Kako napraviti ovo?

Pozdrav kolege/koleginice,ev’ mene sa pitanjem jos uvijek u 2011 :slight_smile:
Pravim jedan sajt,i sad mi trebaju neke stavke kao sto su u drugih sajtova uradjenje,direktan primjer je demotivacija.hr,sajt je u wordpressu

1. Koji plugin (ili sta vec) staviti da imaju slike isti raspored kao u demotivaciji na naslovnici (valjda znate na sta mislim ,tj. na ove kockice po tri u jednom redu )
  2. Kada kliknete na jednu od tih,otvriti ce vam se puna slika te ce te imati kazalje za da prebacite na sljedeci ili prosli ‘poster’,kako sad to napraviti ?

Ovo mi treba jako,brzo-cak mogu nekako i nagraditi ko mi pomogne.

[quote=“nexon”]Pozdrav kolege/koleginice,ev’ mene sa pitanjem jos uvijek u 2011 :slight_smile:
Pravim jedan sajt,i sad mi trebaju neke stavke kao sto su u drugih sajtova uradjenje,direktan primjer je demotivacija.hr,sajt je u wordpressu

1. Koji plugin (ili sta vec) staviti da imaju slike isti raspored kao u demotivaciji na naslovnici (valjda znate na sta mislim ,tj. na ove kockice po tri u jednom redu )
  2. Kada kliknete na jednu od tih,otvriti ce vam se puna slika te ce te imati kazalje za da prebacite na sljedeci ili prosli ‘poster’,kako sad to napraviti ?

Ovo mi treba jako,brzo-cak mogu nekako i nagraditi ko mi pomogne.[/quote]

Za wp možeš koristiti portfolio dodatak ili galeriju s mogućnošću ocjenjivanja slike.

Ovo za portofolio sam probao,ne ide bas,imas link plugina te galerije ?

Edit: ovo bod broj 1 rijesio.

Nasao sam ovo:

al’ ne razumijem potpuno sta treba,cak ima i ovo sa slikama sto meni treba,kada dobijem npr

<?php next_post_link('%link',''); ?>

gdje ovo staviti ?

Ja bih kao i svakome do sada preporučio da pročitaš dokumentaciju na
http://codex.wordpress.org
, nakon toga bi ti moglo biti puno toga jasnije, a ako ne bude onda ti savjetujem da se okaniš ovog posla.

Konkretan link za tvoj problem
http://codex.wordpress.org/Template_Tags/next_post_link

Nakon ovoliko godina bavljenjem ovim poslom ja još uvijek ne mogu vjerovati da je lakše postavljati pitanja po forumima, usnet grupama. itd. nego konzultirati dokumentaciju određenog proizvoda, alata, itd

sve to stavi na kraj for loopa koji izlistava posr u single.php datoteci, a prije comment_form() funkcije.

Sad lepo nagradi coveka! :>

ima on pm.

A inace ja to ne bih radio u wp.
Prvo ces da napravis da to funckionise i da ima loop to listanje.
Pa ces trebati da uploadujes dnevno 1k slika tako da se jucerasnji korisnici ne bi smorili da svaki dan izlistaju deset i da krenu da listaju ono od juce.
Pa ces hteti da imas upload sa frontenda ( da moze visitor da uploaduje ) gde ces se zapucati jer forme u wp nisu bash sjajne , jer ce trebati da ti napravi postove i pageove od slika. (pola ces raditi manuelno).
Pa ces hteti review i share opcije.
I kad sve to budes odradio “aplikacija” ce da ti ima 40 pagespeed poena i 20 yslow poena :DD
Ako nisi kontao da pravis clone demotivacije onda zanemari sto sam napisao i izvini na izlivu informacija. A ako jesi plati brate 80$ za normalnu scriptu i kreni u osvajanje tinejdzera :stuck_out_tongue:

zezam se malo , dosadno mi je :zhuja:

Ajde ti meni lijepo pošalji na pm cijeli url od stranice, temu koju koristiš i objasnimi točno što hoćeš. Jer nisam siguran da sam 100% razumio što bi ti. Više postera unutar jednog posta pa da listaš te postere unutar tog posta ili je svaki poster jedan post?

[quote=“kizobre”]A inace ja to ne bih radio u wp.
Prvo ces da napravis da to funckionise i da ima loop to listanje.
Pa ces trebati da uploadujes dnevno 1k slika tako da se jucerasnji korisnici ne bi smorili da svaki dan izlistaju deset i da krenu da listaju ono od juce.
Pa ces hteti da imas upload sa frontenda ( da moze visitor da uploaduje ) gde ces se zapucati jer forme u wp nisu bash sjajne , jer ce trebati da ti napravi postove i pageove od slika. (pola ces raditi manuelno).
Pa ces hteti review i share opcije.
I kad sve to budes odradio “aplikacija” ce da ti ima 40 pagespeed poena i 20 yslow poena :DD
Ako nisi kontao da pravis clone demotivacije onda zanemari sto sam napisao i izvini na izlivu informacija. A ako jesi plati brate 80$ za normalnu scriptu i kreni u osvajanje tinejdzera :P[/quote]

Inače nisam zagovornik WP, Joomle ili ostalih CMS-ova za neke stvari, ali ovako šta može nadrobiti netko tko nema puno iskustva s navedenim sustavima. Jer sve što si naveo ne stoji.

Kao sto se moglo zakljuciti pricao sam iz licnog iskustva kako smo mi prolazili pre oko godinu dana kad smo hteli nesto slicno da uradimo :slight_smile:
To da moje navodjenje ne stoji ce biti validno kad zavrsite taj projekat i bude kvalitetan i u funkciji :slight_smile: Jer sve na prvi pogled deluje lako i bez vecih komplikacija :slight_smile:
“Moz mislit! Prepraviti WP u listach” moze al neki koji ce imati 10 stalnih vizita dnevno i to 3 penzosa i 7 botova.
Daj boze da gresim! Zelim vam brdo love i srece!

Krivo si me shvatio, ja s ovim projektom i stranicom od nexona nemam ništa, ali znam šta i koliko WP može.

Istina , elem bolje kupiti skriptu takvu nego praviti sa wpom.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja