziti kak to funkcionira.
Pozuri s tim…nece dugo funkcionirati jer gugl nije bedast…

LinkWheel vise ne funkcionira… veoma malo utice na SERP.

Istina manje utjece nego sto bi se moglo misliti po tekstovima na webu gdje se uglavnom pise oko toga.

… a najvjerovatnije iz razloga jer su ti članci stari.

Google ne samo da teško indeksira profile linkove nego ih i deindeksira ako kopiraš 100 indexiranih profile linkova i proveriš ih posle 100 dana barem 30% će ti biti deindeksirano nije vredno truda graditi ovakve linkove!

jedanlut sam blasta 50 profila i dobia jedan backlink

Profile linkove mozete raditi preko web servera. Ponudite 50 $ da vam neki freelancer iskodira skriptu za pravljenje profile linkova (mislim da takva vec i postoji) i napravite cron job da vam svaki dan pravi 5 profile linkova i po 2 comment linka ka tim profilima i tako ce izgledati OK googleu. Samo treba uloziti malo truda…