Kako napraviti swf banner?

Pozdrav!

Kako se rade swf banneri? Imam photoshop, ali laik sam za to, neznam baratati s tim. Ima li koji free program za to?

Hvala

Ima dosta free web servisa za to ali to je sve više manje crap ako radiš išta iole ozbiljno. Najbolje bi bilo uzet Flash i ucit se radit na njemu što se tice flash bannera :wink:

Adobe Flash, jedan od kompliciranijih programa. Neznaš raditi ni u grafičkom programu, onda odustani od flasha!

Imaš na webu alata koji služe samo za izradu swf bannera, netreba znati kodirati ili treba znati neke osnove.

Nebi rekao da je Flash kompliciran kao program, pogotovo nova Flash CS4 verzija koja će omogučiti izradu naprednih animacija bez kodiranja.

Uzmi si flash cs4 ili cs3, pogledaj koji tutorial i sve češ znat u 5 minuta…

Odlicno, hvala na odgovorima. Živjeli

[quote=“jasi”]Uzmi si flash cs4 ili cs3, pogledaj koji tutorial i sve češ znat u 5 minuta…[/quote]Ma da, u 1,5 min. :S

Flash je jedan od kompliciranijih programa. I za 5min se nece moci puno naucit

Postoji program Banner Design Studio ja sam ga skinuo sa torenta i vrlo je jednostavan>Ima vec gotove templates a mozes i sam da pravis.

Za 5 min u flashu možeš skužiti kako da loptica ide sa jedne na drugu stranu. Ako to podrazumjeva flash banner onda je odgovor da.

hm, ako ti treba jedan baner onda definitivno neš naučit flash samo zbog toga, možda ti pomogne flax -mali programčić koji izbacuje swf fajl sa zanimljivim efektima na slovima.