Kako napraviti Flash film?

Pozdrav ljudi, ali zaista mi je potrebna Vaša pomoć, kao i mnogima.

Imam mpeg kojeg sam otvorio u macromedia flash i napravio sam video flash, međutim neznam kako u video umetnuti na dnu traku na koj je play, stop, pausa, … htio bi otprilike da video izgleda kao na

Ljudi moji ja san tudum pomozite mi kako to napraviti molim vas!?!?!??

imas ovdje ako zelis jedan malo slozeniji flv
i ovdje drugi koji nema listu i nije tolko kompliciran

[quote=“malecki”]imas ovdje ako zelis jedan malo slozeniji flv
i ovdje drugi koji nema listu i nije tolko kompliciran[/quote]

Meni je sasvim uredu ovaj drugi, ali ne razumim kako napravit TO U MACROMEDIA FLASH?

pa skini ovaj i tamo imas sve, cjeli source pa onda vidi sta kako i di sta gdje trebas staviti…
ili nadi tutorial za flv player ima ih masu

Misliš da skinem doli niže "download the Flash Video Player here?

[quote=“malecki”]pa skini ovaj i tamo imas sve, cjeli source pa onda vidi sta kako i di sta gdje trebas staviti…
ili nadi tutorial za flv player ima ih masu[/quote]

A koji moram imati macromedia flash, jer ja imam MACROMEDIA FLASH MX 2004 ???

Window/Components - tamo imaš automatski za složit video sa play, stop itd… on ti sam sve napravi…

sad neznam dali je tako u mx 2004… probaj, ovo je za flash 8…

Ljudi ako tko od vas zna kako bi to moga napravit u Macromedia Flash MX 2004 ?

pogledaj ovdje, okreni i drugu stranicu…

http://www.kirupa.com/developer/mx2004/video.htm

[quote=“Jay-S”]pogledaj ovdje, okreni i drugu stranicu…

http://www.kirupa.com/developer/mx2004/video.htm
[/quote]

Proučio sam to međutim ovo šta si mi dao je već ono što znam tj. video
bez dolje one linije koja ima play, pauzu, stop…

Dakle, ja Znam napraviti video u mx2004 (import movie/export movie) međutim ne znam onu traku dodati šta ima play, stop, pauzu …

Ako netko zna kako bi tomogao napravit zaista molim pomoć.???

Uzmi si Camtasia studio, imas free 30 dana trail.

U njega ubaci video koji vec imas, i comprimiraj video kao Flash, u Camtasiji imas opciju da exportiras kao Flash, s trakom za playanje, pauzu te sve ostalo kaj ide uz filmich.

ma vi komplicirate, nerazumijete pitanje što vam čovjek želi postaviti…ja baš radim u mx 2004, i znam napraviti to što želiš…pa ču ti pokušati objasniti ali ti je mao teži postupak…

prvo uvedeš u flash tam mpeg video, i označiš ga kao move clip (označiš taj video, stisneš F8, i izabereš move clip) kad si to napravio dadeš tom videu ime, ime mu upišeš u prepertisu(daj mu ime ‘video’ jer če poslije biti važno kako se zove)…sljedeči korak je da napraviš gumbe play i stop (pretisneš F8,izabereš button i napraviš 2 gumba, jedan play drugi stop)…nakon što si ih napravio postaviš ta dva gumba ispod videa, i sad prvo klikneš na gumb play i pretisneš F9 (dodaješ mu action script kod)…u prazan prostor upišeš-------------

on (release) {
video.play();
sad označiš gumb stop, pretisneš F9 i dodaš kod
on (release) {
video.stop();
}
i to je to,nadam se da češ skužiti nešto…

Otvori Dremweawer, sejvaj html stranicu u isti folder gdje ti je video, otvori Insert-media-flash video-fla video (koji želiš) i ubaci skin sa buttonima koji želiš i premotavaj, playaj i stopiraj do mile volje, ako ti je i to problem skini si Coffee cup web video player i direktno ubaci bilo koji format filma, izaberi skin po želji i program ti sejva sve komplet. :gitara:

Ja bi zelio napravit film O svom serveru u Cs 1.6 :ljuca: ako mi tko moze pomoci Bio bi mu zahvalan :slight_smile:

gle ako si početnik onda sigurno neces napraviti svoj player u flash-u imas dvje opcije da skines neki source code od video playera sa interneta … ili da si instaliras Adobe Flash CS5 u njemu imas ugrađen video player stoji ti u komponentama (Window -> Components) FLV PlayBack

jel znate kako napraviti kratki film s mobitelom ili fotoaparat/kamerom???

Mislim da sam naučila.

Moram to probati napraviti.