Kako napravit cijenik za marketing

Pozdrav

Imam nekoliko zainteresiranih koji bi se reklamirali na mojem portalu, e sad me zanima kako i prema cemu odredit cijenik za postavljanje bannera, nebi da naplatim previse pa da mi ljudi odustanu a opet da ne postavim premalu cijenu.
Znam ja da su tu bitni posjeti, pozicija bannera, sadržaj portala ali neznam kako se i prema cemu cijene tocno krecu.
dakle dal ima netko da mi moze objasnit kako da odredim cijenu koja ce bit realna za mene i za oglašivača?

Pa zatraži neobavezujuću ponudu za oglašavanjem na sličnim portalima.
Tako ćeš dobiti najbolji uvid. Jest malo špijunska metoda - ali nije ilegalno.
Neki portali imaju i javno objavljene cijene oglašavanja.

tek se na tome sav izgubim kad vidim kako netko za postavljanje bannera trazi 1€ na tjednom prikazivanju a drugi portal trazi 100€ za 6 mjeseci a posjecenost skoro ista dok treci portal trazi 300€ za 6 mjeseci a ima manju posjecenost od ova dva zajedno…dakle logika nikakva.

Ne znam…
Nije baš moje područje ali ja bih
počeo sa nekom najmanjom cijenom koja se isplati tebi i klijentima.

Čisto da se nešto zavrti.
Ako se šta zakuha, lako modificiraš cijene.

Osim toga nije sve u posjećenosti…

neznam, najbolje mi je da nekako cijene reguliram prema sadasnjim etarget i adsense reklamama, ako ja na jednom etarget oglasu imam mjesecno 100kn onda bi sigurno od oglašivača tražio bar nešto više, inače mi se ne isplati ni micat etarget oglas

Ja se koristim tom metodom. Pogledam koji mi je CPM na Adsense i to pomnozim s 1.5. Ponudim i popust na kolicinu, a placanje trazim unaprijed.

Nemoj se ravnati po cjenicima velikih portala jer su im cijene totalno nerealne i budi uvjeren da ne prodaju po tim cijenama.

e pa tako cu i ja napravit, nemam sta previse razmisljat :slight_smile:

[quote=“SteelMaiden”]Nemoj se ravnati po cjenicima velikih portala jer su im cijene totalno nerealne i budi uvjeren da ne prodaju po tim cijenama.[/quote]Vjerujem ti na riječ, jer index.hr traži za banner između sekcija (dakle ne glavni banner ili popup) 12.000,00kn dnevno…way off

Naplatiš otprilike 2x do 3x koliko bi zaradio sa Adsensom na tom oglasnom mjestu.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja