Kako ne otjerati potencijalne webmajstore da postanu webmajstori?

Ne muči ljude s a onin šta tebe zanima. Druge možda to ne zanima. Samo reci kako i zašto je to dobro pa ako ih znima prići će ti.

Da bi se u ičemu uspjelo, prvo je potrebna volja.
Možeš reći “Možeš raditi 50 sati tjedno kao prodavača u dućanu ili 10 sati tjedno kod kuće sjediti za kompjutorom, za iste novce”.
Nekome je to dovoljan poticaj, nekome nije. Evo ti ovdje Gigolo, probaj njega nagovoriti da vrijeme koje provede za kompjutorom iskoristi da nešto zaradi :zub:

I kao što rekoh, a i ti se slažeš

daj joj neki jednostavan i konkretan zadatak.
Ne učenje HTML tagova, ne izrada “Hello world” stranica koje ničemu ne služe, nego nešto gdje odmah vidi rezultate svog rada.
I postupno uvodi nove elemente.

Ako se zainteresira, sama će tražiti da ju naučiš nešto novo.
Ako se ne zainteresira nego radi preko volje samo da tebi udovolji - nema ništa od toga. Zaboravi.

Nema tu mučenja, ako želi zaraditi neka se natjera, usotalom ne tjeram da je radi na baušteli pa da može reći da je to neko mučenje, ako može na face može i raditi sajtove. Izgovor nisam za to je izgovor za ljenost.
Nije ni za onaj posao koji radi 8 sati dnevno za 3000kn pa ga opet radi jel mora. Na netu te novce može zaraditi puno brže.

Zna li ona napraviti pitu? Ako zna, nemoj ju više gnjavit.

Hmm bauštela…
Ja sam radio tamo usrano jest ali puno puta sam se poželio vratiti, ali nebi se to je sigurno.
Da je poslodavac OK, i da se radi 40h na tjedan + plaćeni odmori, ljudi bi bježali na bauštelu.
Bauštela ti je sranje jer odradiš kojih 55h na tjedan samo tako, krše ti se sva ljudska prava, ali drago mi je da je pobuna jer plaća pala 3%, zbog toga ću prvi rušiti barikade.

I onda sam naletio na visokoobrazovane, natprosječne inteligentne stručnjake čiji produktivnost (ni)je u razini mojoj kad dođem iz noćnog života ravno na posao.
Jednostavno, buljenje u monitor i bavljenje “izmišljenim” pojmovima a da moraš biti visoko koncentriran nije za svakoga.
Tako da ako to nije za nju, uputi je na marketing:)

Samo jedna stvar, postoji “marketing” pod što web majstori podrazumjevaju zakup adwords oglasa, rutinsko filanje facebook stranica i oglašavanje putem društvenih mreža te ostale taktičke aktivnosti…

…i postoji marketing - znanost koja obuhvaća istraživanje tržišta, segmentaciju potrošača, targetiranje i pozicioniranje. Izgradnju marke i marketinškog miksa, analizu učinaka i hrpu ostalih stvari koje se uče na fakultetu i putem udžbenika.

Razlika je u slijedećem, vi možete reći da ste u vojsci, ali ovo prvo podrazumjeva da čistite i kuhate za vojnicima ili držite stražu na totalno nerelevantnoj poziciji, a ovo drugo obuhvaća strategiju ratovanja i vojne operacije. Kako bi se bilo ovo prvo potrebno je pročitati nekoliko blogpostova i obaviti osnovni trening, da bi se postalo ovo drugo potrebno je pročitati hrpetinu udžbenika, odslušati godine predavanja, shvatiti cijelu filozofiju marketinga i godine prakse u ozbiljnim poduzećima. Eto, tek toliko…

[quote=“Bugi”]. Na netu te novce može zaraditi puno brže.[/quote] Svaka ti čast prijatelju za ovu tvrdnju. Znam da je istinita. A ja pokušavan godinama pa ništa.

Treba uložiti da bi se dobilo.

Naravno!

Samo druže meni već dugo vrimena računi i režije premašuju primanja. Puste opomene dobijam i ne znam više šta i kako. Lepi Zoka mi jednostavno neda živiti. I moran reći: Živija mrtvi drug TITO!!!

Ti ne pokušavaš ništa, umislio si u glavu da ti je HDZ uništio život i ne želiš ni pokušati napraviti web stranice koje zarađuju. Zadnje što si napravo je komunistički sajt i stranicu za Uršulu Tolj. Da si samo iskoristio 10% vremena sada bi imao barem 200 eura mjesečno za normalan život.

Novac? 100kn, sve ostalo je na volji. Dakle isprika Gigola ne prolazi.

Ha ha ha…
Bugi, probaj je zaposlit u kuhinji, tamo joj je mjesto :smiley:

[quote=“ePips”]Ha ha ha…
Bugi, probaj je zaposlit u kuhinji, tamo joj je mjesto :D[/quote]

Da, i napraviš sajt sa receptima i eto ti biznisa.

Pokaži joj ovu sliku :smiley:

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/31920_3748433568895_1833449709_n.jpg