Kako napraviti Fejs stranicu kao sto je ova

dugo me ovo pitanje muci
kako napraviti fejs stranicu kao sto je ova

http://www.facebook.com/home.php#!/pages/WARNING-Do-Not-Watch-This-Alone/119676288051461

:freddy::freddy:

Idi uči FBML.

Malo kasniš, al ima još uvijek potencijala za ok zaradu u toj igri, barem za low-$xxx dnevno,
neovisno o FB-ovim konstantnim pokušajima da iskorijeni ovakvu fan page zloupotrebu.

Googlaj “3 step fan page”, naletjet ćeš na par BH foruma koji imaju gotove script outline
kodove koje ćeš samo morat modificirat i adaptirat novi pravilima (zlatno doba je bilo kad
si mogao automatski pomoću jednog dugmeta ubacit sve sa friends liste na fan page, al
to nije dugo potrajalo… sad se treba dosta improvizirat).

  • rep

A pogledaj recimo ovo
http://www.facebook.com/pages/10-Things-Guys-wish-Girl-Knew/121795687831326?v=app_7146470109

Sad postoje fore s onim selektiranjem s JS i ostalim stvarima kad automatski šalje, kao ovo gore iznad… Jel znaš možda neki link oko toga?

To je inače taj koncept poznat pod nazivom “3 step fan page”, i postoje neki tutoriali
za uspostavu takvih stranica, kao i gotove skripte od ranije, koje će se sada već morat
adaptirat (FB stalno radi neke promjene). Pogledaj na BHW i MMD, ne želim stavljat sad
linkove, nisam siguran jel u skladu sa pravilima pošto se radi o forumima slične tematike,
al za ova 2 vjerovatno znaš adrese. Na BHW ima u FB sekciji par primjera kodova od ranije,
prouči to, potraži neke tutoriale, prouči malo FBML wiki, i onda ako ne nađeš neku skriptu
koja radi extractiraj kod iz ovih navedenih fan pageova.

Odeš samo na view source i možeš onda uzet dijeliće koda i posložit, nije ništa što se inače
serverski procesuira tako da je sve dostupno preko toga.

Sve se inače radi preko Static FBML aplikacije koja se instalira na novi fan page i stavi kao
tab. :wink:

Ja sam to gledao zapetljano je

ako neko moze da mi napravi stranicu
i platio bih neku sicu

Stavi thread u Hire A Freelancer sekciji na MMD, tamo ima ljudi koji to znaju
podesit, možda nađeš nekog ko će ti i besplatno to riješit, sve je moguće. :slight_smile:

Ja ni jednu od vaših stranica na fejsu ne mogu otvoriti, otvori mi početnu stranu…

i mene na pocetnu
izgleda da fejs brise ove grupe!

Da, naravno da briše, protive se TOS-u… ali svejedno ih se isplati štancat po određenom
arhetipu, još uvijek se da dobro zaradit sa tim tipom fan stranica. Očekivani životni vijek
svake je oko 18-30h, što je sasvim dovoljno vrijeme da se postigne adekvatan broj
konverzija na ovakvom visoko dinamičnom mediju.

Al lako je doći do primjera kao što su bili ovi gore (oblik: 1. become a fan, 2. share, 3. delivery),
dovoljno je potražit stranice sa ključnim riječima vezanim uz najpopularnije gadgete, i tražit
gore navedeni format gdje će se prvo otvorit Static FBML tab unutar fan stranice sa
ovom 3-step procedurom.