Kako najbrže indexirati backlinkove?

Ponavljam se, da uložite toliko vremena i truda u kvalitetan sadržaj koliko ulažete u varanje Googlea, nebi morali varati Google.

A jesili koji put razmislio o tome da vec imamo kvalitetan sadrzaj i kvalitenu posjetu, a zelimo jos??

Još kvalitetnog sadržaja?

Ako imas 6-7 interesantnih textova sa anchorima od interesa za tvoj web i ubacis ih u link wheel…funkcionira odlicno…linkovi u forum potpisima…moze biti da vise ne rade…

ah…da se “nadogradim”…simpatican mi je user “woot” sa konstatacijom;
Ponavljam se, da uložite toliko vremena i truda u kvalitetan sadržaj koliko ulažete u varanje Googlea, nebi morali varati Google.
Sve to “potpisano” sa anchorima od koristi za njegove webove koji vjerovatno imaju super originalan sadrzaj pa me cudi cemu forsira svoje postove sa linkovima koji preusmjeravaju na njegove twitter, hostmonster i “ine” webove, docim, po njemu…bitno je imati originalan sadrzaj…!!!
hocu reci…woot, izbaci linkove iz potpisa pa nam onda pricaj o varanju google-a :wink:

Ili mislis da ti je sadrzaj weba u dreku pa pribjegavas ovakvom nacinu “oglasavanja”?!

Posluzitelj,

Ti linkovi su tu iz ocitog razloga: hosting affiliate za novac, Twitter account za one koji me zele pretiti te stranica firme u kojoj radim. Nisu tu da bi varo google :S

Ako mislis da forum sig linkovi vrijede nesto u smislu rankinga, gadno se varas :wink:

[quote=“w00t”]Posluzitelj,

Ti linkovi su tu iz ocitog razloga: hosting affiliate za novac, Twitter account za one koji me zele pretiti te stranica firme u kojoj radim. Nisu tu da bi varo google :S

Ako mislis da forum sig linkovi vrijede nesto u smislu rankinga, gadno se varas ;)[/quote]

pa zamoli onda moderatora da ti zaljepi nofollow-e na linkove kako bi sto manje zamarali spidere…

Zasto bi :S Ovo ne krsi guidelinese, normalno da mogu imat linkove u sigu na forumu na kojem sam aktivan, nije da sam se registriro zbog baklinka :rolleyes:

Ljudi, evo jedno iskustvo.

Sve isprobajte, nemojte čitati i zaključivati na temelju toga što je netko rekao.
Dan danas vidim da direktoriji u nekim situacijama i dalje funkcioniraju i to vrlo efektivno.

Link wheel spike u obliku linkanja s 50-100 micro siteova viđam svaki dan i to funkcionira.
Imate webove u HR koji zarađuju po 500 tisuća kuna koji su izgrađeni na link wheel tehnici.

Woot, pusti sadržaj, linkovi su i dalje zlato.
Možeš imati kakav god želiš sadržaj, ako ga nitko ne vidi / ne nađe, žali bože sadržaja…

Radim ovaj posao više od 8 godina, svi linkovi i dalje funkcioniraju u nekim situacijama, samo je pitanje ukupnog pogleda na link profil site-a i koliko što prevladava.

Nemojte raditi umjetna čuda, neka vam 70% toga bude / izgleda prirodno (linkovi) , u ničemu ne valja pretjerivati (direktoriji, profil stranice, blogovi i sl.).

Ne shvacate bit - sadrzaj je taj koji treba biti kvalitetan da bi linkove zasluzili. Linkove ne treba graditi nego zasluziti.

Djelomično točno. :slight_smile:
Najbolji link building se radi kvalitetnim i unikatnim sadržajem.

Ima neki članak na rep.hr-u o tome?

U biti linkovi jesi bitni ali zapravo oni nisu ti koji drže sajt na tom mjestu gdje je.
Googlu je najbitnije da ponudi svojim korisnicima što bolji rezultat, to je cijela bit tražilice i politika googla.

Ako je sajt nov, google mu neće dati priliku među prvim rezultatima bez backlinkova, tek kad google vidi da se taj sajt spominje (linka) po webu, dat će mu zapravo priliku, dignut će ga visoko među rezultate. Da bi sajt tamo ostao mora to opravdati, mora imati najniži bounce rate.

Korisnik upiše neki pojam, klikne na prvi rezultat, vidi da to nije to što je tražio i ode na link koji je na drugom mjestu, vidi da je to to, i ostane tamo 5 min. Ovaj prvi sajt je dobio negativan poen od googla, drugi sajt je dobio pozitivan poen, google je korisniku ponudio ono što je tražio. Neka se to ponovi određeni broj puta i google mijenja mjesta tim sajtovima, makar ovog prvog linkao BBC, uzalud mu.

Kako god da se okrene tu je bitan sadržaj. A što je to kvalitetan sadržaj za google?
Svi će reći, unikatni članak sa puno teksta, ja se ne slažem sa time. Ako netko želi igrati igricu, njemu je bitno da pronađe tu igricu, puno unikatnog teksta oko te igrice ga može samo otjerati. Nije mu brige jel tu igricu programirao vlasnik sajta ili je kopirana odnekle. Uz to sve bitno je ponudit korisniku, pored te igrice još puno drugih na koje će vjerojatno kliknut kako bi ga što duže zadržao na sajtu.

Umjesto tekst linkova postavite icona/slika link, što bolju navigaciju, puno linkova za kliknut i novih stvari, nebitno čak na kojoj su domeni, _blank obavezno.

Zaključak svega, backlinkovi nisu ti zbog kojih je neki sajt na prvom mjestu, zapravo su nebitni. Ja nijedan moj sajt ne linkam više, samo ga promoviram i tako radim SEO.
Samo moje mišljenje.

[quote=“sime_zd”]…

Ako je sajt nov, google mu neće dati priliku među prvim rezultatima bez backlinkova, tek kad google vidi da se taj sajt spominje (linka) po webu, dat će mu zapravo priliku, dignut će ga visoko među rezultate. Da bi sajt tamo ostao mora to opravdati, mora imati najniži bounce rate.

…[/quote]

Bounce rate u statistikama (analytics) nastaje kada netko sa googla posjeti tvoju stranicu (i odmah ode sa iste), dakle bounce rate je rezultat nekakvoga mjerenja (pretraživanja). Kao takav ne smije utjecati na to isto pretraživanje jer se tada dobije povratna (beskonačna) petlja, a čiji je rezultat to što bi stranice koje su dobro rangirane, bile još bolje rangirane.

I prateći tu (bounce rate) logiku dobiješ smiješan (ali logičan) zaključak: stranice koje nemaju analytics bi bile bolje rangirane od onih koje ga imaju. Jer na ovim stranicama koje nemaju analytics je bounce rate 0, odnosno google ne zna koliki je bounce rate :slight_smile:

[quote=“TomislavS”]Bounce rate u statistikama (analytics) nastaje kada netko sa googla posjeti tvoju stranicu (i odmah ode sa iste), dakle bounce rate je rezultat nekakvoga mjerenja (pretraživanja). Kao takav ne smije utjecati na to isto pretraživanje jer se tada dobije povratna (beskonačna) petlja, a čiji je rezultat to što bi stranice koje su dobro rangirane, bile još bolje rangirane.

I prateći tu (bounce rate) logiku dobiješ smiješan (ali logičan) zaključak: stranice koje nemaju analytics bi bile bolje rangirane od onih koje ga imaju. Jer na ovim stranicama koje nemaju analytics je bounce rate 0, odnosno google ne zna koliki je bounce rate :)[/quote]

Nema nikakve veze sa Analyticsom. Google mjeri bounce rate kroz svoj SERP (korisnik ode na 1. rezultat, vreti se odma i proba 2. = 1. rezultat je bouncan). Bounce rate je jedan od ranking faktora na Googleu.

http://www.bulkping.com/

[quote=“TomislavS”]Bounce rate u statistikama (analytics) nastaje kada netko sa googla posjeti tvoju stranicu (i odmah ode sa iste), dakle bounce rate je rezultat nekakvoga mjerenja (pretraživanja). Kao takav ne smije utjecati na to isto pretraživanje jer se tada dobije povratna (beskonačna) petlja, a čiji je rezultat to što bi stranice koje su dobro rangirane, bile još bolje rangirane.

I prateći tu (bounce rate) logiku dobiješ smiješan (ali logičan) zaključak: stranice koje nemaju analytics bi bile bolje rangirane od onih koje ga imaju. Jer na ovim stranicama koje nemaju analytics je bounce rate 0, odnosno google ne zna koliki je bounce rate :)[/quote]

Nema to veze sa analyticsom.

Može li nekakav dokaz za to, link na službenu objavu googlea ili nešto slično? Kako bounce rate može biti faktor za sortiranje? Po kojoj logici?

Npr. imam jednu web stranicu kojoj je bounce rate gotovo 100% kada korisnici dođu na tekst koji ih zanima (pročitaju i idu dalje), dok kada dođu na naslovnicu bounce rate je 20-ak %. Poanta je ta da nisu sve stranice jednake, na nekoj je bounce rate od 70% dobar, dok je pak na drugoj katastrofa, i kako sad rangirat takve stranice ako je bounce rate jedan od faktora? Mislim da su u Googleu puno pametniji od toga.

Ne vidim kako drugačije Google može saznati bounce rate…

Uglavnom, algoritmi za rudarenje i pretraživanje podataka nisu tako intuitivni kao što mislite, a mislim da je Google vodeći u tome, pa je logičan zaključak da koristi i mnogo sofisticiranije algoritme od jednostavne (neučinkovite) metode komparacije (npr. bounce rate).

[quote=“TomislavS”]Kako bounce rate može biti faktor za sortiranje? Po kojoj logici?[/quote]He, he, he. Prije nego prođeš kroz polemiku kroz koju sam ja prošao, pogledaj raspravu od posta #23:

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=183409

Možda možeš dodati kakve svježe argumente. Ali negdje na kraju diskusije se pojavljuje i konkretni dokument, ako me sjećanje više služi.